Návštěva postiženého s novorozencem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  14.04.18 19:42
Návštěva postiženého s novorozencem

Zajímal by mě Váš názor jak byste se zachovali v situaci. Měsíční novorozeně a tchyně (manželovo nevlastní matka) by si přála, ať se přijedeme s miminkem podívat. Ona pečuje doma o těžce postiženého dospělého syna, který si své postižení způsobil sám svým bohémským stylem života. Žije s otcem manžela. Dítě bude samozřejmě chtít také ukazovat postiženému synovi. Já si však nepřeji, aby se i do budoucna mé dítě muselo s ním vídat. Není to hezký pohled ani pro dospělého člověka. Nechci se tchyně nikterak dotknout, ale také nechci, aby se tak malé dítě muselo podrobovat této ne zcela příjemné návštěvě. Nevylučuji návštěvu až bude dítě starší a bude moci situaci pochopit, ale také nechci, aby mělo z toho noční můry, trauma… Prosím, snad mě neukamenujete. Nemám nic proti lidem s postižením, ba naopak. Ale… Nezastanu se někoho, kdo dlouhodobě i přes veškerou snahu rodiny má životní styl takový, že se z něj stane těžce postižený a bezohledně tak zničí život všem, kteří jej mají rádi…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reklama

Reakce:

Jana525
Závislačka 4525 příspěvků 14.04.18 19:46

8o 8o 8o To je nejaka provokace?
Pokud ne, tak jsi opravdu bezcitny clovek

Sofie92
Závislačka 3123 příspěvků 1 inzerát 14.04.18 19:46

Miminku je to asi úplně jedno ne? Počítám, že postizeni není nakažlivé takže nevidím důvod proč by to měla vadit kojenci a pokud si na to zvykne nepřijde mu to divné ani v pozdějším veku

Anonymní  14.04.18 19:48

@Jana525 To je úhel pohledu. Já si myslím, že je bezcitný syn, který zničil život nejen sobě, ale také všem kolem!

Uživatel je onlineDoe_Jane
Kelišová 5964 příspěvků 14.04.18 19:48

Fuuuu ty tady dostaneš sodu!!! ale já jsem taky taková neempatická takže tě docela chápu, my teda máme v široké rodině schizofrenika a taky se s ním nechci vídat..
ale nevím přesně jaké postižení máš na mysli ty a jestli je na místě vůbec mít nějaké obavy

vendulaaa
Závislačka 4852 příspěvků 14.04.18 19:49

Pokud budete chodit pravidelně, mimčo bude dotyčného vnímat jako naprosto normálního člověka. Naopak, pokud se budete návštěvám vyhýbat, uděláš z toho něco extra výjimečného… přitom různě postižených lidí je dost a dost, děti by měly vědět, že jde o stejné lidi, jako jsou ony samy. A měly by umět se k postiženým chovat, tzn. nevyhýbat se jim tak, jako to děláš ty.

Rive
Zasloužilá kecalka 960 příspěvků 14.04.18 19:50

Takže babička neuvidí své vnouče? Byť nevlastní?
Nějak nechápu, co by miminko mělo za noční můry z toho, že uvidí postiženého člověka.

Taka
Zasloužilá kecalka 818 příspěvků 14.04.18 19:51

Právě naopak. Tím, že „tomu“ nebude vystaven hned, může být v budoucnu v šoku. Nevidím jeden jediný důvod, proč se s nimi nesetkat. Že to není hezký pohled? Boha jeho. Na zraněné lidi také kolikrát není pěkný pohled - proto se o ně lékaři nemají postarat?
Promiň, ale tvůj přístup mi přijde sobecký a sebestředný. Doufám, že v tomhle tvé dítě nebude po tobě.

Anonymní  14.04.18 19:51

@Doe_Jane jsem připravená za svůj dotaz nést následky. Stejně jako by měl být schopný člověk, který dělá starosti a ničí životy kolem…

Vercsi148
Kecalka 194 příspěvků 14.04.18 19:52

Já tě na jednu stranu chápu, ale na druhou stranu, miminko to vnímat nebude a staršímu to vysvětlíš…
A.na druhou stranu, jak často na návštěvy tam chodíte?

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 33814 příspěvků 14.04.18 19:53

Nerozumím, zda nechceš ukazovat dítěti postiženého, že by mohlo mít nějaké trauma - blbost. nebo chceš toho postiženého potrestat za jeho nezdpovědné chování tím, že mu neukážeš miminko? A je postižený mentálně nebo tělesně? A není už dost potrestaný tím postižením?

Anonymní  14.04.18 19:53

@Rive nejde jen o jednu návštěvu. Jde o řadu následujících návštěv s růstem dítěte…

radkka
Neúnavná pisatelka 19896 příspěvků 14.04.18 19:55

Ubohé. Ale když když to takhle cítíš, tak to tak tchyni také řekni. Jsi evidentně rozhodnutá, nevím, co po nás vlastně chceš. Já bych tohle neudělala, ten člověk je poorestaný dost.

Rive
Zasloužilá kecalka 960 příspěvků 14.04.18 19:55
@Anonymní píše:
@Rive nejde jen o jednu návštěvu. Jde o řadu následujících návštěv s růstem dítěte…

Ale tím netrestáš postiženého, ale jeho rodiče, kteří už tak mají težký život a ještě bys je trápila tímhle.

Co na to manžel?

Anonymní  14.04.18 19:57

@Pudloslava nechci nikoho trestat. Nechci řešit problémy, které by v důsledku těchto návštěv mohly vzniknout. Chci chránit své dítě. Až bude větší a bude schopno situaci porozumět…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Klíšťata jen v lese? Je to mýtus, často číhají na zahradě

Klíšťová encefalitida nás neohrožuje pouze v lese nebo na louce. Vystaveni jí... číst dále >

Život s protikvasinkovou dietou aneb můj život s Candy

Naše adminka Dominika přestala na počátku roku jíst cukr. Lékařka ji totiž... číst dále >

Články z Expres.cz

Všichni přemýšleli, jak dělat umění, já chtěl dělat pořady pro lidi, říká Adamec

Miss České republiky, Slavíci, ale i kultovní seriál Sanitka. To všechno jsou... číst dále >

Já jsem muslim, tohle si nechte! Egyptský gólman odmítl pohár pro hráče utkání

Brankář egyptské fotbalové reprezentace Muhammad Šanáví na sebe upozornil... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přecházel jsem tři týdny nachlazení, pak jsem upadl do bezvědomí

Tři týdny jsem přecházel nachlazení, pak se mi udělalo špatně, upadl jsem do... číst dále >

Australanka shodila za necelý rok 49 kg, aniž by vkročila do fitka

Původně štíhlá Teresa Venetoulisová ze Sydney se po dvou dětech projedla k... číst dále >

Reklama