Návštěva OSPODu doma

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
23.10.21 13:37

Návštěva OSPODu doma

Zdravím :mavam: Můj exmanžel na mě poslal sociálku, už jsem byla sepsat výpověď u pracovnice a za 14 dní má přijít na šetření.. nikdy jsem tohle nezažila, tak bych chtěla vědět na co se připravit :think: Děkuji za odpovědi.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1473
23.10.21 13:39

K nám chodila pani když nezletila dcera bydlela u nás se svým dítětem. Přišla, poseděla tři minuty, zeptala se na otce dítěte a sla. Byla velmi mila a přátelská.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.10.21 13:48

@freeport Na mě podal stížnost otec dětí, se kterým jsem rozvedená, sice anonymně, ale vím odkud vítr vane a paní říkala, že se to musí prošetřit.. prý se podíváme jak bydlíme a podobně..

• Citovat
  • Nahlásit
1473
23.10.21 13:55
@Anonymní píše:
@freeport Na mě podal stížnost otec dětí, se kterým jsem rozvedená, sice anonymně, ale vím odkud vítr vane a paní říkala, že se to musí prošetřit.. prý se podíváme jak bydlíme a podobně..

Určitě bude záležet na prvním dojmu, pokud žijete úplně normálně, myslím, ze nebudete mít problem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26422
23.10.21 13:58

U nás byla před soudem o svěření do péče, nic extra, paní u nás byla asi 5 minut, koukla na zázemí, prohodily jsme pár vět a šla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.10.21 14:00

@freeport to samozřejmě žijeme, ale byt je starý, máme to tady poupravený v rámci finančních možností, protože jsem na děti sama a vše táhni jen z rodicaku a z toho mám hrůzu

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.10.21 14:01

Taky jsem měla doma návštěvu a chtěli vidět i jídlo co mám v lednici. Musela jsem ukázat, že mám například i ovoce a zeleninu. Do šuplíků nelezli. Měla jsem plnou lednici, všechno uklizeno, ale řešila, že na schodišti sice mám branku, ale nemám dětské pojistky v pokojíčku na okně. Klasické okno, které začíná cca metr nad zemí, ale prý by z dětské židličky mohl vylézt na komodu, která stojí pod oknem a otevřít si ho…

• Citovat
  • Nahlásit
26422
23.10.21 14:06
@Anonymní píše:
@freeport to samozřejmě žijeme, ale byt je starý, máme to tady poupravený v rámci finančních možností, protože jsem na děti sama a vše táhni jen z rodicaku a z toho mám hrůzu

Tak pokud mají děti co jíst, nebrodite se odpadkama, nebydlíš někde v zahradním domku bez záchodu a vody apod, tak buď v klidu. Že někdo má staré věci neznamena, že má zanedbane děti. U nás byla ta pracovnice v době, kdy sme se stěhovali, půlka bytů ještě nezarizena, všude krabice, chtěla jen vidět kde má syn postel a nějaké hračky a víc neřešila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.10.21 14:06
@Anonymní píše:
@freeport to samozřejmě žijeme, ale byt je starý, máme to tady poupravený v rámci finančních možností, protože jsem na děti sama a vše táhni jen z rodicaku a z toho mám hrůzu

Dodám k tomu mému prvnímu anonymu.

Asi je to o lidech. Já na tu návštěvu nerada vzpomínám. Dům vlastní novostavba, naklizený, jídla plno, návštěva neohlášená. Syn se hrál na dvorku a řešila i to, že nemá čistý nehty :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
948
23.10.21 14:23
@Anonymní píše:
Taky jsem měla doma návštěvu a chtěli vidět i jídlo co mám v lednici. Musela jsem ukázat, že mám například i ovoce a zeleninu. Do šuplíků nelezli. Měla jsem plnou lednici, všechno uklizeno, ale řešila, že na schodišti sice mám branku, ale nemám dětské pojistky v pokojíčku na okně. Klasické okno, které začíná cca metr nad zemí, ale prý by z dětské židličky mohl vylézt na komodu, která stojí pod oknem a otevřít si ho…

Nechci nic říkat, ale to je nějaká moc všetečná paní ne? U nás tohle nikdo neřešil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21426
23.10.21 14:43

Když jsem se setkala poprvé s paní ze sociálky (OSPOD), tak jsem měla už v péči vnuka (v té době necelé 2 roky). Zkontrolovala pokojíček, kde spal, spolu s naším synem ( v té době 5 let), podívala se do kuchyně a to bylo všechno.
Teď k nám chodí pravidelně co 1/2 roku, popovídáme, obou kluků se zeptá, co ve škole, a za hodinu odjede.
Neboj se, je to jen formalita, a opravdu Ti nebude chodit po celém bytě a nebude se dívat, jestli mají děti čisté nehty a podobné blbiny.
Buď v pohodě. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.10.21 14:51
@Izumi Miyako píše:
Nechci nic říkat, ale to je nějaká moc všetečná paní ne? U nás tohle nikdo neřešil.

Byla hrozná. Obvolala i dětskou lékařku, volala na kroužek kam jsem se synem chodila, zajímala se všude… Nevím, co na mě tehdy bylo napliváno nebo kolik za tuhle šikanu bylo zaplaceno. Dokonce mi i jednou někdy kolem Vánoc volala, aby se zeptala, jak se máme a to bylo někdy půl roku po té návštěvě.

• Citovat
  • Nahlásit
21426
23.10.21 14:59
@Anonymní píše:
Byla hrozná. Obvolala i dětskou lékařku, volala na kroužek kam jsem se synem chodila, zajímala se všude… Nevím, co na mě tehdy bylo napliváno nebo kolik za tuhle šikanu bylo zaplaceno. Dokonce mi i jednou někdy kolem Vánoc volala, aby se zeptala, jak se máme a to bylo někdy půl roku po té návštěvě.

To opravdu byla piz.da, která je ještě v komunismu. Jinak to nevidím.
Já jsem měla vždycky mladé slečny nebo paní, co k nám chodily. A tedy takováhle alotria nedělaly nikdy.
Vnuka mám v dlouhodobé pěstounské péči

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
948
23.10.21 17:17
@Anonymní píše:

Když si ještě psala, že ji vadily špinavé nehty, tak mi to nedá, ale ta jít do rodiny s dítětem, kde je nějaký handicap, tak se z toho s prominutím po… Na rodičovské skupině nám radili, ať se nesnažíme mít za každou cenu vzorně naklizeno a vymydlené dítě. Jen ať je bordel a dítě klidně nahé :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1473
23.10.21 18:24
@jitka 11 píše:
Když jsem se setkala poprvé s paní ze sociálky (OSPOD), tak jsem měla už v péči vnuka (v té době necelé 2 roky). Zkontrolovala pokojíček, kde spal, spolu s naším synem ( v té době 5 let), podívala se do kuchyně a to bylo všechno.
Teď k nám chodí pravidelně co 1/2 roku, popovídáme, obou kluků se zeptá, co ve škole, a za hodinu odjede.
Neboj se, je to jen formalita, a opravdu Ti nebude chodit po celém bytě a nebude se dívat, jestli mají děti čisté nehty a podobné blbiny.
Buď v pohodě. :hug:

Také jsme měli s mužem vnuka v péči, také chodila dvakrát do roka na kontrolu, ale u nás tedy opravdu pobyla par minut, nikdy nic nechtela vidět. Nyní už je to několik let, dcera ho má zpět ve své péči.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat