Návštěva fyzioterapeutky při skoliose

114
7.2.20 14:20

Návštěva fyzioterapeutky při skoliose

Dobrý den,

máte za sebou někdo návštěvu fyzioterapeutky? Obvodní lékařka mi zjistila skoliosu. Napsala mi poukaz na cvičení, kdy mi má fyzioterapeutka pomoci i se správným držením těla. Vůbec netuším, co mám čekat. Také jak je to s oblečením? Na rtg mě nechali svléknout celou a celkem mě to vyděsilo. Poradil by mi někdo? Sama jsem tohle nikdy řešit nemusela a internet mlčí.
Děkuji moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12571
7.2.20 14:25
@Radkar1 píše:
Dobrý den,máte za sebou někdo návštěvu fyzioterapeutky? Obvodní lékařka mi zjistila skoliosu. Napsala mi poukaz na cvičení, kdy mi má fyzioterapeutka pomoci i se správným držením těla. Vůbec netuším, co mám čekat. Také jak je to s oblečením? Na rtg mě nechali svléknout celou a celkem mě to vyděsilo. Poradil by mi někdo? Sama jsem tohle nikdy řešit nemusela a internet mlčí.
Děkuji moc.

Normálně si vezmeš věci na cvičení. Tj pohodlné kalhoty a tričko. Je dost možné, že tě bude chtít vidět ve spodním prádle, aby zhodnotila držení těla. Jinak ti ukáže nějaké cviky, které cvičit.

Osobně ale spíš doporučuji podívat se po kurzu SM systému, ten je na tyhle problémy nejlepší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
114
7.2.20 14:33

@P4ja moc děkuji. Mně právě obvodní, která mě tam poslala, jasně řekla, že mě vše naučí. Mám křivá záda a je nutné to řešit. Ale nikdy jsem takhle nikde nebyla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12571
7.2.20 14:41
@Radkar1 píše:
@P4ja moc děkuji. Mně právě obvodní, která mě tam poslala, jasně řekla, že mě vše naučí. Mám křivá záda a je nutné to řešit. Ale nikdy jsem takhle nikde nebyla.

JAsný, on je fyzioterapeut a fyzioterapeut. Tak doufej, že bude dobrý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
114
7.2.20 14:58

@P4ja ano, v to doufám. Ale nevěděla jsem, co mám čekat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8782
7.2.20 15:46

@Radkar1 Mám také skoliózu a chodím k fyzioterapeutce. Jsem tam vždy v prádle. Není třeba se ničeho bát. Ukáže ti cviky, naučí tě správně dýchat. Důležité je hlavně ve cvičení vytrvat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3238
7.2.20 16:05

Urcite pocitej ze se svleknes do spodniho pradla. Se skoliozou v tricku cvicit nemuzes. Ale jinak se toho neboj, naopak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
114
včera v 19:47

Děkuji moc za informace. Měla jsem sportovní podprsenku a paní mi řekla, jestli bych příště mohla mít klasickou. Tak jsem si říkala, že to bude mazec. Aby mi při jejích cvicích někde něco nevykouklo. Ale nejsem tak obdařená, jen to vrtění na všechny strany bylo intenzivní, že si myslím, že to klidně někde ujede…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12571
včera v 21:11
@Radkar1 píše:
Děkuji moc za informace. Měla jsem sportovní podprsenku a paní mi řekla, jestli bych příště mohla mít klasickou. Tak jsem si říkala, že to bude mazec. Aby mi při jejích cvicích někde něco nevykouklo. Ale nejsem tak obdařená, jen to vrtění na všechny strany bylo intenzivní, že si myslím, že to klidně někde ujede…

A to jako řešíš, že ti při zdravotním cvičení něco náhodou vykoukne? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama