Návštěva gynekologa, má manžel nárok na propustku?

577
8.7.20 20:01

Návštěva gynekologa, má manžel nárok na propustku?

Ahoj holky, prosím o radu, s malou (18m) chodím po všech doktorech, co je to možné, ale na gyndu jí vzít jaksi dovnitř nemůžu a není kde jí tam „nechat“, pojede s námi tedy manžel a pohlídá jí. Bohužel u jeho zaměstnavatele se teď změnil celkově přístup k docházce apod. a už to moc na dohodu, že si to nadělá jindy nejde. Má nárok na volno? Něco jako propustka pro něj jako doprovod? Nebo když není zaměstnavatel ochotný, tak musí mít dovolenou? Bohužel, jiné hlídání nemám. Moc děkuji za radu!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1099
8.7.20 20:06

V těhotenství semnou manžel jezdil k doktorům, tam kam jsem nedojela, nebo se bála. Normálně mu razítko dali a napsali že je to doprovod a problém v práci ani u doktora nebyl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8599
8.7.20 20:07

@aktakaktak a nezkoušela jsi tam volat a zeptat se, zda by tu chvilku nemohla zůstat u sestry? Jinak ne, na propustku nárok nemá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
851
8.7.20 20:11

Proč bys ji nemohla vzít dovnitř? Normálně ji dej do kočáru, zaparkuj někde v rohu a do ruky krupku, pár minut vydrží.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3212
8.7.20 20:15

@aktakaktak se domluv s nějakou kamarádkou, co je taky na RD, aby vzala děti někam na hřiště a pak si rovnou zajděte na kafe, ne? Jinak já dítě normálně brala s sebou, v kočárku, dyť je to chvilička :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
577
8.7.20 20:19

Mají to tam prťavé a sestra točí tři pacientky v předprostoru, takže vím, že tam být nemůže, s kočárkem bych se tam ani nedostala a nechat jí na chodbě celé kliniky doopravdy nechci. Ale děkuju za rady :)
S kamarádkou jsem tam kdysi jela, když neměla hlídání a hlídala jí malou mezitím venku, takže i vím, že dovnitř to tam doopravdy nelze. Bohužel, kamarádka se odstěhovala, takže tudy cesta určitě nevede.
Gynekologa mám hodinu autem, tak to není jednoduché takto nějak spojovat s někým jiným.

Zajímalo mě, zda má manžel nárok na nějaké volno.

Za ostatní rady děkuju, leč o těch jsem už doopravdy přemýšlela :,)

Příspěvek upraven 08.07.20 v 20:22

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
a12
42667
8.7.20 20:20
@Aduš8 píše:
@aktakaktak a nezkoušela jsi tam volat a zeptat se, zda by tu chvilku nemohla zůstat u sestry? Jinak ne, na propustku nárok nemá.

A ja myslim, ze ma ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3691
8.7.20 20:21

Daji ti razitko pro manzela, taky dostavam bezne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
577
8.7.20 20:24

Manžel dostává holky razítko klasicky na propustku? Moc děkuji!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3219
8.7.20 20:24

Běžně dávám propustky lidi z rodiny na orazitkovani. Nikdy to nebyl problém. Ani se sestry neptaj když vidí cizí jméno. :lol: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
851
8.7.20 20:26
@aktakaktak píše:
Mají to tam prťavé a sestra točí tři pacientky v předprostoru, takže vím, že tam být nemůže, s kočárkem bych se tam ani nedostala a nechat jí na chodbě celé kliniky doopravdy nechci. Ale děkuju za rady :)
S kamarádkou jsem tam kdysi jela, když neměla hlídání a hlídala jí malou mezitím venku, takže i vím, že dovnitř to tam doopravdy nelze. Bohužel, kamarádka se odstěhovala, takže tudy cesta určitě nevede.
Gynekologa mám hodinu autem, tak to není jednoduché takto nějak spojovat s někým jiným.

Zajímalo mě, zda má manžel nárok na nějaké volno.

Za ostatní rady děkuju, leč o těch jsem už doopravdy přemýšlela :,)

Příspěvek upraven 08.07.20 v 20:22

Fakt tam neprojedou ani golfky, jo? To musí být fakt malý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
a12
42667
8.7.20 20:29
@aktakaktak píše:

U nas hlavně mivaj třeba v chripkovy sezóně cedulky ať hodí pacientky bez doprovodu, hlavně dětí.. Což si myslim, že ted budou mít taky.
Jinak přítel normálně měl propustku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55
8.7.20 20:31

@aktakaktak Manžel si bral kvůli mně propustku asi 3×, když jsem byla těhotná a nikdy nebyl problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
851
8.7.20 20:34
@a12 píše:
U nas hlavně mivaj třeba v chripkovy sezóně cedulky ať hodí pacientky bez doprovodu, hlavně dětí.. Což si myslim, že ted budou mít taky.
Jinak přítel normálně měl propustku

No jo, a kam to dítě máš teda dát, přivazat před budovou? Těžko někdo bere zrovna na gyndu děti jen tak pro zábavu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
722
8.7.20 20:34
@Platanka píše:
Fakt tam neprojedou ani golfky, jo? To musí být fakt malý.

Ja zase nechápu jak to to některé překvapuje. On lékař nemá ani povinnost to dítě při vyšetření v ordinaci trpět a sestra není hlídací agentura :nevim: :) moje gynekolozka rovnou říká, že dítě u vyšetření být nemůže ;) i když jsem šla na odběry krve, tak mi sestra řekla, že malý by musel počkat na chodbě (průchozí chodba u schodů a malý neměl ani 2 roky :roll:) takže fakt ne u všech doktorů to jde. Jinak razítko dává normálně na propustku manžela a třeba v nemocnici dají i své propustky. Tu mi dali orazenou s tím, že jméno si mám dopsat sama. Takže asi bych si doktorce zavolala a poptala se ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama