Návštěva tchýně teď?

Anonymní
25.3.20 23:11

Návštěva tchýně teď?

Tchýně má 72let, je vdova, v důchodu, žije sama 7km od nás. My s manželem máme 2letou dceru a já jsem v 5měsíci těhotenství. Tchýně už se doma sama přirozeně nudi (Ještě minulý týden chodila ke švagrové- sestře manzela, má tam 3 vnoučata ve věku 8-12 let, jenže švagr měl ve firmě pozitivního na covid, tak šel na testy, má je negativní) no a můj muž pořád mámu lituje, že je chudák pořád sama doma a leze ji to na mozek a jestli ji může pozvat k nám na zahradu. Řekla jsem, že nechci, ať se nějak mazli nebo kontaktuje s malou. No, tak jí teda volal, že jestli se chce v pátek stačit, ona, že uvidí. Mne se to pak v klidu rozlezelo v hlavě a přišlo mi to jako zbytečný risk zvát teď kohokoliv k nám, jen proto že maminka se doma nudi. Tak jsem se vecer, jak dcera už spala, zeptala, zda mu ta návštěva mámy nepřijde zbytečně riziko (chodila ke švagrové, zajde si do obchodu, se sousedkou na chodbě určitě taky pokeca, jednoduše nevěřím tomu, že se vůbec s nikým nebaví) muz na mně dosť impizovne vyjel, že jsem mu to měla říct hned, než jí zval a že ji teda řekne že já ji u nás nechci…- vím že tohle jí neřekne. Byl prostě na mne strašně naštvaný, že jsem mu to neřekla hned a jak zo teď bude vypadat. Tal jsem mu řekla, že snad můžu zmenit názor, že je karanténa a hotovo, musí vydržet každý. Navíc muž je doktor (praktik) takže i on je svým způsobem rizikový. Jaký máte názor vy na návštěvu babicky jen proto, ať není "chudák " sama? Já prostě jsem možná příliš paranoidni, ale prostě chci chránit hlavně dceru a miminko v bříšku.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10665
25.3.20 23:15

Osobne myslim, ze je to vetsi riziko pro tchyni nez pro vas. Povolene to neni (neni to nutnost), ale z hlediska toho, abych se citila bezpecne, tak na zahradu s rouskou klidne, domu na kaficko vykecavat ne. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3376
25.3.20 23:22

Myslím, že pleteš dohromady dvě věci…

1. ohrožená je především tchýně - to my manžel měl vědět…

b) tvůj vztah s tchýní asi nebude úplně ideální…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17503
25.3.20 23:23

Tak rizikový je to pro tchýni a ne pro vás. Pro tebe je mnohonásobně vyšší riziko manžel než tchýně, takže z tvé strany je to trochu mimo… Rozum by měl mít manžel a v tuhle chvíli se svojí matce vyhýbat, ale pokud už ji pozval, tak zas nevidím důvod, proč s ní na chvíli na zahradě nepobýt…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28321
25.3.20 23:24

Spíš než o dítě bych se bála o tchýni. Já se o tu svou bojím, takže teď nám nehlídá. Je to dlouhé, naročné, ale musí to být. Na zahradu bych ji s rouškou vzala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1228
25.3.20 23:25

Myslim, ze by sis o te nemoci mela nejdriv neco zjistit :nevim: evidentne mas opacne informace :think: ohrozit muzete akorat tak vy tchyni 8o u vas je pravdepodobnost minimalni :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
834
25.3.20 23:26

Ano, jsi paranoidní. Měla bys vykázat manzela, ten je pro „dceru a miminko v bříšku“ mnohem větším nebezpečím než tchýně.
Navíc čisté lidský - pozvat babičku a pak si to rozmyslet a zakázat ji vstup je fakt :poblion: :poblion: :poblion:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.3.20 23:27
@Josef_t píše:
Myslím, že pleteš dohromady dvě věci…
  1. ohrožená je především tchýně - to my manžel měl vědět…

b) tvůj vztah s tchýní asi nebude úplně ideální…

Můj vztah s tchýni je úplně v pohodě. Nevidame se teď ani se svou mámou

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.3.20 23:28
@Hobitka píše:
Osobne myslim, ze je to vetsi riziko pro tchyni nez pro vas. Povolene to neni (neni to nutnost), ale z hlediska toho, abych se citila bezpecne, tak na zahradu s rouskou klidne, domu na kaficko vykecavat ne. :think:

To jsem navrhla, že můžeme sedět na zahradě s rouskama, on že je to ujeté chtít po matce, ať má roušku

• Citovat
  • Nahlásit
1228
25.3.20 23:29

Ty jo, doufam, ze tvuj muz neni muj praktik :roll: 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
25.3.20 23:31

Taky jsem už odmítla návštěvu synovce protože se nudi. A samozřejmě jsem špatná a přehanim. Sama nikam nechodim, děti jen na zahradu. A zacina mě to štvát, tyhle rozdílné názory.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.3.20 23:32
@LaraA píše:
Ano, jsi paranoidní. Měla bys vykázat manzela, ten je pro „dceru a miminko v bříšku“ mnohem větším nebezpečím než tchýně.
Navíc čisté lidský - pozvat babičku a pak si to rozmyslet a zakázat ji vstup je fakt :poblion: :poblion: :poblion:

Manžel se chrání respiratorem, brylema, rukavicema. Navíc s většinou pacientů komunikuje teď jen telefonicky. Když jde do obchodu, vzdy a respieatorem, rukavicema. On ví jak a umi se chránit jenze její máme přijdou roušky stále trošku směšné

• Citovat
  • Nahlásit
4733
25.3.20 23:37

Tak tohle už je dobře černý humor. Muž lékař, dokonce praktik a rodina vnímá nebezpečí přenosu směrem od starého člověka k nim, nikoliv naopak. Kam jsme se to dostali, co si tady ještě přečtu za konkrétní ptákoviny…od studovaných lidí… Ach jo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4733
25.3.20 23:40
@Anonymní píše:
Manžel se chrání respiratorem, brylema, rukavicema. Navíc s většinou pacientů komunikuje teď jen telefonicky. Když jde do obchodu, vzdy a respieatorem, rukavicema. On ví jak a umi se chránit jenze její máme přijdou roušky stále trošku směšné

Je téměř v první linii. Zjišťují se stále nové skutečnosti o životnosti viru v jakémkoliv prostředí. Takže tvůj manžel asi rád hraje ruletu, včetně jeho matky. Nic jiného asi na to nejde napsat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3376
25.3.20 23:44
@Anonymní píše:
Můj vztah s tchýni je úplně v pohodě. Nevidame se teď ani se svou mámou

To má tak hodně lidí, jsou s tchýní v pohodě, když se ní nevídají :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek