Návštěva psychiatra nezletilého

Anonymní
2.12.19 14:52

Návštěva psychiatra nezletilého

Zdravím, chtěl bych se zeptat, jestli tady někdo nemá zkušenosti s návštěvou psychologa/psychiatra nezletilé osoby bez doprovodu rodiče. Bude mi 17 let a mám jisté psychické problémy, řeším to již delší dobu, nýbrž sám, nemám žádné přátele kterým se mohu svěřit a rodiče nemají naprostý zájem a stejně by mi nevěřili, po dřívějších zkušenostech. Už to nezvládám(jsem na všechny protivný a nevím jak mám pokračovat), nevím jak dál, a proto to chci řešit s profesionálem. Chtěl bych za někým zajít ale nechci aby se to dozvěděli rodiče, ze všeho by jen udělali aféru a všechno zarazily. Je možné navštívit psychologa či psychiatra bez toho aby se o tom dozvěděli rodiče? Myslím že už jsem ve fázi kdy by mi pravděpodobně předepsal i prášky, tak jestli to vůbec bude možné.
Děkuji za pomoc a omlouvám se za anonymitu.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4250
2.12.19 15:25

Nejlépe uděláš když si někoho vybereš a přímo tam zavoláš a zeptáš se na to přímo v té ordinaci. Budeš mít informace z první ruky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5388
2.12.19 15:42

Mám obavu, že k tomu rodiče budeš potřebovat, stále nejsi plnoletý

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
365
2.12.19 15:51

Já jsem v dětství (po cca 12 roce) chodila ke všem doktorům sama, k praktikovi i k těm odborným. Kdybych to rodičům neřekla sama, kam jdu, nevěděli by to. Nechápu, proč se teď kolem toho dělá takový cirkus…

Správně bys měl nejdříve zajít za svým obvoďákem/pediatrem, nevím, co máš, a vzít si od něj žádanku na to vyšetření. Myslím si ale, že tě psychiatr ošetří i bez ní.

Nějak si nedovedu představit, jak by lékař informoval rodiče - to by jim zavolal nebo jak?
Myslím si, že je informovat nebude.

Ad.: Když jde nezletilá dívka poprvé na gynekologii, to ten lékař taky hlásí rodičům? Nemyslím tím potrat apod. vážné stavy, ale úplně normální prohlídku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat