Návštěva sexuloga

Anonymní
10.2.21 22:36

Návštěva sexuloga

Zdravím,
mám prosbu zda by tady byla nějaká slečna/paní ochotna popsat, jak vypadá návštěva sexuloga? Mám s přítelem problémy při sexu. Bohužel i po 2 letech, co spolu spíme mám problémy s bolestmi. Konečně jsem se rozhodla svůj problém řešit (ano vím, velmi brzy :D ) a byla jsem poslána svou gynekoložkou do nemocnice na vyšetření, dovolím si říct od velice schopného primáře na gynekologii, takže o jeho úsudku úplně nepochybuji. Řekl mi, že žádné abnormality nevidí a vše je v pořádku. Samotné vyšetření na gynekologii mě bolí pokaždé. Nakonec jsem byla poslána na sexulogii blíž k mému městu. Zajímá mě, zda přijetí na kliniku vyžaduje nějaké vstupní gynekologické vyšetření a nebo stačí úplně nová zdravotní zpráva? A jestli si mám přivést na první sezení i partnera? Pokud bude muset být partner přítomen budeme muset bohužel do jiného města kvůli jeho studiu VŠ.
Děkuji za případné odezvy. :D

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16396
10.2.21 23:56

Nemůžu mluvit za druhou polovinu lidstva, ale protože se nikdo neozval, tak:
Správu si vezměte s sebou a parťáka taky.
Většinou se začíná obecným pohovorem a klasickou diagnózou - čili založí kartu. Pak společný pohovor, pak pohovor s každým zvlášť a nakonec zase nějaké závěrečné shrnutí, jak se bude postupovat dál.
:mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.2.21 00:03

Ahoj, ja sla na prvni sezeni sama, partnera jsem brala az na dalsi podle domluvy, takze radeji zavolej predem at ho netahas zbytecne. Zadne gynekologicke vysetreni jsem nemela (resila jsem stejny problem). Byla jsem v FN Brno. Sezeni bylo s primarkou, kde mi vysvetlila nejaky obecny plan lecby. Pak se domluvi terapie, mivala jsem 2× mesicne.

Kdyby neco, ptej se. Nevim co vsechno by te mohlo zajimat. :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.2.21 10:06
@Anonymní píše:
Ahoj, ja sla na prvni sezeni sama, partnera jsem brala az na dalsi podle domluvy, takze radeji zavolej predem at ho netahas zbytecne. Zadne gynekologicke vysetreni jsem nemela (resila jsem stejny problem). Byla jsem v FN Brno. Sezeni bylo s primarkou, kde mi vysvetlila nejaky obecny plan lecby. Pak se domluvi terapie, mivala jsem 2× mesicne.Kdyby neco, ptej se. Nevim co vsechno by te mohlo zajimat. :mrgreen:

A jak probíhalo sezení s partnerem? Bylo to jako u psychologa nebo jak? :D

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.2.21 11:31
@Anonymní píše:
A jak probíhalo sezení s partnerem? Bylo to jako u psychologa nebo jak? :D

My jsme měli společné sezení pouze s primářkou, terapie jsem měla jen já samostatně. V podstatě to byl jen obyčejný rozhovor o naší aktuální situaci, kde se ho ptala co si o dané situaci myslí a jak to do budoucna vidí. Měli jsme úkol měsíc spolu nemít sex, ale dělat co nejvíc nekoitálních praktik, poznávat se hodně intenzivně (ale jakože klasický sex byl zakázaný ať mě to nestresuje). A hodně jsme mluvili o vzájemné komunikaci a jak aktuální situaci zvládat.

Ty terapie jsem pak měla individuálně jen já a tam jsme rozpitvávaly celý můj život. U mě to zrovna bylo tak, že jsme si vždycky povídaly jaký jsem měla den a pak nadhodila nějaké obecné téma a o tom jsme zbytek sezení mluvily (samozřejmě jen pokud jsem chtěla). Třeba konkrétně k problematice sexu jsme se dostaly až po x sezeních, čekala než budu připravená o tom mluvit sama. Takže to spíš bylo založené na tom, že jsem si ty témata otevírala sama podle toho, jak mi to bylo příjemné.

Jen se připrav, že je to běh na hoooodně dlouhou trať. Já na sezení docházela asi rok a půl a chodila bych i dál, ale má terapeutka otěhotněla a pak už jsem se necítila na to to celé absolvovat s někým jiným. Už je to asi rok a začíná mi to fakt chybět. :mrgreen:

Jo a jak už jsem psala, jakékoliv gynekologické vyšetření na 99% už absolvovat nebudeš. Pokud nemáš žádný fyzický problém, tak to bude psychické jako u mě. Já teda neměla ani žádanku, protože moje gynekoložka to x let bagatelizovala když jsem si stěžovala. Na rovinu mi řekla jen že mám používat lubrikant a že to tak spousta žen má, tak že s tím prostě musím žít. :roll: :roll: :roll: Takže jsem se objednala na celé tohle léčení sama od sebe, všechno jsem měla na pojišťovnu.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.2.21 13:25
@Anonymní píše:
My jsme měli společné sezení pouze s primářkou, terapie jsem měla jen já samostatně. V podstatě to byl jen obyčejný rozhovor o naší aktuální situaci, kde se ho ptala co si o dané situaci myslí a jak to do budoucna vidí. Měli jsme úkol měsíc spolu nemít sex, ale dělat co nejvíc nekoitálních praktik, poznávat se hodně intenzivně (ale jakože klasický sex byl zakázaný ať mě to nestresuje). A hodně jsme mluvili o vzájemné komunikaci a jak aktuální situaci zvládat.

Ty terapie jsem pak měla individuálně jen já a tam jsme rozpitvávaly celý můj život. U mě to zrovna bylo tak, že jsme si vždycky povídaly jaký jsem měla den a pak nadhodila nějaké obecné téma a o tom jsme zbytek sezení mluvily (samozřejmě jen pokud jsem chtěla). Třeba konkrétně k problematice sexu jsme se dostaly až po x sezeních, čekala než budu připravená o tom mluvit sama. Takže to spíš bylo založené na tom, že jsem si ty témata otevírala sama podle toho, jak mi to bylo příjemné.

Jen se připrav, že je to běh na hoooodně dlouhou trať. Já na sezení docházela asi rok a půl a chodila bych i dál, ale má terapeutka otěhotněla a pak už jsem se necítila na to to celé absolvovat s někým jiným. Už je to asi rok a začíná mi to fakt chybět. :mrgreen:

Jo a jak už jsem psala, jakékoliv gynekologické vyšetření na 99% už absolvovat nebudeš. Pokud nemáš žádný fyzický problém, tak to bude psychické jako u mě. Já teda neměla ani žádanku, protože moje gynekoložka to x let bagatelizovala když jsem si stěžovala. Na rovinu mi řekla jen že mám používat lubrikant a že to tak spousta žen má, tak že s tím prostě musím žít. :roll: :roll: :roll: Takže jsem se objednala na celé tohle léčení sama od sebe, všechno jsem měla na pojišťovnu.

Mockrát děkuju, strašně mi to pomohlo a uklidnilo😊

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat