Návštěva porodnice před porodem

91
20.11.20 11:22

Návštěva porodnice před porodem

Zdravím :mavam: jsem prvorodička a všude čtu, že se před porodem dá jít se podívat do porodnice, aby pak rodička byla víc v klidu a věděla, jak co a hlavně kde bude probíhat.. Ale vůbec nevím, jak na to. To jako stačí zavolat do mé porodnice a říct, že tam budu rodit a chci se tam před porodem podívat? A taky jestli to teď není zakázaný s ohledem na situaci.. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
521
20.11.20 11:25

Podívej se na stránky porodnice. Tam většinou o tom najdeš informace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1777
20.11.20 11:35

U nás mají porodnice vždy oficiální termíny prohlídky pro budoucí maminky, kde i řeknou všechny potřebné informace.. Záleží, jak je to nyní, v nouzové stavu… Ideálně si tam zavolat a informovat se

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19681
20.11.20 11:37

Zavolej do konkretni porodnice, ale ted bych na to nespoléhala, vzdyt jsou zakázané i návštěvy, natoz nekomu delat zbytecne exkurze :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
91
20.11.20 11:39

@Kriss Tina právě proto nevím už vůbec no.. U nás teda na stránkách mají jen zákaz návštěv u rodiček a seznam věcí, co si s sebou vzít, nic víc o předporodní návštěvě tam není

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5528
20.11.20 11:47

Asi si tam budeš muset zavolat a zeptat se. Kde jsem rodila já, tak meli na stránkách termín (jeden den v tydnu) kdy byla prohlídka, ale i tak tam měli napsaný že je lepší si předem zavolat. Pokud budou zrovna obsazeny všechny porodní boxy tak vás tam stejně nepustí. Coz se mi zrovna stalo když mi začal porod, takže jsem stejně musela jet jinam. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2076
20.11.20 11:48
@Kristina0597 píše:
Zdravím :mavam: jsem prvorodička a všude čtu, že se před porodem dá jít se podívat do porodnice, aby pak rodička byla víc v klidu a věděla, jak co a hlavně kde bude probíhat.. Ale vůbec nevím, jak na to. To jako stačí zavolat do mé porodnice a říct, že tam budu rodit a chci se tam před porodem podívat? A taky jestli to teď není zakázaný s ohledem na situaci.. :think:

Možné to je, ale v této době covidové to zrušili. Aspoň co vím, tak ve FN Plzeň to možné není, jsou zrušené i předporodní kurzy.
Ostatně ale vyhledej si porodnici na netu, některé mají i virtuální prohlídky s popisky. Není to sice jako osobní návštěva, ale zase lepší než nic.
Taky půjdu teď poprvé rodit a chtěla jsem to tam vidět trošku v předstihu. Ale co se dá dělat no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
91
20.11.20 12:06

@Rachel_cz no já jsem z Varů a na stránkách nemáme vůbec nic :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4007
20.11.20 12:23

Kristinko klid, určitě to zvládneš i bez předchozí exkurze. Máš nějakou kamarádku, která Ti řekne jak to chodí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28303
20.11.20 12:39

Ja se tam dostala díky předporodnímu kurzu. Teď spíš nebudou chtít, aby jim tam někdo „zbytečně“ korzoval. Zeptala bych se asi po kamarádkách, jaké to tam je. Stejně to bude jiné. Já si ty prostory prošla, ale jako rodící jsem je stejně vnímala jako „nové“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1616
20.11.20 12:49

Možná by nebylo od věci si třeba projít aspoň areál nemocnice. Třeba se poptat na vrátnici, kde je ideální zaparkovat, kde je výtah a tyhle drobnosti. Aspoň tě to uklidní. U porodních sálů si tě stejně přebere PA a odvede tě, kde je třeba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5197
20.11.20 13:04

No porodis i bez prohlídky porodnice. Spíš bych se mrkla kudy se tam dostat, my jsme takhle šli po schodech dvě patra přes gynekologickou pohotovost.. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5624
20.11.20 13:19

@Kristina0597 zavolej do porodnice, kde chceš rodit. Teď jsou sice návštěvy a vše zbytečné zrušeno, ale jestli nemáš termín za měsíc, tak po Vánocích může být vše jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1777
20.11.20 13:30
@Kriss Tina píše:
Zavolej do konkretni porodnice, ale ted bych na to nespoléhala, vzdyt jsou zakázané i návštěvy, natoz nekomu delat zbytecne exkurze :nevim:

Nemyslím si, že by to bylo zbytečné… Naopak -mnohé ženy jsou klidnějsi, když mají dostatek informací a mohou si místo prohlédnout dopředu..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19681
20.11.20 13:37

@Beckyttine5 to neříkám, ale nějaká psychická jistota rodičky půjde ted stranou, kdyz jsou zakázané návštěvy a exkurze na sál neni zrovna důvod, proč by měl někdo trajdat po nemocnici. Mozna to někde povolí, u nas je vše zrušeno včetně predporodnich kurzu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama