Návštěva doktora a hlídání

Anonymní
8.9.21 10:07

Návštěva doktora a hlídání

Holky měla bych takový dotaz. Zrovna se nám narodilo mimčo a mě čeká zrovna v zimním období plno doktoru a u nekterych není výjimka, že tam ztvrdnu klidně 2-3h v malé čekárně plné lidí. A já si tak říkám, berete sebou takové mimča, když bývá zrovna plno nemocných a i tak je bude náročné tam zabavit? Bohužel manžel dělá pouze ranní, takže mi to vždycky vyjde na to, že bude v práci. A tak mě napadlo má manžel nárok na nějaké razítko jako doprovod, ale že by byl doma a v klidu pohlidal, nebo nic takového neexistuje?
Samozřejmě když budu vědět, že to bude rychlovka, tak to s malou nějak zvládneme, ale někteří doktori mě prostě děsí, když vím jak to tam chodí. :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19816
8.9.21 10:12

A nemůžeš si ty doktory dávat na odpolední hodiny? Nebo dopředu poprosit, že s sebou musíš vzít novorozence, jestli je možné objednat se na určitou hodinu přednostně? Co nějaká babička, která by venku vozila kočár?
Jinak myslím, že manžel by měl mít právo se uvolnit, holky ti určitě poradí, jestli propustka nebo nějaké jiné lejstro, ale upřímně bych toho využívala jen v nezbytně nutných případech, aby si manžel nedělal v práci zbytečně dusno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14839
8.9.21 10:22

Zkus sehnat nekoho, kdo bude venku s kocarem.
A pri prichodu popros sestricku, ze na tebe venku ceka miminko, jestli by to slo nejak zohlednit, casto na to berou ohled.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4254
8.9.21 10:22

Volila bych mu možnost objednat se na čas, kdy budeš bezkonkurenčně první na řadě, nebo naopak poslední. I za cenu, že termín bude o měsíc, dva déle…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33962
8.9.21 10:32
@Anonymní píše:
Holky měla bych takový dotaz. Zrovna se nám narodilo mimčo a mě čeká zrovna v zimním období plno doktoru a u nekterych není výjimka, že tam ztvrdnu klidně 2-3h v malé čekárně plné lidí. A já si tak říkám, berete sebou takové mimča, když bývá zrovna plno nemocných a i tak je bude náročné tam zabavit? Bohužel manžel dělá pouze ranní, takže mi to vždycky vyjde na to, že bude v práci. A tak mě napadlo má manžel nárok na nějaké razítko jako doprovod, ale že by byl doma a v klidu pohlidal, nebo nic takového neexistuje?
Samozřejmě když budu vědět, že to bude rychlovka, tak to s malou nějak zvládneme, ale někteří doktori mě prostě děsí, když vím jak to tam chodí. :roll:

Zkus se nějak objednat. Mně se postupem času (i díky pandemii) podařilo vyeliminovat ty doktory staré struktury, kteří mají ve zvyku objednávat pět lidí na „tak přijďte v deset“. Víceméně už mám jen doktory, kteří berou na čas. A to i obvoďačku :srdce:

Naposledy jsem byla u zubaře a paní tam sebou řízla :lol: Mě pak vzali o patnáct minut později, než jsme měla termín. A dlouze se mi omlouvali a omlouvali. Nejdřív sestra, pak doktorka, na odchodu i paní v recepci. A já furt opakovala, že chápu, že když se někomu udělá blbě, že se o něj musí postarat. :lol: A to bylo blbých 15 minut.

Pochopitelně pokud nejde o nic akutního, ale to zřejmě ne, když s tím počítáš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10921
8.9.21 10:42

Když potrebuji k doktorovi tak je manžel s dětmi doma a beru mu propustku, u něho v práci s tím problém nemají stejně tu práci za něho nikdo neudělá. Zvlášť teď v době covidu je po ordinacích tahat nechci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24554
8.9.21 10:50

Moje Dr mi dává pro muže propustku, když jí řeknu, že on čeká venku s dětma, ale nevím jestli neni jen její dobrá vůle a je na to nárok. Někde by mohli říct, že jsem tam sama a že chi propustku, aby se muž válel doma :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1356
8.9.21 11:06

2 - 3 hodiny čekačka + hodně doktorů a většinou nemocný lidi v čekárně? Kam to hodíš prosimtě?
Já mám zkušenost, že všude berou a čas a je to max. +- 10 minut, ale většinou je čas objednání přesný a to je obvoďák, zubař, gynda, oční i pediatr. Manžela z práce nepustí, snažím se objednávat na odpoledne a nebo poprosit mojí mamku jestli by nepohlídala. Jednou to nešlo tak ani tak a hlídala kamarádka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3436
8.9.21 11:11
@fíkofka píše:
2 - 3 hodiny čekačka + hodně doktorů a většinou nemocný lidi v čekárně? Kam to hodíš prosimtě?
Já mám zkušenost, že všude berou a čas a je to max. +- 10 minut, ale většinou je čas objednání přesný a to je obvoďák, zubař, gynda, oční i pediatr. Manžela z práce nepustí, snažím se objednávat na odpoledne a nebo poprosit mojí mamku jestli by nepohlídala. Jednou to nešlo tak ani tak a hlídala kamarádka.

No nevím - vloni jsem měla zlomenou nohu, každý týden kontrola na chirurgii - objednávkový systém neexistuje, čekačka 3-4 hodiny. Tohle byla ambulance, na chíře v nemocnici se čekalo ještě dýl. Někde se prostě zastavil čas. Přitom stačí blbý vyvolávycí systém nebo aspoň lístečky s číslama. :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7614
8.9.21 11:11

Vždy si manžel bere propustku, a já mu ji nechám potvrdit u lékaře kam jdu já. Nikdy nebyl problém, vždy bylo pochopení že je doma a dítětem. Jinak jedno dítě jsem brala vždy sebou, ještě k tomu malý mimino, to je na pohodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24554
8.9.21 11:14

@fíkofka stačí jít na ambulanci do nemocnice, sice jsi objednaná, ale přijde několik akutních případů a hned jsi klidně hodinu- dvě ve skluzu. Ja teda čekám dýl klidně i na té gynde třeba, protože se tam nacpe několik neobjednanych a dr nestíhá. Jediné, kde se domlouvám na čas a kde mi vychází vstříc je praktik, ale tam ví, že mám děti třeba venku v kočárku, když přijdu jen tak, tak mě taky nevezme na minutu přesně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2145
8.9.21 11:16

Já kamkoliv šla s miminem, tak jsem jim předem zavolala a vzali mě hned i tam, kde to na objednání neni - doktoři jsou taky lidi a mají rozum.
Nárok na doprovod k lékaři v zaměstnání je, ale u nás je třeba podmínka, že druhý z rodičů není doma na mateřský/rodičovský, ale třeba je to u nich jinak, to si musí zjistit, ale hlavně pochybuju, že ti dá sestra jen tak razítko pro manžela jako pro doprovod, když ho tam s tebou neuvidí to by tam s tebou musel opravdu být a tim to pro vás ztrácí význam

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24554
@jednoslunicko píše:
No nevím - vloni jsem měla zlomenou nohu, každý týden kontrola na chirurgii - objednávkový systém neexistuje, čekačka 3-4 hodiny. Tohle byla ambulance, na chíře v nemocnici se čekalo ještě dýl. Někde se prostě zastavil čas. Přitom stačí blbý vyvolávycí systém nebo aspoň lístečky s číslama. :cert:

No vyvolávací systém má tchyně u své Dr a pacienti se tam narvou v 6 ráno a nacvakaji si čísla a třeba zas odejdou, když vidí že je tam plno a pridou třeba za hodinu, když přijde o pár minut dýl, tak si cvakne v půl 7 a jde na řadu v 10 :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
696
@jednoslunicko píše:
No nevím - vloni jsem měla zlomenou nohu, každý týden kontrola na chirurgii - objednávkový systém neexistuje, čekačka 3-4 hodiny. Tohle byla ambulance, na chíře v nemocnici se čekalo ještě dýl. Někde se prostě zastavil čas. Přitom stačí blbý vyvolávycí systém nebo aspoň lístečky s číslama. :cert:

No ale tady ma zakladatelka evidentne naplanovane nejake preventivky nebo kontroly predem, je zari a mluvi o zime, to nebude zlomena noha.
Skoda, ze si to neobehala jako tehotna, kdyz mela klid na materske.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
696
8.9.21 11:19
@Kriss Tina píše:
@fíkofka stačí jít na ambulanci do nemocnice, sice jsi objednaná, ale přijde několik akutních případů a hned jsi klidně hodinu- dvě ve skluzu. Ja teda čekám dýl klidně i na té gynde třeba, protože se tam nacpe několik neobjednanych a dr nestíhá. Jediné, kde se domlouvám na čas a kde mi vychází vstříc je praktik, ale tam ví, že mám děti třeba venku v kočárku, když přijdu jen tak, tak mě taky nevezme na minutu přesně.

Tak muj gyndar jede striktne podle objednaneho casu, pokud prijdes neobjednana, tak pak cekas az vznikne nejaka mezera. Praktik, ocni, endokrinologie taky na objednani a necekam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat