Návštěva neočkované rodiny s miminkem

Anonymní
26.7.21 20:00

Návštěva neočkované rodiny s miminkem

Prosím o anonym.

Budu ráda za nestranny názor, manželova rodina je naprostý odpůrce vsech očkování, bratr i sestra manžela nemají očkované děti, chodí do lesní školky (3, 5 let a 2 a 5) o očkování na covid ani nemluvím.

Manžel by rád vyrazil k nim všem na návštěvu jakmile nám skonci šestinedělí, přiznám se, že mám v této době extra strach vystavit miminko takovému riziku. Neočkovaní dospělé a k tomu ještě rizikové děti.

Jak byste takovou situaci řešili vy?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18514
26.7.21 20:12

Taky máme v rodině neockovane, taky mam miminko (3dny) a předpokládám že rodinu uvidí driv nez na konci 6nedeli. By si ho chtěla zavřít do izolace?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16735
26.7.21 20:13
@Anonymní píše:
Prosím o anonym.

Budu ráda za nestranny názor, manželova rodina je naprostý odpůrce vsech očkování, bratr i sestra manžela nemají očkované děti, chodí do lesní školky (3, 5 let a 2 a 5) o očkování na covid ani nemluvím.
Manžel by rád vyrazil k nim všem na návštěvu jakmile nám skonci šestinedělí, přiznám se, že mám v této době extra strach vystavit miminko takovému riziku. Neočkovaní dospělé a k tomu ještě rizikové děti.

A čím přesně se bojíš, že bude Tvé dítě na té návštěvě nakaženo? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3791
26.7.21 20:14

Neřešila bych, pokud nevykazujou příznaky libovolné nakažlivé nemoci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Aquarius79
26.7.21 20:14

Já bych tu situaci řešil v klidu. Domnívám se, že covid je zabiják pouze vážně nemocných lidí, či lidí se skrytou vadou. Takový lidé by byly v ohrožení i bez covidu. Pokud zemřel zdravý člověk a k tomu bez skryté vady a jen na covid, pak je to velmi zřídka se vyskytující případ. Drtivá většina prodělala bezpříznakový průběh, připomínající lehkou virózu. Nechci to nikterak zlehčovat, ale ani dramatizovat. Můžeme žít v klidu a pohodě, nebo ve strachu, který je na nás házen ze všech stran. Volba je jen na nás, stejně jako s tím očkováním.

• Citovat
  • Nahlásit
24530
26.7.21 20:16

@Aquarius79 Ona nemluví o covidu, ale celkově veškerému očkování.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2053
26.7.21 20:24

Oni nejsou prašivý :roll: Jen to mají jinak nastavené jak vy ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1661
26.7.21 20:25
@Anonymní píše:
Prosím o anonym.

Můj čtyři a půl roku starý syn byl donedávna neočkován zcela, teď proti tetanu (který ale není přenosný interhumánně) a fakt nikoho ničím nenakazil. Například při hospitalizacích si chodil normálně hrát s ostatními dětmi.

Příspěvek upraven 26.07.21 v 20:25

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25956
26.7.21 20:25

Jako že mimino chytne obrnu, žloutenku B, tyfus, záškrt, příušnice nebo tetanus? :andel:

Pokud by měl někdo (černý) kašel, tak předpokládám, že návštěvě s miminem řekne, ať nechodí. A zrovna ten můžeš chytit i od oficiálně naockovaneho jedince, co už nemá protilátky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1661
26.7.21 20:26

@Svistice tyfus? :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54587
26.7.21 20:27

Abych pravdu řekla, tak jsem nikdy neměla a nemám přehled, kdo je nebo není v rodině očkovaný na cokoli. Jestli mají děti očkované (to leda u sestřiných dětí, že se zmíní). A potkáváme se průběžně, když je příležitost. Očkovák nemá nikdo na čele vytetovaný a vyzvídat před návštěvou nehodlám.
Kdo má Covid očkování, tak to vím, že s tím sám začne. Cíleně se neptám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Aquarius79
26.7.21 20:37
@Kriss Tina píše:
@Aquarius79 Ona nemluví o covidu, ale celkově veškerému očkování.

To se omlouvám, za poslední dva roky jsem došel k závěru, že jiná nemoc neexistuje.

• Citovat
  • Nahlásit
579
26.7.21 20:38

No já jsem v tomhle teda opatrnější. Nezaviram nikoho do izolace, ale zároveň se o novorozeně dost bojim. K rodinám s dětmi jsem chodila jen pokud mi potvrdili rodiče, že jsou v pořádku. A nejraději stejně jen ven. U neočkovaných děti bych byla ještě víc opatrná. A s miminkem jsem začala běžné všude chodit když bylo samo očkované. Samozřejmě jsem nijak nezabránila tomu, aby nechytlo rýmu a kašel od sourozence. Ale věděla jsem, že dělám co jde, abych si pak nic nevyčítala. Ale každý to má jinak. Rozhodni se tak, jak je to podle tebe správně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25956
26.7.21 20:40
@JanaDaR píše:
@Svistice tyfus? :D

No jo, jsem blbá. Ten tam není. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
984
26.7.21 20:43
@lachtanice86 píše:
Taky máme v rodině neockovane, taky mam miminko (3dny) a předpokládám že rodinu uvidí driv nez na konci 6nedeli. By si ho chtěla zavřít do izolace?

V zahraničí je naprosto běžné, že rodiče zveřejní seznam očkování, bez kterých nesmí dítě nikdo vidět, a lidi se buď naočkují, nebo mají smolíka, a je to považováno za slušnost.

Oproti tomu mi přijde počkat pár týdnů před návštěvou miminka jako velmi rozumný kompromis. Však ono to dítě nikam neuteče, příbuzenstvo nemá nárok na libovolné návštěvy, to je na posouzení rodičů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat