Návštěva gynekoložky pro potvrzení/vyloučení těhotenství

Anonymní
13.4.21 10:50

Návštěva gynekoložky pro potvrzení/vyloučení těhotenství

Dobrý den, je mi 16 a už je to po styku nějaký ten pátek. Řekla bych asi 2 měsíce. Těhotenské testy mám negativní a menstruaci (avšak tu „Fejk“ protože beru antikoncepci) jsem měla vždy taky… Ale stále cítím dost příznaků těhotenství. Například citlivost bradavek, bolest prsou, píchá mě občas v podbřišku, výkyvy nálad, občasné pálení žáhy. Podle kalkulačky bych měla být 13tt pokud bych byla těhotná. Bojím se ale objednat k doktorce protože si myslím že by ze mě měla akorát tak dobrý den. Přece beru antikoncepci a mám negativní test. Ale já to potřebují slyšet od někoho kdo tomu rozumí že nejsem těhotná. Jinak se neuklidním. Je to normální se objednat i přes to všechno? :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
63520
13.4.21 10:51

Máš negativní testy, nejsi těhotná. A evidentně ani zralá na sex. Dojdi jako samoplatce na krev, stojí to 350 Kč, výsledek týž den SMS a máš klid. Ale otázka, zda tě vezmou, když jw ti 16.zavolej si do laboratoře

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78
13.4.21 10:52

Toto jsou příznaky hodně věcí. Prosimte neplytvej časem doktorky, ktereho má už tak málo na opravdové pacientky. 1.beres antikoncepci 2.krvacela jsi 3.testy negativní
8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8100
13.4.21 11:04

Testy máš negativní, těhotná nejsi. Antikoncepce funguje tak, že navozuje tělu pocit že jsi těhotná a proto nedochází k ovulaci. Proto můžeš mít tehotensky příznaky i když těhotná nejsi. Pokud nevěříš HA tak pouzivej ještě kondom a nebo se sexem počkej až budeš připravena nést případně následky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1413
13.4.21 11:14

Zakladatelko nezlob se, ale to je jako kdybych se vrátila zpět v čase. Všechny moje kamarádky co začaly se sexem už v 15 řešily furt dokola to samé, a přesně to samé co ty teď. Prášky braly, používaly kondomy, a stejně byly věčně v nervech, jestli nejsou těhotné. Každý měsíc nové drama. A úplně nejlepší bylo, když menses měl den/dva zpoždění, to probrečely na záchodech hodiny. Prostě takhle brzo začínat se sexem není pro každého.
To co popisuješ můžou být i vedlejší účinky antikoncepce, pokud ti nesedne, prodiskutuj s doktorkou změnu. Ve 13 týdnu už bys fakt měla ten test pozitivní. Vím, že se na internetu najde spousta žen, které ho třeba pozitivní neměly hodně dlouho, ale to jsou opravdu výjimky.
Pokud se opravdu bojíš, zajdi si na krev jako samoplátce - jakékoliv odběrové místo tě vezme. Stojí to tak 200-300 za odběr a do druhého dne víš, jak na tom jsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16389
13.4.21 11:16

Mas pravdu, objednej se k doktorce, ale psycholozce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76157
13.4.21 11:25

@LilyJane Ja tedy nevim, ale když neveri tehotenskemu testu, proc by mela verit odberu krve?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1413
13.4.21 11:27

@j.a.n.i1 Protože ten odběr dělají lidi, kteří tomu rozumí :D Mi celé tady tohle přijde víceméně vtipné. Ale vzhledem k tomu, že mám své zkušenosti s hysterickýma spolužačkama, které se taky bály že už jsou určitě „ve čtvrtém měsíci a doma je zabijou.“ Tak jsem navrhla další možnost vyloučení těhotenství.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
614
13.4.21 11:35

Ty uz tu pises ale tak mesic v kuse dokola a dokola ne? Nebo se vas seslo vic, ktere tu maji neustale potrebu debatovat nad tim, ze jsou tehotne, ac tomu tak ocividne neni? Ne, tehotna nejses, priznaky si vsugerovavas tim, jak se pozorujes a bez urazky, ale naprosto uprimne ses zrala na návštěvu psychologa. K doktorce si klidne zajdi, ale uz ses ve fazi, kdy dost pochybuju, ze ti bude stačit i jeji zaver a ze po navratu domu nezacnes googlovat „doktor nepoznal těhotenství“. Jo a ze v 16 prisuzujes vykyvy nalad těhotenství a ne puberte me teda pobavilo hodně, za to dik :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
871
13.4.21 11:41

Když máš negativní testy a bereš antikoncepci tak nejsi těhotná. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31130
13.4.21 12:59

Nechceš si ješté chvíli hrát a panenkama a sex nechat na dobu, až si budeš jistejší? Není znakem kvality vztahu na to od patnácti dupat. Na kontrolu se objednej, nemusíš říkat, že si myslíš i přes negativní test, že jsi těhule. Kdy jsi byla na prevenci?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat