Návštěva maminky/tchyně na Vánoce

Anonymní
12.12.18 23:35

Návštěva maminky/tchyne na Vanoce

Budou to prvni vanoce s nasi dcerou. je ji 10 mesicu. moje mamka je sama. rozvedena hodne dlouho, nema zadny vztah, rodice po smrti, sourozenci zadni, ja jedine dite, takze krom me (a vnucky) nema zadnou rodinu. samozrejme jsme ji s manzelem pozvali k nam na vanoce, na stedry den a at prespi a zustane i na bozi hod. akorat jsme meli hadku ohledne toho, v kolik ma maminka na stedry den dorazit hodin a kdy ma odejit na bozi hod. nechci vas ovlivnovat, zajima mne vas nazor anebo jak to mate doma vy.
vim samozrejme, ze v kazde rodine je to individualni a taky zalezi na dalsich ruznych vecech. mozna relevantni info je to, ze mamka od nas bydli cca 40 km a vidame se min 1× tydne, resp. k mym muzem se vidi vetsinou 1× tydne plus jeste za mamkou jezdim nekdy sama s dcerou bez muze. mamka bohuzel neni vylozene manzelova krevni skupina, spise ji toleruje, protoze je to moje mama… ano, je trosku sveraz, byva to s ni nekdy tezsi, ale do niceho nam nekeca, respektuje nas.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2869
12.12.18 23:44

K nam babi chodila tak hodinku pred veceri - kolem ctvrte, pate… ale byli ze stejneho mesta. 40 km neni zadna velka vzdalenost, takze bych to brala stejne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1759
12.12.18 23:45

Řekla bych ať přijede na Štědrý den po obědě a odjede na Boží hod taky po obědě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
486
12.12.18 23:46

My jsme zvyklí být s rodinou celý den, ne jen na večeři a dárky. Aspoň ti třeba pohlida malou a ty v klidu uděláš jídlo nebo tak. Já bych jí řekla, ať přijde už dopo :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.12.18 23:49

Tak pozvali jste ji „samozřejmě“ s manželem nebo byla hádka? Předpokládám, že ty seš ta, kdo ji tam chce celé dva dny. Přespání proč? No nic… Ať přijde kolem třetí, v pět večeře a druhý den ráno po snídani domu :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
242
12.12.18 23:53

Moje mamka tedy bydlí ve stejném městě.
Chodí k nám na stedry den většinou už dopoledne,spolu pak uděláme něco k obědu,doděláme salát,obalime rybu,jdeme s dcerou na procházku. Vždy u nás spala a na bozi hod jsme pak šli na oběd zase k ni,ale poslední dva roky nám vždy večer po štědrovečerní pohádce řekla jestli bychom ji odvezli domu,ze se nejlíp vyspí ve své posteli.Tak uvidíme jak letos

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12101
12.12.18 23:57

Rekla bych at prijde v kolik chce, ze vecerite v toli a tolik a at odejde az se ji bude chtit. Nenapadlo by me jakoukoliv navstevu lifrovat domu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.12.18 00:06
@Šarlota4 píše:
Rekla bych at prijde v kolik chce, ze vecerite v toli a tolik a at odejde az se ji bude chtit. Nenapadlo by me jakoukoliv navstevu lifrovat domu.
kdybych ji to takhle rekla (coz by mi bylo nejmilejsi, protoze i mne je proti srsti mamce rikat, v kolik musi domu), tak by prijela na stedry den v sedm rano a odjela by idelane az po nevem roce… mne by to nevadilo az tak, ale jaksi zde neziji sama
  • Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
13.12.18 00:09

no, ja jsem si riakala, ze mamce reknu, at prijede klidne uz dopo (protoze vim, ze by chtela) a na bozi hod, ze se po obede rozloucime, jenze muz chce, at prijede tak ve dve a idelane po snidani domu, coz mne teda prijde blby vlastni matku vyhnat na takovy svatek domu po snidani, kdyz vim, ze pak bude cely bozi hod i stepana sama (na stepana jdeme k rodine manzela), takze nakonec teda, ze by prijela na ty dve a odjela zase po obede, takze asi taky kol 14h. prijde vam to ok? nemusim se vuci mame citit nejak provinile treba?

• Nahlásit
  • Citovat
12101
13.12.18 00:10
@Anonymní píše:

V tom pripade bych ji rekla, ze 25.12 mate byt v 17:00 u ( dopln sama ) a ze tedy bude muset domu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.12.18 00:10
@Bubla_Bučková píše:
Tak pozvali jste ji „samozřejmě“ s manželem nebo byla hádka? Předpokládám, že ty seš ta, kdo ji tam chce celé dva dny. Přespání proč? No nic… Ať přijde kolem třetí, v pět večeře a druhý den ráno po snídani domu :nevim:

prespani proto, ze mama nechce jet na stedry vecer domu do prazdneho bytu… dokazu pochopit

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
13.12.18 00:13

tesila jsem se na vanoce moc, protoze to budou prvni vanoce s dcerou. kdyz jsme se s manezlem bavili, jak to teda udelame, na kolik mamce reknem, at prijde a jak si predstavujeme ten bozi hod, tak kdyz jsem mu rekla muj navrh, at tu mama je na bozi hod s nami jeste na obed, tak on na to rekl „dva dny na hovno“ - jako mne to uplne sebralo. asi jsem precitlivela, ale proste budu mit na vanoce u sebe svou holcicku, muze a mamku, moje nejblizsi lidi a on to okomentuje tim, ze dva dny na hovno. strasne mne to mrzi, brecela jsem jako zelva a misto toho, abych sla spat, tak tu depcim a vypisuji se na emimino…

• Nahlásit
  • Citovat
2415
13.12.18 00:15

mame to trosku podobne, byt v nasem pripade se jedna o tatinka manzela. take by jinak byl sam, takze uz vloni byl na stedry den u nas. je od nas tez necelou hodinu autem, tak prespi, aby nejel potme. prijede odpol cca kolem 15hod, vecerime tak v sest, odjede druhy den nekdy dopoledne. ja si s nim nemam moc co rict, je to takovy brucoun. rozhodne s nicim nepomaha, ani nezabavi deti. takze sedi, uvarim mu kafe, povida si s manzelem, par slov se mnou, s detmi… uprimne receno, byla bych radsi, kdybychom byli sami, ale urcite nechci, aby nekdo byl o vanocich sam, takze to beru jako samozrejmost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12101
13.12.18 00:17
@Anonymní píše:
tesila jsem se na vanoce moc, protoze to budou prvni vanoce s dcerou. kdyz jsme se s manezlem bavili, jak to teda udelame, na kolik mamce reknem, at prijde a jak si predstavujeme ten bozi hod, tak kdyz jsem mu rekla muj navrh, at tu mama je na bozi hod s nami jeste na obed, tak on na to rekl „dva dny na hovno“ - jako mne to uplne sebralo. asi jsem precitlivela, ale proste budu mit na vanoce u sebe svou holcicku, muze a mamku, moje nejblizsi lidi a on to okomentuje tim, ze dva dny na hovno. strasne mne to mrzi, brecela jsem jako zelva a misto toho, abych sla spat, tak tu depcim a vypisuji se na emimino…

No to se nedivim, tohle jsou blby situace zazivam to s temi svatky stejne jako ty, ale s tatou. Akorat muj muz vzdycky rika “ diky nemu ses na svete ty, tak ja to s nim preziju :lol: “, mame tatu radi, ale lezou nam na nervy jeho navyky atd. Ale je tu vzdycky tak 3-7 dni, dle toho jak vychazi pracovni dny. Pak ho vezem 150km domu :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.12.18 00:20
@Šarlota4 píše:
V tom pripade bych ji rekla, ze 25.12 mate byt v 17:00 u ( dopln sama ) a ze tedy bude muset domu.

ano, mam v planu takto zalhat, pac jinak nevim, jak bychom maminku dostali domu.
jsem precitlivela s tim „vanoce na hovno“ viz predesly prispevek?

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama