Návštěva gynekologa poprvé

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
7.6.22 10:44

Návštěva gynekologa poprvé

Hezký den přeji, čeká mě poprvé návštěva u gynekologa, avšak jsem ve svých 24 letech ještě stále panna. Neříkám, že jsem nějaké,,nápadníky" by nebyly, ale vždy jsem couvla.
Strašně se stydím, asi ani ne svléknout, ale za to, že jsem ještě nikoho neměla ve svých 24 a bude na mě špatně pohlíženo. Dobrovolně bych tam asi nešla, ale i praktická už na mě naléhala, tak jsem se odvážila. Teď nevím, jestli mě bude vyšetřovat přes konečník nebo přes ultrazvuk, zda se mám aspoň trošku napít, anebo počkat, co řekne doktorka. Podruhé se mi už volat sestřičce nechce.
Nevím, jestli žádám nějakou radu, ale potřebovala jsem se aspoň trošku vypsat.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16112
7.6.22 10:50

Doktor to řešit nebude. Normálně můžeš jíst a pít jak chceš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
956
7.6.22 10:50
@Anonymní píše:
Hezký den přeji, čeká mě poprvé návštěva u gynekologa, avšak jsem ve svých 24 letech ještě stále panna. Neříkám, že jsem nějaké,,nápadníky" by nebyly, ale vždy jsem couvla.
Strašně se stydím, asi ani ne svléknout, ale za to, že jsem ještě nikoho neměla ve svých 24 a bude na mě špatně pohlíženo. Dobrovolně bych tam asi nešla, ale i praktická už na mě naléhala, tak jsem se odvážila. Teď nevím, jestli mě bude vyšetřovat přes konečník nebo přes ultrazvuk, zda se mám aspoň trošku napít, anebo počkat, co řekne doktorka. Podruhé se mi už volat sestřičce nechce.

kašli na to, co si kdo myslí
ultrazvukem sondou tě vyšetřovat nebude/neměla by, možná přes břicho
přes konečník tě asi vyšetří, není to nic extra příjemného, ale ani extra nepříjemného
prostě nahlaš rovnou, že jsi ještě neměla pohlavní styk, jestli bude mít blbé kecy, tak jdi příště jinam, k bl*ečkům chodit nechceš
zapiš si datum poslední menstruace, to je informace, kterou chtějí vždy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.6.22 10:51
@Anonymní píše:

1. pečlivě výběr gynekologa
2. Záleží na tom, zda máš nějaké problémy… Vyšetřuje se buď přes břicho uz X pohmatem lehce přes pochvu X někteří starší přes konečník – vše z toho je v pohodě, pokud máš dobrého lékaře. Napij se taknějak normálně ;)
3. Gynekolog, který by cokoliv komentoval, byl necitlivý - není dobrý gynekolog – okamžitě změnit
4. Vše je jen o domluvě mezi tebou a tvým lékařem - i způsob vyšetření, máš nárok cokoliv odmítnou a o čemkoliv vědět informace, na základě kterých se rozhodneš, zda vyšetření podstoupit.
5. Neboj se :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
7.6.22 10:54

Za 6. Pokud bys na místě zjistila, že lékař je od*ot a nemáš v něj důvěru - neregistrují se tam, vyšetření odmítni a běž jinam. Nikdo tě nesmí do ničeho nutit..

• Citovat
  • Nahlásit
7.6.22 11:23

Ahoj, mně je 23, také panna, lékařka mě prohlížela ultrazvukem přes břicho. Taky jsem nevěděla, jestli mám přijít s plným močovým měchýřem, jak se píše na internetu nebo ne. Zavolala jsem tam a sestra odpověděla, že určitě s plným. Lékařka se však při ultrazvuku zhrozila, že tak plný být teda nemusel, ať se jdu vyčurat. Přes konečník mě nevyšetřovala, ale neměla jsem problém.
A co se týče řečí ohledně toho, že jsem ještě panna, tak správně by je lékař vůbec být neměl, nicméně také jsem se s tím setkala, takže tě chápu. Mně se gynekoložka zeptala, jak je možné, že tak pěkná holka, ještě nikoho neměla…A byla jsem kdysi u jiné doktorky (psychiatričky) a ta se také ptala, jak jsem na tom s partnerskými vztahy, tak jsem řekla na rovinu, že žádný vztah jsem nikdy neměla. To ji trochu zaskočilo, tak se zeptalo ještě jednou, jestli to myslím vážně a když jsem potvrdila, že ano, tak dost zvláštním tónem (přišlo mi, že trochu posměšným) prohlásila, že sexuální zkušenosti však už pravděpodobně mám, že? Tak jsem potvrdila, že ano, v dětství mě zneužíval příbuzný (ke klasickému styku však nikdy nedošlo, takže jsem stále pannou).
Ještě k té gynekologii, lékařka mě vyšetřovala i na koze, ale to jen proto, že jsem se svěřila s jedním problémem (nedokážu si aplikovat tampon) a chtěla jsem si být jistá, že je vše v pořádku (doktorka sama říkala, že pokud jinak problém nemám a nevedu sexuální život, stačí ultrazvuk). Vyšetřit mě však na koze nešlo, ukázalo se, že jde pravděpodobně o vaginismus, který má psychickou příčinu, vzhledem k mým zkušenostem to není nic překvapujícího.
Držím ti palce, abys to zvládla, co nejvíce v pohodě :hug: Jinak já mám s lékaři takové zkušenosti, že pokud by se mi už na první návštěvě něco nezdálo, tak bych raději šla o dům dál a vyhledala jiného lékaře…Jsem tedy ráda, že gynekoložku jsem si našla docela hodnou, která ustála i to, když jsem se jí tam v ordinaci pozvracela…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8613
7.6.22 11:29

Tím napitím jsi myslela alkohol na odvahu? :D To není dobrý nápad, jinak pitný režim dodržujt normálně. Jestli nemáš žádné potíže a jdeš jen na nějakou prevenci, tak určitě se tě lékař zeptá na tvůj zdravotní stav, rodinnou anamnézu, zda nemáš problémy s cyklem nebo nějaké bolesti a důležitá informace, zda jsi měla pohlavní styk. Mně kdysi lékařka jako pannu vyšetřila jen ultrazvukem přes břicho, ale ve starších diskuzích se psalo, že někteří lékaři vyšetřují pohmatem přes konečník a někteří snad dokonce i vaginálně. Těžko říct, na co budeš mít štěstí, ale neboj se. Musela bys mít smůlu na špatného lékaře, kdyby panenství nějak komentoval, většině to bude ukradené a bude je to zajímat jen kvůli vyšetření.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
220
7.6.22 11:51
@divoká lilie píše:
Ahoj, mně je 23, také panna, lékařka mě prohlížela ultrazvukem přes břicho. Taky jsem nevěděla, jestli mám přijít s plným močovým měchýřem, jak se píše na internetu nebo ne. Zavolala jsem tam a sestra odpověděla, že určitě s plným. Lékařka se však při ultrazvuku zhrozila, že tak plný být teda nemusel, ať se jdu vyčurat. Přes konečník mě nevyšetřovala, ale neměla jsem problém.
A co se týče řečí ohledně toho, že jsem ještě panna, tak správně by je lékař vůbec být neměl, nicméně také jsem se s tím setkala, takže tě chápu. Mně se gynekoložka zeptala, jak je možné, že tak pěkná holka, ještě nikoho neměla…A byla jsem kdysi u jiné doktorky (psychiatričky) a ta se také ptala, jak jsem na tom s partnerskými vztahy, tak jsem řekla na rovinu, že žádný vztah jsem nikdy neměla. To ji trochu zaskočilo, tak se zeptalo ještě jednou, jestli to myslím vážně a když jsem potvrdila, že ano, tak dost zvláštním tónem (přišlo mi, že trochu posměšným) prohlásila, že sexuální zkušenosti však už pravděpodobně mám, že? Tak jsem potvrdila, že ano, v dětství mě zneužíval příbuzný (ke klasickému styku však nikdy nedošlo, takže jsem stále pannou).
Ještě k té gynekologii, lékařka mě vyšetřovala i na koze, ale to jen proto, že jsem se svěřila s jedním problémem (nedokážu si aplikovat tampon) a chtěla jsem si být jistá, že je vše v pořádku (doktorka sama říkala, že pokud jinak problém nemám a nevedu sexuální život, stačí ultrazvuk). Vyšetřit mě však na koze nešlo, ukázalo se, že jde pravděpodobně o vaginismus, který má psychickou příčinu, vzhledem k mým zkušenostem to není nic překvapujícího.
Držím ti palce, abys to zvládla, co nejvíce v pohodě :hug: Jinak já mám s lékaři takové zkušenosti, že pokud by se mi už na první návštěvě něco nezdálo, tak bych raději šla o dům dál a vyhledala jiného lékaře…Jsem tedy ráda, že gynekoložku jsem si našla docela hodnou, která ustála i to, když jsem se jí tam v ordinaci pozvracela…

tak to ti nezávidím, ale je super, že existují i fajn doktoři. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.6.22 12:02
@slečna97 píše:
tak to ti nezávidím, ale je super, že existují i fajn doktoři. :)

Přesně tak, ta gynekoložka byla moc milá a k jiné bych asi jít nechtěla. Každopádně ještě teď je mi hrozně, že jsem tu prohlídku nezvládla…Jakmile jsem z té kozy slezla, začala se mi motat hlava a nakonec jsem se pozvracela :( A to se nic tak dramatického nestalo, jen se pokusila do mě zavést jeden nástroj, ale nešlo to, tak řekla, ať radši slezu, že mě zbytečně trápit nebude, že je to psychické…Nevím teda, jak budu zvládat další prohlídky
:(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat