Návrh na zvýšení výživného, mohu uspět?

Anonymní
12.3.21 14:55

Navrh na zvyseni vyzivneho, uspeju?

Ahoj, uspeji s navrhem kdyz jsem ani jednou nezvysovala vyzivne a klukovi je uz 10?Ex mi dava jen 900 mesicne a to plati velmi nepravidelne. Dalsi me zajima musim kvuli tomuto k soudu? Nebo staci pravni zastupce?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1811
12.3.21 14:57

Nepíšeš jaké má příjmy, l pravděpodobně ano, úspěch by jsi mít mohla. Stačí se podívat na tabulky výživného, jsou online.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.3.21 15:02
@alena1995 píše:
Nepíšeš jaké má příjmy, l pravděpodobně ano, úspěch by jsi mít mohla. Stačí se podívat na tabulky výživného, jsou online.

Nevim jake ma prijmy, nevidela jsem ho cca 8 let, naposled pri poslednim soudu, je sama exekuce, prace nacerno. O to mi take jde, nechci uz ho nikdy videt, tak se mi k tomu soudu moc nechce, tak jestli to jde bez moji ucasti?

• Citovat
  • Nahlásit
1811
12.3.21 15:10
@Anonymní píše:
Nevim jake ma prijmy, nevidela jsem ho cca 8 let, naposled pri poslednim soudu, je sama exekuce, prace nacerno. O to mi take jde, nechci uz ho nikdy videt, tak se mi k tomu soudu moc nechce, tak jestli to jde bez moji ucasti?

To netuším, to ti určitě poradí někdo tady. Každopádně musíš podat návrh k soudu. Koukni na net.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75781
12.3.21 15:27

No, pokud budes mit pravniho zástupce, tak tam ty nemusíš, ale podle toho co pises nevim, zda to ma smysl, abys vic neutratila za toho pravnika.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.3.21 16:51
@j.a.n.i1 píše:
No, pokud budes mit pravniho zástupce, tak tam ty nemusíš, ale podle toho co pises nevim, zda to ma smysl, abys vic neutratila za toho pravnika.

No a na kolik vyjde pravni zastupce? Nejaky z levnejsich?

• Citovat
  • Nahlásit
6036
12.3.21 16:54

Jestli je stejný jako před lety, tak z té trosky bohužel nic nedostaneš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
729
12.3.21 16:58
@Anonymní píše:
No a na kolik vyjde pravni zastupce? Nejaky z levnejsich?

Já řešila alimenty před lety a měla jsem myslím dost levnou právničku. Jednou jsme se sešly a sepsala to, chtěla 1000kč. Pak šla se mnou k soudu a to chtěla také 1000 kč. Ale je to skoro 5 let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.3.21 17:08

Taky mám dite s chlapem co pracuje na černo a platí dost nepravidelně.. Ale výživné máme soudem stanovené na 3000. 900 Kč je totální výsměch 8o
To není ani půlka na jídlo, strašný.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.3.21 17:33
@Anonymní píše:
Taky mám dite s chlapem co pracuje na černo a platí dost nepravidelně.. Ale výživné máme soudem stanovené na 3000. 900 Kč je totální výsměch 8o

No bohuzel blbe jsem si vybrala… Snad mi vyjde to zvyseni…

• Citovat
  • Nahlásit
822
12.3.21 18:32

900 Kč je dneska skoro nic. I s exekucemi máš šanci na zvýšení. Určitě to aspoň zkus. U soudu být nemusíš stačí když tam bude právník. Zkus se obrátit na nějakou bezplatnou právní poradnu, možná ti i přidělí nějakého právníka a nebude tě to stát majlant. Ale zkus to…pro to dítě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8086
12.3.21 19:17
@Anonymní píše:

Jak kde. U nas samozivitelky, co bydli v soc. bytech, maji od nepracujicich otcu vyzivne 500. Jedna vedle druhe 500 Kc na dite.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8086
12.3.21 19:19

Pravnika si neber, to sepises sama. Stejne ti platit nebude. Kdyz neplati 900, nebude platit ani 2000. Nejspis ani neprijde k soudu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5089
12.3.21 20:04
@Anonymní píše:
Ahoj, uspeji s navrhem kdyz jsem ani jednou nezvysovala vyzivne a klukovi je uz 10?Ex mi dava jen 900 mesicne a to plati velmi nepravidelne. Dalsi me zajima musim kvuli tomuto k soudu? Nebo staci pravni zastupce?

Uspět bys měla. Ovšem jestli i s reálným placením, to není jisté. U opatrovnických věcí může soud nařídit účastnickou výpověď a to bys k soudu musela, je ze zákona povinná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
192
12.3.21 20:12

Ahoj, pokud maká na černo a ze sebe dělá chudáka, že nic nemá, ale přitom ani nemá nějaké zdravotní omezení apod., tak soud při určení výživného může vycházet z potencionality příjmů, tj. kolik by si mohl vydělat. Je totiž povinen zajistit své dítě a zajistit si příjmy, nejde jen říct, nic nemám, tak nebudu nic platit. V tomto ti může pomoct právní zástupce, který ti může připravit potřebnou argumentaci, navrhne provedení potřebných důkazů a ty aspoň u jednání nebudeš sama. Není totiž pravda, jak tu psaly jiné holky, že k jednání nemusíš, to bohužel budeš muset absolvovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat