Návštěva genetika

384
18.5.16 11:35

Návštěva genetika

Ahoj holky,
máte některá zkušenost, jak probíhá návštěva genetika? Zda se dělá ultrazvuk atd.? Zítra mě to čeká v Praze v Gennetu a začínám být na nervy :zed: :pocitac: Díky za info

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8734
18.5.16 11:40

@Honey1985 : my byli u genetika ve VFN a šlo o pouhý velmi detailní rozhovor zaměřený hlavně na vývojové vady a nemoci v rodině vč. babiček, dědečků, strýčků, tetiček. Doporučení na detailní ultrazvuk jsem jen dostala

Příspěvek upraven 18.05.16 v 12:43

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3195
18.5.16 12:09

:mavam:.. Já byla v Gennetu na genetice kvůli smrti prvního miminka, měla jsem to zároveň s tím, že jsem byla na těch prvních screeningách na vady apod, takže mi jeden den vzali krev a za týden když jsem šla znovu, tak napřed na utz, kde zkoumali projasnění - downuv syndrom atp.. A odpoledne mě čekala ta samotná genetika. Byl to jen „pohovor“ s paní, která před s sebou měla mojí dokumentaci a podrobně se ptala na všechny nemoci v rodině, kolik mám sourozenců, jaké prodělali nemoci, ptala se na všechno až do mých prarodičů z tátové a máminé strany. A to samé pak ze strany manžela.. S tím, že je dobré to mít připravené.. Takže konkrétně jaké nemoci jsi prodělala ty a manžel, zda už máte děti apod.. Vše ohledně těhotenství, vyjímečných dětských nemocích, nebo zda byli jen ty běžné.. Poté tvojí rodinu - sourozence, rodiče, jejich sourozence a rodiče tvého otce a tvé matky. To samé z manželové strany.. Ona podle toho „kreslí“ ten genetický strom.. Nic kvůli čemu bys měla mít nervy.. U nás to bylo jen stížené, že manžel svého otce a jeho stranu nezná a z matčiné to ví jen po ní.. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1096
18.5.16 12:36

Nevíte jak to tam probíhá, když žena ještě není těhotná? Jestli je to jen vyzpovídání o nemocech, nebo i nějaké testy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3195
18.5.16 12:43

@Janča91 Pokud jdeš jen na genetiku jako takovou (tudíž na ten pohovor s genetičkou/genetikem), tak je to naprosto stejné, vyzpovídají tě ohledně nemoci v rodině tvé a partnera.. ;) Přesně jsem se na to ptala, jelikož jsem měla jít když jsem ještě těhotná nebyla a najednou se zadařilo, tak jsme termín posunuli, abych tam nešla 20× během měsíce a vzali jsme to naráz se screeningama, ale genetika prý probíhá úplně stejně ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2942
18.5.16 12:46

@Honey1985 semnou jen sestavila rodokmen, koukla na výsledky krve co ji poslali z gyndy a vyděsila mě k smrti :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1096
18.5.16 12:48

@Kattynka000
Aha, zatím se nechystám, ale až budeme plánovat další dítě, tak nám to bylo doporučeno, vzhledem k tomu, že je dcera vážně nemocná. Tak děkuji. Vůbec nevím co tam potom čekat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
384
18.5.16 12:54

@Izzylka No to mi ani neříkej 8o Po telefonu mi jen řekli, že může být i amnio když budu souhlasit, ale předpokládám, že snad udělají i kontrolní utz nebo ne? Já se z toho po.. fakt to jsou nervy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8734
18.5.16 12:55

Já jsem teda byla s genetikem moc spokojená, vážně dobře jsme pokecali i o ledasčem jiným, vysvětlila jsem mu svoje důvody, proč nechci na amniocentézu, nakonec sám přišel na to, kde se stala chyba (vyšly nám špatně tripple testy), doporučil co a jak dál, když ne amniocentéza… měla jsem z toho ve finále moc dobrý pocit, ačkoli jsem tam původně jít vůbec nechtěla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2942
18.5.16 13:11

@Honey1985 no mě právě amnio taky doporučila…skoro vnutila :roll: jelikož máme podezření na edwardsův syndrom :zed: testy z krve jsou drahé a jsou jen na ty 3 základní syndromy a co kdyby tam bylo ještě něco jiného (tak mi to řekla)…ultrazvukem se může něco přehlídnout a že já bych si to pak vyčítala :roll: amnio jsem odmítla, ale pak se mi to rozleželo v hlavě a řekla jsem si, že pak budu alespon v klidu. Dneska ráno jsem na amnio byla…ted už ležim a odpočívám doma a zítra mi budou volat předběžné výsledky :roll: podle mě občas zbytečně straší a ženou holky na amnio protože z toho mají prachy :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
384
18.5.16 13:29

@Izzylka A byla jsi tam sama nebo s doprovodem..přítel jde se mnou tak doufám, že nebude vadit, že tam se mnou bude - rozhodovat sama se nechci. Mě tam poslali, protože na screeningu v prvním trim. mi vyšla špatně jedna hodnota krve beta HCG 3,8 mom jinak bylo vše v pořádku…riziko downa 1:515 tak nevím zda se nestresuji zbytečně nebo mě zítra ještě víc vyděsí 8o 8o Já se amnio docela bojím právě :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59280
18.5.16 13:39

@Honey1985 my byli na genetice ova FN, šlo vlastně o pohovor, plus detailní utz.. neboj, není to nic divokého. otázka, proč vás tam posílají - u nás těhotenství přes HA plus další věci, bo jsme dlouho o mrněti nevěděli.. u nás to nakonec dopadlo tady dobře, VVV objevena až 34 tt :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2289
18.5.16 13:47

@Honey1985 1:515 je asi 0,2%, takže strašně malá pravděpodobnost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2942
18.5.16 14:14

@Honey1985 já tam byla sama…nečekala jsem že mě tak rozseká :roll: ale přítele tam vzít můžeš asi…na tý genetice se budou ptát ns tvoji a přítelovu rodinu, takže si myslim že tam vadit nebude. A já to amnio nejdřív odmítla…oni tě do ničeho nutit nemůžou…druhý den jsem tam volala že jsem si to teda rozmyslela a že chci mít jistotu a že na to pujdu :roll: já bych asi nešla kdyby mi vyšel tripple test blbě, ten vychází blbě kde komu. Ale mě právě vyšlo nízké beta hcg taky v tom prvotrimestrálním scteeningu. Tak mě objednali a týden jsem musela čekat…během toho týdne jsem si to mohla zase kdykoliv rozmyslet, ale já už to chtěla mít za sebou a vědět jestli je mímo v poho. Přeci jen děti s edwardsem umíraji ještě v bříšku nebo chvilku po porodu, a to by mě zničilo asi víc než když bych to zjistila ted. A taky jsem se bála…pořád se bojim že se něco zkomplikuje. Samotný odběr nebyl tak hrozný, ale ted ten strach z komplikací a ze zítřejších výsledků :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
384
18.5.16 14:17

@Izzylka Tak držím pěstičky ať je všechno v pořádku :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu