Návštěva kamarádů partnera

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
26.4.22 22:41

Návštěva kamarádů partnera

Holky, zajímal by mě váš názor na naši partnerskou rozepři. Můj partner má bývalého kolegu, se kterým si vždycky v práci moc rozuměl. Nikdy se mimo práci nevídali. Občas si zavolali, ale zas tak moc v kontaktu nebyli. Před rokem se ten jeho kolega přistěhoval i se svou partnerkou do našeho města. My máme dítě a oni mají o půl roku mladší než máme my. Ze začátku jsme se snažili všichni kamarádit. Domlouvala jsem se s tou jeho holčinou na procházkách s kočárky. Vždycky jsme se domluvili na nějakém čase a ona na smluvené místo dorazila o hodinu nebo dvě později. No říkala jsem si, že má malé dítě, že nestíhá… Vždy, když dorazila, tak to pak bylo moc fajn, pokecaly jsme, ale časem mi to začalo vadit… Ona mi pokaždé procházce psala zprávu, že mi moc děkuje, že je moc šťastná, že nás poznala. Byla vždycky strašně milá a zároveň během rozhovorů dost vlezlá… Jednou se mi stalo, že mi psala, abychom k ní dorazili na návštěvu, tak jsem ji napsala, že dorazíme moc rádi, kdy se jí to hodí… Ona odpověděla za 14 dní, že by nás zvát neměla, protože vlastně vůbec nemá čas. No tak jsem si cosi pomyslela a hodila to za hlavu… Takto se to stalo ještě párkrát… Usoudila jsem, že ji nemá cenu řešit a že se raději obejdu bez ní. Dneska přišel partner s tím, že k nám přijdou zítra na návštěvu. Říkala jsem mu několikrát, že je zvláštní, že už se s ní nechci vidět. No každopádně jsem mu řekla, že je u nás nechci, ať si jdou třeba do restaurace a on mi řekl, že je pozval a že si spolu děti vyhrají. No a že já být doma nemusím. Chápu, že na to má právo, ale štve mě, že k nám zve někoho, kdo se ke mně takhle choval… No co myslíte?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
21621
26.4.22 22:50

Řešíš voloviny -ano, měl se s tebou domluvit, ale jinak bych na tvém místě hledala něco, jak zaměstnat hlavu dospěle, aby si neměla několikatýdenní drama z toho, že kamarádka je trošku chaotická a nepíše zrovna přesně tak jak by ty si vyžadovala.

Prostě klasika - málo podnětů na mateřské a tak z prkotiny je drama a záminka k hádce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1457
26.4.22 22:54

Bych to tak nekomplikovala, pokud ty návštěvy nejsou časté a pravidelné. I partneři jsou individuality a já neočekávám, že partnerovi sednou všichni moji přátelé a naopak - taky nemusím vyloženě milovat všechny ty jeho. A pokud si jednou za čas jeden či druhý někoho pozve na kafe domů, nevidím v tom problém, si udělám prostě vlastní program. V minulých vztazích se třeba našel někdo z partnerova okolí, koho jsem vyloženě nemusela, ale kdyz jednou za čas za přítelem přišel, aspoň jsem měla prostor jen pro své věci. Berte to tak, že máte volné odpoledne bez dítěte a užijte si ho. 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.4.22 22:58

Díky, máte pravdu, moc to hrotím.

• Citovat
  • Nahlásit
24511
26.4.22 23:02

Ano, nechala bych mu dítě a šla do sauny. Vsadím boty, že už je víckrát nepozve. Že obstará pohoštění on je samozřejmost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1457
26.4.22 23:03
@terien píše:
Ano, nechala bych mu dítě a šla do sauny. Vsadím boty, že už je víckrát nepozve. Že obstará pohoštění on je samozřejmost.

A že to pak poklidí taky. 😃

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18028
26.4.22 23:06
@Anonymní píše:
Holky, zajímal by mě váš názor na naši partnerskou rozepři. Můj partner má bývalého kolegu, se kterým si vždycky v práci moc rozuměl. Nikdy se mimo práci nevídali. Občas si zavolali, ale zas tak moc v kontaktu nebyli. Před rokem se ten jeho kolega přistěhoval i se svou partnerkou do našeho města. My máme dítě a oni mají o půl roku mladší než máme my. Ze začátku jsme se snažili všichni kamarádit. Domlouvala jsem se s tou jeho holčinou na procházkách s kočárky. Vždycky jsme se domluvili na nějakém čase a ona na smluvené místo dorazila o hodinu nebo dvě později. No říkala jsem si, že má malé dítě, že nestíhá… Vždy, když dorazila, tak to pak bylo moc fajn, pokecaly jsme, ale časem mi to začalo vadit… Ona mi pokaždé procházce psala zprávu, že mi moc děkuje, že je moc šťastná, že nás poznala. Byla vždycky strašně milá a zároveň během rozhovorů dost vlezlá… Jednou se mi stalo, že mi psala, abychom k ní dorazili na návštěvu, tak jsem ji napsala, že dorazíme moc rádi, kdy se jí to hodí… Ona odpověděla za 14 dní, že by nás zvát neměla, protože vlastně vůbec nemá čas. No tak jsem si cosi pomyslela a hodila to za hlavu… Takto se to stalo ještě párkrát… Usoudila jsem, že ji nemá cenu řešit a že se raději obejdu bez ní. Dneska přišel partner s tím, že k nám přijdou zítra na návštěvu. Říkala jsem mu několikrát, že je zvláštní, že už se s ní nechci vidět. No každopádně jsem mu řekla, že je u nás nechci, ať si jdou třeba do restaurace a on mi řekl, že je pozval a že si spolu děti vyhrají. No a že já být doma nemusím. Chápu, že na to má právo, ale štve mě, že k nám zve někoho, kdo se ke mně takhle choval… No co myslíte?

Nevidím žádnou příšernou křivdu či újmu, které by se ta dotyčná maminka vůči tobě dopustila, že bys kvůli tomu nemohla snést jednu návštěvu její rodiny doma… Ale máš na to samozřejmě právo, však doma být nemusíš – v tom má tvůj partner pravdu. Nech mu prostor i dítě, sama si udělej program – a věc je vyřešena :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.4.22 23:17
@Anonymní píše:
Čtu komentáře a budu asi v opozici s názorami. Ale myslím si, že neřešíš kraviny, že to cítíš správně. Mně by na tom nejvíce vadilo, že oni uvidí vaše soukromí, ale do vašeho vás nepustí. Že nad vámi budou mít nějak navrch.
  • Citovat
  • Nahlásit
555
26.4.22 23:28

Kdybych takovou holčinu sama neznala asi bych si to jako ty brala osobně. Ale tohle je proste typ člověka, který ať dělá co dělá věcně nestíhá. Proto chodila pozdě na srazy, proto zrušila pozvaní k sobě. Prostě není schopná fungovat v reálném čase. Zní to šíleně, ale opravdu takovou holčinu znám a sama jsem mnohokrát žasla! Takže pokud ti to pomůže tebe se to rozhodně netýká.
No nicméně, pokud ti nesedí a nechceš se s celou rodinou vídat, máš naprosté právo to tvému muži říct. Ale asi bych se snažila domluvit na nějakém kompromisu. Zas on má svého kamaráda rád a chápu, že se s nim chce vídat. A zakázat mu návštěvu mi přijde taky moc. Však tam nemusíš být celou dobu. Klidně třeba jen chvíli a potom si můžeš zajít s nějakou kamarádkou na kafe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2710
26.4.22 23:32
@Anonymní píše: Čtu komentáře a budu asi v opozici s názorami. Ale myslím si, že neřešíš kraviny, že to cítíš správně. Mně by na tom nejvíce vadilo, že oni uvidí vaše soukromi ale do vašeho vás nepustí. Že nad vámi budou mít nějak navrch.

Tak treba se zase domluvi chlapi, a ten manzeluv kamarad je zase pozve naoplatku k nim. Brala bych to tak, jak to je - zkratka manzeluv kamarad s rodinou. Nesnazila bych se kamaradit s ni, pokud o to ona nestoji, brala bych ji jako manzelku manzelova kamarada.
Ale manzel se mel domluvit, ne postavit ji pred hotovou vec ze prijdou. Nebo se domluvit s kamaradem a vzit deti na hriste bez manzelek.

Příspěvek upraven 26.04.22 v 23:34

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24511
26.4.22 23:33
@Karinkas píše:
Kdybych takovou holčinu sama neznala asi bych si to jako ty brala osobně. Ale tohle je proste typ člověka, který ať dělá co dělá věcně nestíhá. Proto chodila pozdě na srazy, proto zrušila pozvaní k sobě. Prostě není schopná fungovat v reálném čase. Zní to šíleně, ale opravdu takovou holčinu znám a sama jsem mnohokrát žasla! Takže pokud ti to pomůže tebe se to rozhodně netýká.
No nicméně, pokud ti nesedí a nechceš se s celou rodinou vídat, máš naprosté právo to tvému muži říct. Ale asi bych se snažila domluvit na nějakém kompromisu. Zas on má svého kamaráda rád a chápu, že se s nim chce vídat. A zakázat mu návštěvu mi přijde taky moc. Však tam nemusíš být celou dobu. Klidně třeba jen chvíli a potom si můžeš zajít s nějakou kamarádkou na kafe.

Taky jsem jednu takovou kamarádku měla. 3-4 hodiny u ní nebyl žádný čas. Věčně věků všude pozdě, ostatní počkají. Jednou jsem se jí zeptala, jak to, že do práce přijde včas, odpověď - tam musím. Aha, takže ne, že by to neuměla, ale ostatní, co si domluví, má prostě u zadnice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
812
26.4.22 23:33
@Anonymní píše: Čtu komentáře a budu asi v opozici s názorami. Ale myslím si, že neřešíš kraviny, že to cítíš správně. Mně by na tom nejvíce vadilo, že oni uvidí vaše soukromí, ale do vašeho vás nepustí. Že nad vámi budou mít nějak navrch.

Jako vážně? Mám navrch nad kamarádkou, protože 99,9 % návštěv probíhá u ní, já znám její osobní zónu, sprchuji se v její sprše a jednou mi darovala zubní kartáček i kalhotky? Ona u mě doma byla dvakrát za 6 let. Vážně to tak někdo vnímá?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1779
26.4.22 23:34

Mne by maximalne tak vadilo (pokud by mi neco vubec vadilo), ze mi to rekl jako hotovou vec a nedomluvil se se mnou predem. Ale jinak by mi to bylo celkem jedno - proste jste si nesedly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.4.22 23:36
@moof píše:
Jako vážně? Mám navrch nad kamarádkou, protože 99,9 % návštěv probíhá u ní, já znám její osobní zónu, sprchuji se v její sprše a jednou mi darovala zubní kartáček i kalhotky? Ona u mě doma byla dvakrát za 6 let. Vážně to tak někdo vnímá?

Ona ale u vás byla a vaše soukromí viděla. To je něco jiného.

• Citovat
  • Nahlásit
555
26.4.22 23:36
@terien píše:
Taky jsem jednu takovou kamarádku měla. 3-4 hodiny u ní nebyl žádný čas. Věčně věků všude pozdě, ostatní počkají. Jednou jsem se jí zeptala, jak to, že do práce přijde včas, odpověď - tam musím. Aha, takže ne, že by to neuměla, ale ostatní, co si domluví, má prostě u zadnice.

No tak moje kamarádka/známá… nepřijde včas ani tam kam musí. Fakt masakr! Věci co jinému trvají deset minut u ní záležitost na hodinu a půl… Ale hláška tam kam musím by mě dost nakrkla. Ono je tohle celkově hrozné pohrdání časem druhých. Já už jsem to dávno omezila na stavím se já k tobě. Protože někde čekat x hodin, to se fakt nedalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat