Návrh naší kuchyně

2214
10.5.17 08:45

Návrh naší kuchyně

Ahojte, jdu si pro radu…máme návrh kuchyně, ale pořád si s ním nejsem moc jistá, jestli ty vzdálenosti nejsou moc. Kuchyně je spojená s obývacím pokojem, vedle ostrůvku je velké franc. okno do zahrady a za ním hned posezení…na opačné straně(vpravo) je vchod do obytné části domu. Kuchyně jse velikostně 4,5m x 2,4m
První návrh: Zdá se mi pěkně ucelený, vzhledově asi nej…jen vzdálenost lednice (vpravo od trouby) se mi zdá od dřezu daleko. V rohu je velká potravinová skříň, kde police až do rohu. Ostrůvek je pouze pracovní se zásuvkami.

Druhý návrh: Lednice, dřez, sporák, trouba, potravin. skřín…Příjde mi to praktické z pohledu, že hodně budu sedet na zahradě, ale pokud je to součástí obývacího pokoje, tak nevim no…

Doma se nějak nemůžeme dohodnout :D

Nebo jestli má někdo ještě jiný nápad?! Ráda si jej přečtu :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

22026
10.5.17 08:54

Ten první vypadá uceleněji. Jestli hned u trouby je dost místa na horký plech, asi bych volila první variantu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6529
10.5.17 08:56

Mě se líbí varianta č. 1. Teda potravinová skříň i lednice na té pravé straně. Protože přijdeš s nákupem a narveš to hned do lednice i „špajzu“. Kdežto, kdybys to měla vlevo, musíš přecházet. To samé je v situaci… beru něco ze špajzu, lednice, opláchnu to, uvařím to. Nelítám tudíž z leva do prava pro něco…

Ten druhý návrh je jako ta potravinová skříň otevřená? V kuchyni rozhodně všechno zavřít! ;) Jednat to líp vypadá, jednak kvůli takovému tomu mastnému prachu z vaření, je to lepší na úklid.

Mě se prostě líbí jednička. Na zahradu budeš stejně nosit vychlazený pitivo, takže doprava k té ledničce budeš muset dojít… :mrgreen: Od dřezu mi to daleko nepřijde…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.5.17 08:56

Taky zrovna navrhuji kuchyni a uz toho mam plné zuby. Vizuálně se mi více líbí první navrh. Ta vzdálenost mezi lednici a drezem mi nepřijde nijak veliká. Jen mi tedy pripada, ze ten ostrůvek částečně zasahuje do prostoru francouzského okna a to mi prijde skoda - rozbíjí to ten efekt světla a prostoru

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2044
10.5.17 09:01

@30_aneta taky se mi víc líbí první návrh ;) ten druhý mi přijde takový chaotický :D Lednice bych řekla, že je takhle fajn, mám to podobně, když něco vyndavam, tak to vyskladam za sebe na ostrůvek. Stejně tak z trouby, když vyndala plech, tak ho můžeš položit na ostrůvek. ;) A jakou tam máš vzdálenost mezi linkou a ostrůvkem? Přijde mi, že je docela daleko, ale asi to zkresluje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.5.17 09:05

@30_aneta Mně se líbí to jak je na fotce č. 5614288, akorát do toho rohu linky bych nedala skříň, ale otevřenou polici: budeš moct využít tu odkládací plochu před tím.

A jak píšou holky: z lednice stejně nedáváš věci roznou do dřezu, tu vzdálenost bych neřešila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15114
10.5.17 09:08

@30_aneta já bych udělala malinko jinou variantu (bráno z leva): trouba (zabudouvanou ve skříni), malinko prac. prostoru, sporák, prac. prostor dřez, lednice a potravinová skříň. Máme to takto uděláno a vyhovuje nám to. Přiznám se, že se mi nelíbí varianta, kdy je vedle lednice daná trouba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15114
10.5.17 09:10

Jinak k tomu, já když vyndávám plechy z trouby, dávám je povětšinou na ostruvek, vyjímečně na sporák. Z lednice zase vyndávám věci na desku vedle lednice. Pak terpve řeším do s nimi dál.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6529
10.5.17 09:13

Jinak já bych to udělala ještě jinak. Vlevo nahoře mikrovlka zabudovaná /místo těch otevřených poliček/.
Trouba klasicky pod varnou deskou. /tedy pokud máš vybranou takovou, která má chladná dvířka na dotyk a nebude ti to vadit při stání u varné desky/
A vpravo celá stěna jednolitá bílá… vysoká bílá skříň na něco, potravinová skříň a lednice…

edit: součástí té jedné police vpravo na něco by mohly být v té spodní části prostě stejné výsuvné šuflíky např. na hrnce jako máš ve zbytku kuchyně. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
988
10.5.17 09:16

Mně se líbí ta 1, ale prý se nedoporučuje dávat troubu vedle lednice - zvyšuje to spotřebu při zapnuté troubě a všeobecně to lednici škodí. Ovšem my to zrovna taky takto máme, zas tak často ta trouba nejede :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8963
10.5.17 09:20

Mne se u te prvni variant vubec nelibi ten levy roh.
Predpokladam, ze bude spise tmavy, dala bych tam tedy lednici, nebo nejakou vysokou skrin.

Digestor a sporak bych dala doprostred naproti ostruvku, takhle stranou mi to prijde neprakticke.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15114
10.5.17 09:24
@Nairol píše:
Mne se u te prvni variant vubec nelibi ten levy roh.
Predpokladam, ze bude spise tmavy, dala bych tam tedy lednici, nebo nejakou vysokou skrin.Digestor a sporak bych dala doprostred naproti ostruvku, takhle stranou mi to prijde neprakticke.

My máme sporák a ostrůvek (ten máme do L) právě trochu vyosený - stačí se otočit na pravo a máme vše z ostrůvku při ruce. Lehké vyosení nevadí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6529
10.5.17 09:29

Hmmm, a ještě bych se zamyslela nad tím, jestli ti náhodou nebude vadit věčně otevřená myčka při tom, když budeš chtít jít zrovna do potravinové skříně… :think: :think: :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.5.17 09:39

První nebo třetí.

Ještě bych zvážila, jestli neudělat skříňky nahoře vyšší, máš tam spoustu nevyužitého místa a akorát na to můžeš odkládat vázičky a jiné lapače prachu.

A když máš tak krásně hodně místa, popřemýšlela bych dobře nad rozvržením kombinací „operační prostor nahoře“ + „co je pod tím“, např. nahoře je sporák, u kterého člověk stojí, když vaří, tak si myslím, že není dobré mít pod ním šuplík s příbory (ty ještě doděláváš oběd, ale děti už chystají na stůl), nebo nám se neosvědčily koše pod dřezem, protože opět tam často potřebujeme chodit, když zrovna někdo myje nádobí (ale my jsme měli málo místa, tak jsme si to tak všechno rozvrhnout nemohli).

Taky ještě zvaž, jestli ti bude vyhovovat ten dvouúrovňový ostrůvek (jestli to vidím na obrázku dobře), my jsme taky původně chtěli pultík, ale nedali jsme ho, a jsem moc ráda, na jednu stranu (od kuchyně) tam vyskládám talíře a věci, co je potřeba odnést na stůl, z druhé strany už to může někdo další pohodlně odnášet, myslím, že to vyvýšení trochu překáží.

@Black Cat píše:
Hmmm, a ještě bych se zamyslela nad tím, jestli ti náhodou nebude vadit věčně otevřená myčka při tom, když budeš chtít jít zrovna do potravinové skříně… :think: :think: :think:

Dobrá poznámka!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4359
10.5.17 09:48

Já bych pro změnu zvážila dát dřez do rohu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama