Návštěva dětské lékařky doma po porodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
pajulinkaa
Závislačka 4526 příspěvků 14.10.14 16:54
navsteva detske lekarky doma po porodu

Ahoj zdravim. vsechny cerstve i necerstve maminky. Mam dotaz co se tyka navstevy derske doktorky u Vas doma, kdyz k sobe miminko zapisuje. Zda se mi to jako zastarale. Vim, ze se to driv delalo, ale v dnesni dobe opravdu objizdi lekari a lekarky miminka doma??? 8o Ja porodila v. kvetnu 2010 a kdyz jsem byla poprve s prckem u detske ho zapsat, tak mi sdelila, ze prijede k nam domu… kontrolovala kolik mame mistnosti, kolik nas tu bydli, malyho postylku, jestli tam nema polstarek…no proste jak kontrola :cert:. Docela jsem se divila. Proto me zajima, kekomu z Vas taky prisla?? Zajima me to i kvuli tomu, jestli k nam hodla na navstevu i u druheho miminka.
:think: :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
Aamanda
Kelišová 5612 příspěvků 1 inzerát 14.10.14 16:56

@pajulinkaa U nás přišla po obou narození dcer, ale jen sestra, doktorka ne. Přišla pod nějakou záminkou (věděla jsem, že je to kontrola sociálního charakteru), vůbec se ale nápadně nerozhlížela. Přišlo mi, že si hleděla jenom miminka, předala mi nějaké informace, letáky, nijak neslídila, asi se koukla nenápadně a šla pryč.

hvezdicka736
Zasloužilá kecalka 933 příspěvků 14.10.14 16:56

U nás to tedy nedělají máme doma 6 denní miminko a na první návštěvu k doktorce jsme museli my za ni

Etcetera78
Neúnavná pisatelka 17546 příspěvků 14.10.14 16:58

@pajulinkaa mně to naše doktorka nabídla, dcera byla nedonošená, tak bych s ní nemusela hned ven, pokud nechci. Ale pochybuju, že by mi kontrolovala byt :) Já stejně radši přišla do ordinace, abych nemusela doma uklízet :P

Zzzuuz
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.14 16:58

@pajulinkaa Naše dcerka má 2 roky a taky u nás lékařka byla osobně. Ale nikde se nekoukala, nic nekontrolovala. Jen vyšetřila malou, pověděla nám nějaké základní informace, vypila kafe a odešla :-)

dlouha
Ukecaná baba ;) 1720 příspěvků 14.10.14 16:58

Ani jednou, jen porodní asistentka sem přišla

AliTad
Kelišová 5303 příspěvků 14.10.14 16:59

U nás byla doma u obou dětí (podruhé jsem rodila ambulantně, takže to vlastně bylo ještě v den porodu), ale pokaždé prohlížela jen dítě :nevim: Byt ani nic podobného nekontrolovala. Byla jsem ráda, lepší než mrňouse tahat někde po čekárnách.

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 14.10.14 17:01

@pajulinkaa mi to dr nabídla, já jsem odmítla - stejně jsme jeli z kontroly ve špitálu, takže jsme se u dr stavili cestou. Nevidím v tom problém. Ale mohla přijít aji ona, bylo to na domluvě..

bebu
Kecalka 424 příspěvků 14.10.14 17:02

Ano byla. Komentovala, že máme prudké schody a pes, že štěká, že mi bude budit malou. To vím oboje i bez ní :lol: Myslím, že na druhou dceru přijde taky a doufám, že bude hledat pokojík starší, ještě není hotové podkroví, no :nevim: Jinak jí mám jako lékařku ráda

Bibi239
Kelišová 7016 příspěvků 14.10.14 17:02

K nám přijela jen u třetího, když jsme šli z porodnice na reverz, původně jsme měli dorazit my k ní cestou domů, ale nestíhali jsme, tak jsme se domluvili na její návštěvě, až pojede domů z ordinace.
Nic neprocházela, jen prohlédla a zvážila syna, nechala mi tu digiváhu, abych kontrolovala váhu (syn tou dobou ještě nenabíral, ještě jsem neměla mlíko).
Nebyla u nás ani po domporodu.

Silwinka87
Generální žvanilka 22202 příspěvků 14.10.14 17:02

Náš pediatr taky přišel k nám domů. Jak u dcery, tak u syna. Vůbec mi na tom nic divného nepřijde, já byla ráda, že nemusím sedět třeba s týdenním miminkem v čekárně, kde jsou nemocné děti. Rozhodně nám ale po bytě nechodil, ani nekontroloval kolik máme místností. Jen děti prohlédl, předal informace, poptal se na kojení jestli něco nepotřebujeme a pozval nás za dalších 14 dní na kontrolu do ordinace.
Ale náš doktor chodí i normálně domů k nemocným dětem, stačí mu ráno zavolat a on přijde..

janyka77
Zasloužilá kecalka 518 příspěvků 14.10.14 17:02

Ja naposledy rodila v 12/2013 a lekar prijel k nam domu. Niikde nesmejdil, nic nekontroloval, jen prohledl miminko, vzal si zpravu z porodky, rekl par informaci a odjel. Jinak pred 14 a 10 ti lety mi doktorka taky nikde nesmejdila :mavam:

Příspěvek upraven 15.10.14 v 07:57

Nuníček
Ukecaná baba ;) 1031 příspěvků 14.10.14 17:03

K nám přišla doktorka domů (ta naše chodí ke všem „svým“ novorozencům), zkontrolovala dítě (byt ani nic jiného ne). Samo pokud bych nechtěla tak můžem dojít my k ní.

WERISKA
Vesmírná mluvilka 33162 příspěvků 14.10.14 17:04

U nás byla u obou dětí a naprostá spokojenost. Nikdy nikdo nekontroloval nic jiného, než mimi. :nevim:
Ale my tedy máme fakt super doktorku. :kytka: :kytka:

pajulinkaa
Závislačka 4526 příspěvků 14.10.14 17:04

Diky vsem, me prave prislo divne, ze si do karty psala ty mistnosti a tak :think: jinak ja prave porodila normalne v terminu, zadne problemy ani s kojenim… ted me napada, ze to mozna dela ze zvyku, preci jen uz kdyz byla mlada, tak k ni. chodila se mnou i moje mamka :D. Jinak co jsem se ptala kamaradek co bydli v Plzni, tak u nich nebyla, ze by to taky bylo tim ze bydlime v obci 8) a nebo je proste doktorka zvedava :mrgreen:
Jinak jsem rada ze sem pisete, alespon ted vim, ze opravdu nejsem sama. :kytka:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Je apatická a drží hladovku! Tereza v pákistánském vězení přestala mluvit s okolím

Byla si jistá tím, že se dočká svobody. Místo toho ale vyfasovala osm let a... číst dále >

Babička utýraného Marka (†3) hrozí mstou: Simonu bych zašlapala do země!

Tím, kdo smrtí sotva tříletého Marečka z Loun nejvíce trpí, je nepochybně... číst dále >