Návštěva Dr. po půl roce snažení

233
24.1.20 12:16

Návštěva Dr. Po půl roce snažení

Ahoj holky, mám na vás otázku ohledně návštěvy Dr. Snažíme se o mimi půl roku ( dnes 1DC 7. Cyklu snažení) První měsíc jsem spíše jen ze zvědavosti zkoušela ovu testy a ukázali mi max. Slabou druhou čárku, zkoušela jsem znovu a znovu… A pozitivního ovu testu jsem se nedočkala ( myslím že jsem je dělala dobře- cca kolem 11 hod., Dvě hodiny předtím jsem nepila, testovala jsem 8-14 DC, cykly mám pravidelné 27-28 dní. Uvažuju návštěvu na gynekologii, co myslíte? Bude se se mnou bavit, nebo mě spíš řekne ať přijdu po roce snažení? Moc děkuji za vaše zkušenosti. Už mi z toho začíná jít hlava kolem někdy :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1022
24.1.20 12:38

@Monička43 Ahoj, napíšu svojí zkušenost. Otěhotněla jsem v září 2018 hned na první dobrou, bohužel ZT v listopadu. Kvůli stěhování jsem změnila gynekologa, a v únoru 2019 jsme se na prohlídce zeptala zda pan doktor z ultrazvuku pozná zda už jsem ovulaci měla, nebo budu mít. Sám mi nabídl že můžu začít chodit na folikulometrii, kterou si ale musím hradit sama, cca 200,– za návštěvu, většinou se chodí tak 3× do měsíce, souhlasila jsem a hned mě pozval i na hormonální profil. Takže můj Dr. to začal řešit po cca půl roce snažení. Nakonec zjistili že ovulaci nemám, v březnu mi nasadil clostilbegyt a druhý cyklus užívání jsem otěhotněla znovu. Nyní jsem skoro 36tt. Takže určitě se minimálně na tu folikulometrii zeptej když by sis jí stejně platila sama, takže by v tom být problém neměl. Ale záleží na Dr. no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2769
24.1.20 12:48

@Monička43 Ovulacni testy jsem zkousela 2 cykly, nic jsem nezachytila a to jsem testovala vic dni, nez ty. Jinak ja mam treba kratsi LF, tak pri tvym zpusobu testovani bych nic nezachytila, ani kdyby mi reagovaly testy, jak maji. Z toho bych jeste neusuzovala, ze ovulace neni. Jestli pockat jeste par mesicu zalezi taky na veku, ja vydrzela cekat rok a pul a to mi bylo tricet, ale chapu, ze nekdo neni tak trpelivy. To si spis dohodni s gynekologem, jaky ma na to nazor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
602
24.1.20 13:24

Zkus nasadit Inofolic nebo Nosifol nebo Fertipronu a dej tomu ještě pár měsíců.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16068
24.1.20 13:34

@Monička43 ovulacni testy jsem dělala celý cyklus, měřila i teplotu, zda ty testy ukazují ovulaci. Testy jsem dělala nejdřív v 18hodin. Dr mi řekl ať přijdeme dřív, ale já měla jiné problémy. Jinak by to nechal po roce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
233
24.1.20 14:03

Holky děkuji za vaše zkušenosti. Je mi 27 tak to ještě s věkem není nejhorší :)
@Lisianne ty preparáty jsou volně dostupné nebo na předpis?
Můj doktor ke kterému chodím od 15 je takový starší pán, tak někdy přemýšlím jak se k tomuto postaví. V okolí se zeptat nemůžu, kromě mé nejlepší kamarádky nikdo neví že se snažíme a ani to nikomu říkat nechci.
@Lucie1906 na tu folokumetrii se zkusím taky zeptat, pár kaček obětuji ;)
Mám v práci tak blbé směny, že se doma 2-3 dny ani nepotkáme, takže na plodné dny si musím vymýšlet výmluvy proč aspoň jednou musím odejít z práce dřív a tam už jsou na mě taky naštvání :( což mi moc nepomáhá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1022
24.1.20 14:44

@Monička43 No a to je právě u té folikulometrii taky celkem problém s prací, nikdo ti dopředu neřekne kdy přesně budeš muset přijít :( já neštěstí tehdy byla na nemocenské, protože u užívání clostilbegytu se taky musí chodit na ultrazvuky, a já měla prací v jiném městě a ještě k tomu 12ctky, no naštěstí jsem měla tu nemocenskou. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
233
24.1.20 16:00

@Lucie1906 pracuju v restauraci 12- 24, někdy i dýl dlouhý/drátky ale to by mi snad doktor napsal propustku ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1022
24.1.20 16:02

@Monička43 Tak to vůbec nevím jak to funguje, ale já myslím že jo, navíc jestli máš doktora někde blízko, a vyšetření trvá pár minut.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
233
24.1.20 16:20

@Lucie1906 Doktora mám 40 min. Cesty autem, tak to zrovna rychlovka není

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
233
24.1.20 16:24

@Lucie1906 a ty jsi narodila kvůli něčemu jinému, nebo kvůli snažení? Kamarádka byla na nemocenské rok a půl před otěhotněním, prošli si teda tři kola umělého, ale z toho čekání by mě asi jeblo, v tomto směnu mě zachraňuje 30 hod. Přesčasů měsíčně :lol: to potom ten cyklus uteče jak nic, ani se tomu vlastně nebráním. Jen můj nadává že vůbec nejsem doma :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1022
24.1.20 17:27

@Monička43 Já jsem vlastně nastoupila hned na nemocenskou když jsme poprvé otěhotněla, riziková práce,12ky ranní, noční, a hodinové dojíždění, a o nevolnostech ani nemluvím, to bylo něco hrozného :pocitac: pak jsem podstoupila revizi v listopadu a na nemocenské jsem měla být do ledna, v lednu jsem zašla za obvodním jestli by mi mohl nemocenskou ještě prodloužit a převzít si mě, věděla jsem že s těma směnama se prostě 5× za měsíc na gynekologii nedostanu ani náhodou, navíc jsme si naivně myslela že otěhotním hned takže i v práci s nemocenskou souhlasili aby si pak zase nemuseli hledat náhradu. Obvodní mi rovnou udělal i testy na různé nemoci vzhledem k předchozímu ZT. Od února jsem teda docházela na gynekologii, brala hormony. Clostilbegyt jsem začala užívat v březnu, v květnu se nepovedlo tak jsem si řekla že se vrátim od června do práce, přece jenom jsem byla na nemocenské už dlouho ( ale během té doby jsem řešila i jiné zdravotní problémy ),v červnu jsem teda nastoupila znovu do práce, vtipné je že jsem první směnu měla 4.6 a ten den i hrozně bolestivou ovulaci, no a 16.6 první duch na testů, takže prvního července už jsem byla znovu na nemocenské :D a příští měsíc máme termín ☺️ jsem obvodnímu moc vděčná že mě nechal tak dlouho doma, i když jsem vlastně otěhotněla až když jsem se vrátila zpátky do práce, ale těžko říct jestli bych otěhotněla i dřív kdybych chodila do práce místo gynekologie, nebo taky bych nemusela být těhotná ještě teď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
602
24.1.20 18:12
@Monička43 píše:
Holky děkuji za vaše zkušenosti. Je mi 27 tak to ještě s věkem není nejhorší :)
@Lisianne ty preparáty jsou volně dostupné nebo na předpis?
Můj doktor ke kterému chodím od 15 je takový starší pán, tak někdy přemýšlím jak se k tomuto postaví. V okolí se zeptat nemůžu, kromě mé nejlepší kamarádky nikdo neví že se snažíme a ani to nikomu říkat nechci.
@Lucie1906 na tu folokumetrii se zkusím taky zeptat, pár kaček obětuji ;)
Mám v práci tak blbé směny, že se doma 2-3 dny ani nepotkáme, takže na plodné dny si musím vymýšlet výmluvy proč aspoň jednou musím odejít z práce dřív a tam už jsou na mě taky naštvání :( což mi moc nepomáhá

volně dostupné, obsahují inositol, který podporuje ovulku, užívala jsem 2 měsíce a byla jsem v tom a to mi bylo 36 :) rodili jsme ted v listopadu, jestli není někde jinde problém, fakt zabírají. Při ovulce jsem cítila takové hoooodně intenzívní píchání v podbřišku. To samé bylu u prvního. Mrkni na heuréku kde vychází nejlíp, nebo tady na bazárku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
233
24.1.20 18:48

@Lisianne děkuji za info nenapadlo mě že by šlo něco takového koupit i bez předpisu. Kromě toho že ovu testy vycházejí negativní, ovulaci na sobě nijak nepociťuji, v době ovu jsem absolutně bez výtoku, takže musíme většinou použít i lubrikant. Měřím poslední dna měsíce BT a ta jediná mi ovulaci ukáže ( ještě v tom ale úplně neumím číst) posílám fotku
@Lucie1906 tak já doufám že u u mě tak daleko nedojde, a když už tak aspoň částečně v práci zůstat musím, páč doma bych se zbláznila, stačí 3 týdny a už jsem na zblazneni :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
602
24.1.20 21:00

@Monička43 určitě bych tomu dala ještě šanci před létáním po doktorech, půl roku není extra dlouhá doba, obecně doporučují po roce snažení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat