Návštěva s miminkem u jiného miminka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  05.05.18 08:56
Navsteva s miminkem u jineho miminka

Ahoj, mozna jsem az moc citliva, ale vadi me, kdyz k nam prijde na navstevu kamoska a okamzite dava svyho malyho k memu malymu na nasi deku, nase penove puzzle.Maly dost cinta, vsechno olizuje, dost blinka, ma sice bryndak, ale i tak.Tak jestli to mam prejit a nebyt takova citlivka. Nejhorsi je, ze me to vadi i u jeho malyho bratrance, kdyz ho svagrova odlozi treba k nám do postylky kdyz chce spat.Deti jsou male, do pul roka.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Huk
Zasloužilá kecalka 539 příspěvků 05.05.18 09:03

Tvoje dítě, tvoje pravidla. Jen musíš počítat s tím, že už třeba nepřijde.

Monchichik
Závislačka 3205 příspěvků 05.05.18 09:04

No tak když víš, že mají přijít, tak dej na zem deku, kterou pak hned vypereš, to samé i do postýlky. Mně by to asi nevadilo, pokud by to cizí dítě na tu deku neslintalo, neblinkalo atd. V opačném případě bych to vyprala.

Limi123
Ukecaná baba ;) 2303 příspěvků 05.05.18 09:06

Jsi moc citliva. Pokud s tim mas problem, tak to po navsteve preper. Tohle by me vuuubec nenapadlo resit. Nektere pulrocni deti uz lezou a tudiz napr. okusuji travu atd. a ty resis takove nesmysly. To bych neresila ani u sveho dvoumesicniho.

Hanka1
Extra třída :D 13206 příspěvků 05.05.18 09:07

Teda jsi slusne precitlivela a mela bys s tim neco delat nez ztratis vsechny kamaradky a popudis proti sobe i rodinu 8o :roll:

Tos byla vzdycky tak na hygienu? 8o tak chod s tvym uslintanym miminek ke kamaradkam nebo se schazejte v parku ci v Ikee, ale bacha v tom parku, aby ti cizi mimino nahodou neuslintlo na vasi deku… :roll:

Jana206
Nadpozemská drbna 25983 příspěvků 05.05.18 09:11

Nevadí mi to. Pod úplně malé mimi dávám svoji plenku a kamosky u nás take. Moje deti v pulroce uz lezly a sedely. Takze není co resit. Větši ublinknuti bych vyprala po svem i cizím, nejmenší dcera uz leze, plenku nebo podlozku dá okamžitě pryč :)

Jsi precitlivela.

elibro
Zasloužilá kecalka 628 příspěvků 05.05.18 09:15

8o za mě teda ultracitlivka. To se rozluč s tím, že byste někdy šli do herny, na plavání nebo cvičení mimin… neb mimina slintají, olizují a zhusta blijí všechna. A dlouho.

Vezmi v potaz, že imunita dítěte se musí na něčem vyvíjet a trénovat. Oslintaná hračka je podle mě ještě nízký level. Děti pasou po zajímavějších věcech:D. U nás k top teď patří tráva a klacky ze zahrady, donedávna bylo nej přisát se v nestřeženém okamžiku na podlahu… Starší se zase v roce vyznamenal olizováním starých cihel. Taky prý ňamka.

Sofie2013
Ukecaná baba ;) 2057 příspěvků 05.05.18 09:18

Pokud je dítě návštěvy zdravé, neřešila bych. Deku pak přeper, puzzle utři. To jako čekáš, že návštěva bude celou dobu držet dítě v náručí nebo jak by to měla dělat? :)

Oplatečka
Zasloužilá kecalka 955 příspěvků 05.05.18 09:20

Já a kamarádka máme stejně staré děti a od malička blinkali a cintali jeden u druhého :D puzzle jsem otřela nebo osprchovala, textil vyprala..bylo mi jedno jestli peru naše nebo jejich blujance :lol: chápu, že každá jsme jiná ale do budoucna ti ta precitlivelost může dělat problémy, např. teď můj malý jejímu omylem privrel prsty do dviřek a jeden mu zlomil..naše přátelství to nerozdělilo, děti jsou děti ať blinkaji nebo si později něco provedou, separovat je nemá smysl.

Anonymní  05.05.18 09:24

Dobre, zamyslim se.
Ja mam pro maleho jeho deku, kterou nosim na navstevu, aby mel sve, na co je zvykly, ma svou plenu na utirani pusiny, breru to jako samozrejmost a to i ocekavam. Nikdy by me nenapadlo, abych sla ke svagrove a maly usnul a ja ho strcila spat do jejich postylky.

dickys
Zasloužilá kecalka 730 příspěvků 05.05.18 09:30

Myslím, že to přeháníš. Mimina prostě slintají, všechno olizují, strkají do pusy… A to i batolata, moje dcera v nestřeženém okamžiku venku ochutnává kameny, trávu apod, kdo po tom chodil a cural na to radši nepřemýšlim :lol:

jiti81
Kecalka 256 příspěvků 05.05.18 09:39

Hmm, přemýšlím, jestli jsem někdy něco takového řešila - a nejspíše ne. To s tím spaním v cizí postýlce, když u nás byly kámošky, sama jsem jim nabídla, aby malé daly do postýlky a nemusely držet na rukách… Děti si hráli vždy spolu, tím pádem i na sebe slintali a pleskali se, semtam bouchli hračkou. Když se mé nebo cizí dítko poblilo nebo prokáklo, taky jsem to šla přeprat já nebo kámoška. U hraní jsme většinou seděli vedle nich, takže jsme mohli hned zasáhnout, ale spíše kvůli ubližování než slintání, takže pokud ti to vadí, asi to říci - ale já bych už k takové kámošce asi na návštěvu nechodila :nevim: promiň

myskalucka
Echt Kelišová 8115 příspěvků 05.05.18 09:41
@Anonymní píše:
Dobre, zamyslim se.
Ja mam pro maleho jeho deku, kterou nosim na navstevu, aby mel sve, na co je zvykly, ma svou plenu na utirani pusiny, breru to jako samozrejmost a to i ocekavam. Nikdy by me nenapadlo, abych sla ke svagrove a maly usnul a ja ho strcila spat do jejich postylky.

Jo, jsi hodně přecitlivělá. Proč by si nedala spát dítě do „cizí“ postele? Vždyť ty lidi znás ( kamarádka, švagrová ). Když k nám někdo přišel na návštěvu a mimco uslo, tak jsem nabídla postýlku našich dětí a mimco se tam dalo spát. Mě a ani kamarádkám to divné nepřišlo. Proč? Copak ty děti mají „lepru“? Vždyť do jsou malá miminka. A víš co, až budou trochu větší a bude tam víc dětí, tak většinou mezi dětmi koluje jedno pití a jiné věci co ozuzlaji všechny :mrgreen:. A víš co, tím se buduje imunita. A počkej co vše ti dítě sní venku :mrgreen:

Anonymní  05.05.18 09:44

Přidávám se k divné cítě, ale bratranci a sestenice jsou o 3m starší než ti naši (všichni, prostě to taky vyšlo, že jsme byly 3 těhotný 2 rodily +-stejně a já o 3m později), naše děti téměř neblinkaly, bratranci jo a dokud naši neslintali, tak mi taky bylo dot nepříjený, když jim bratranci všechno oslizili. Když naši nelezli a oni jo, tak se mi příčilo, když ty děti poválený po zemi někdo vrazil do naší postýlky nebo kočárku :cert: až pak lezli i naši, tak jsem postupně začla povolovat, ale to proto, že už se naši zaprasili sami. Takže zakladatelko, já ti rozumím. Podle mě až tak divná nejsi, jen chceš pro svoje dítě to co považuješ za nejlepší. Divná budeš až když ti to bude vadit u většího dítěte (cca 7-8 to už bude „velký“) ale u miminka :nevim: Holt každá máme jinej standart, děcka už jsou větší, ale když třeba vidím švagrovic auta :poblion: :poblion: taky mám děti co v autě prasí, ale taky mám vysavač a hadr a odmítám jezdit na podestýlce :roll:

Monchichik
Závislačka 3205 příspěvků 05.05.18 09:44

No tak je přecitlivělá, a co má být? Každá to máme jinak. Já jsem s tím taky kdysi problém neměla a čím jsem starší, tím mi ohledně hygieny vadí víc věcí. Přijde mi netolerantní, nechodit ke kámošce, která to má jinak.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Dostal radu nad zlato? Pattinson změnil své chování a věnoval se fanouškům

Když dorazil, zdálo se, že z něj bude druhá Uma Thurman, která si tady loni... číst dále >

Xenofobní radní z ODS: Žloutenka v Paříži, osahávání v Německu a kyselina v Londýně!

Strach, nenávist a panika! Radní Prahy 4 Klára Cingrošová (ODS) se pravidelně... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Módě ve Varech vládla romantika, velké brýle a pohodlné tenisky

Móda návštěvníků karlovarského filmového festivalu se v posledních letech... číst dále >

Pět nenápadných signálů vašeho těla, které byste neměli přehlížet

Možná i vy patříte k lidem, kteří nikdy nemají čas zajít k lékaři na... číst dále >

Reklama