Návštěva batolete v porodnici

19164
20.5.18 07:22

Návštěva batolete v porodnici

Ahoj všem, ráda bych se zeptala na vaše zkusenosti s navštěvou staršího dítěte matky v porodnici. Řesím, zda pro 20 mesíční batole bude snažší být cca 4 dny plně beze mě (na babičku a tatínka je dítě zvyklé) nebo ho brát každý den na návštěvu a řešit loučení. Bohužel jsme teď ve fázi, kdy je dítě na mně dost závislé. Jaké byly vaše zkušenosti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15533
20.5.18 07:28

Synovi bylo 22 měsíců, když se narodil druhy. V porodnici za mnou s babičkou byli denně a v pohodě. Bracha ho nezajímal, mne dal pusu a pak zkoumal nemocniční pokoj a vozil postýlku sem a tam. Při loučení ani nemrk a to byl do te doby nonstop se mnou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4393
20.5.18 07:33
@Tichošlápek píše:
Synovi bylo 22 měsíců, když se narodil druhy. V porodnici za mnou s babičkou byli denně a v pohodě. Bracha ho nezajímal, mne dal pusu a pak zkoumal nemocniční pokoj a vozil postýlku sem a tam. Při loučení ani nemrk a to byl do te doby nonstop se mnou.

Synovi bylo 25 mesicu a take jsem se toho bala, je to doted strasny zavislak, ale ty navstevy v porodnici vcetne odchodu bral z nejakeho duvodu dobre.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.5.18 07:45

Pokud vše dobře půjde budu řešit to samé synovi v tu dobu bude 26m, je to sice nošený závislák ale spíš já bych to tam bez něj asi nepřežila, takže pocitam s tím že bude chodit, kdyby to první den nevypadalo dobře tak bych ho „nechala“ doma, ale myslím, že to bude v pohodě :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4069
20.5.18 07:45

Ono je to asi individuální syn měl 2,5 roku a porodnice pro něj byla utrpením ani tam nechtěl přišel a hnedka odešel že tam nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16969
20.5.18 07:46

Ve většině porodnic jsou návštěvy dětí do 6let zakázány kvůli infekcím a i bez zákazu není vhodné takto malé děti na návštěvy vodit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
510
20.5.18 07:51

Dcerka měla necelé 3 roky a také tam každý den chodila. První den donesla dárek pro brášku a ráda ho vozila. S loučením problém neměla, věděla, že přijde další den zase.
U nás v porodnici to zakázané není, je tam jen zákaz nošení květin (kvůli alergiím), ale děti ne, asi předpokládají, že nemocné děti tam nikdo netáhne, což by asi ani nedovolila konkrétní rodička, aby starší dítko nakazilo novorozence. :nevim: Ale je fakt, že někteří lidé jsou „divní“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6644
20.5.18 07:54

V naší porodnici je jen návštěvní místnost, na pokoje se nesmí. Když se narodil třetí, dceři bylo už tři a půl a jednu návštěvu obrečela (ne tu první), ostatní byly v pohodě. Takže těžko říct, je to individuální. Akorát nevím, kde by ji jako měl manžel nechat, uvázat před porodnicí, když není vhodné, aby tam děti chodily?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19164
20.5.18 07:57

Zeny, neresim zakazy, mistnosti apod. Resim jen vhodnost navstev pro to batole, klidne si s nim budu hrat za dvermi oddeleni a spici novorozene dam na starost muzi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
364
20.5.18 07:59

@Tichošlápek měli jsme to na chlup stejně :) dcera za mnou s manželem mohla i na pooperační pokoj (byla jsem po sekci) asi 2 hodiny po porodu a zůstali tam se mnou, než mě prevazeli na normální pokoj. Dokonce jela se mnou v posteli :) ale já nerodila v ČR, pro upřesnění :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1308
20.5.18 08:00

Dceri bylo 22 mesicu kdyz se narodila druha. Jezdila zamnou kazdy den, teda spis za miminkem. Me dala vzdycky jen pusu a ze si chce pomazlit mimi :) louceni naprosto vklidu, pusa, zamavani a cau. Hlidal tatinek s moji segrou a jejim pritelem, takze mela doma zabavu a maminka ji nechybela :)
O dva mesice pozdeji jsem byla s mladsi hospitalizovana na detskem a starsi byla doma jen s tatinkem. Chodili zamnou taky denne a vzdy vpohode :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8426
20.5.18 08:13

Dcera mela presne 20 mesicu. Je teda fakt, ze zavislak nebyla a neni a babicku zna velmi dobre a casto u ni pobyva. Chodila kazdy den, ja se na ni tesila a styskala si a ona me totalne ignorovala. :D Pochovala si mimino, poskakala gauc a pak uz tahala babicku za ruku, ze jdou na „meeeee“ (u porodnice se pohybuje stado muflonu). :D Takze za me to bylo mnohem vic v pohode, nez jsem cekala. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16969
20.5.18 08:15
@Cuddy píše:
Zeny, neresim zakazy, mistnosti apod. Resim jen vhodnost navstev pro to batole, klidne si s nim budu hrat za dvermi oddeleni a spici novorozene dam na starost muzi.

Já tě chápu, ale ty zákazy jsou reálné a někde nesmíš opustit oddělení. Takže si nejdřív zjisti, jak to je v porodnici, kde hodláš rodit. Jak bude reagovat dítě, to ti nikdo neřekne. Navíc je potřeba brát ohled na ostatní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1941
20.5.18 08:20
@Janli píše:
Já tě chápu, ale ty zákazy jsou reálné a někde nesmíš opustit oddělení. Takže si nejdřív zjisti, jak to je v porodnici, kde hodláš rodit. Jak bude reagovat dítě, to ti nikdo neřekne. Navíc je potřeba brát ohled na ostatní.

Tak ve vetsine porodnic zakazy nejsou, to by tam potom nikdo nerodil, maminky tezko zvladaji odlouceni od starsoch deti, mnihdy mnohem hur nez deti samotne. Kdyztak sem aspon napis tu tvoji porodnici, kde ten zakaz je, at to maminky vedi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1623
20.5.18 08:21

Budu to mít úplně stejně, dceři bude 20 měsíců, až se jí bráška narodí a planuju, že za námi bude normálně chodit. Ale se mnou se loučí kupodivu docela dobře za normálních okolností, tak doufám, že to projde i v porodnici :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama