Návštěva u zubaře těhotná v době pandemie

Anonymní
1.4.21 20:55

Návštěva u zubaře těhotná v době pandemie

Holky, zdravim! Mam dotaz k tehulkam ve druhe polovine tehotenstvi. Vlastne spis potrebuji uklidnit a povzbudit. Mam jit k zubari na prohlidku a pravdepodobne i na sanaci zubu, ale docela se bojim covidu, prece jen tam ten respirator mit nemuzu. Jak jste to zvladly vy?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1249
1.4.21 20:57

Jdu v půlce dubna a jsem v sedmém měsíci. Strach nemám. Normálně chodím do práce, do obchodu,… Zkrátka chytnout to můžu všude možně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.4.21 21:04
@Nicole 1234 píše:
Jdu v půlce dubna a jsem v sedmém měsíci. Strach nemám. Normálně chodím do práce, do obchodu,… Zkrátka chytnout to můžu všude možně.

No to jiste, ale vsude se snad chranis respiratorem nebo rouskou s nano-filtrem, ze jo? Ja teda ano, proto jsem relativne klidna, ale u zubare zadnou ochranu nemas :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
62853
1.4.21 21:05

Normálně, celé tehotenstvi jsem lítala po dr, každou chvíli o pohotovost atd.. Plus 2× pobyt ve špitálu.. A nic.. Nebo takhle, asi jsem si covidem prošla, ale neřešila jsem to, byla jsem tou dobou izolovaná doma. Nesil

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14696

Víc bych se bála infekce v těle z neošetřeného zubu. Ano, chápu tě. Chytit Covid není žádná legrace. Ale ošetření zubu je také hodně důležité. Lékař respirátor mít bude, tím se riziko snižuje. My jsme zrovna včera celá rodina absolvovali dentální hygienu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1685

Bála bych se víc zubaře než covidu :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1249
1.4.21 21:09
@Anonymní píše:
No to jiste, ale vsude se snad chranis respiratorem nebo rouskou s nano-filtrem, ze jo? Ja teda ano, proto jsem relativne klidna, ale u zubare zadnou ochranu nemas :roll:

Popravdě u nás v práci se to moc nehroti. Je nás tam teda pár.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
968
1.4.21 21:15

Byla jsem minulý týden a na začátku těhotenství na dentalni hygieně. Zubař má respirator/štít, rukavice a věřím tomu, že dodržuje hygienu. To se opravdu v tom obchodě bojím nákazy víc i kdyz mám respirator…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
285
1.4.21 21:15

Já šla dokonce na prohlídku, abych ji měla zapsanou TP. Taky si myslím, že kovid jde dnes chytit všude. Znám lidi, co nikam nechodí, vše desifinkuji, respirátor nosí a stejně to chytli. Navíc, když to prezenu, můžeš ho chytit na gynde, nebo v porodnici. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
719
1.4.21 21:18
@Anonymní píše:
Holky, zdravim! Mam dotaz k tehulkam ve druhe polovine tehotenstvi. Vlastne spis potrebuji uklidnit a povzbudit. Mam jit k zubari na prohlidku a pravdepodobne i na sanaci zubu, ale docela se bojim covidu, prece jen tam ten respirator mit nemuzu. Jak jste to zvladly vy?

Byla jsem u zubare uz dvakrat. V sestem mesici na preventivce a zapsano do TP a v sedmem mesici na oprave jednoho zubu. Do toho jsem byla i na dentalni hygiene.
Jak je psano vyse… chytit to muzete kdekoliv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1003
1.4.21 21:20

Hele tehotna nejsem, ale ted me ceka dalsi kolecko u zubare a proste vim, ze hold musim. Uz jsem byla pred cca 14ti dny a dalsi jdu za mesic… ceka me minimalne tri zuby takze tam budu litat jeste tak 5* a proste jo malinko se bojim, ale doktor dodrzuje vsechny opatreni takze snad ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8535
1.4.21 21:27
@Anonymní píše:
Holky, zdravim! Mam dotaz k tehulkam ve druhe polovine tehotenstvi. Vlastne spis potrebuji uklidnit a povzbudit. Mam jit k zubari na prohlidku a pravdepodobne i na sanaci zubu, ale docela se bojim covidu, prece jen tam ten respirator mit nemuzu. Jak jste to zvladly vy?

A rodit budeš v respirátoru? :mrgreen: To asi těžko, že :roll:
Nepřeháněj to tak :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.4.21 21:31

Já jsem byla v 7.měsíci 2× u zubaře. Jednou na pravidelné kontrole a za týden na trhání. Zubař měl rukavice, respirátor, to samé sestřička.

Covid jsem nakonec dostala od manžela, který si ho „přinesl“ z práce. Určitě bych zubaře neodkládala, obzvlášť jestli máš nějaký problém, když ti chtějí trhat zub. Podle mě je takový zánět od zubu pěkný průser normálně, natož v těhu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.4.21 21:38
@Šmoulice píše:
A rodit budeš v respirátoru? :mrgreen: To asi těžko, že :roll:
Nepřeháněj to tak :roll:

U porodu uz svoji pripadnou nakazou neohrozim vyvoj mimina ;)
Po jinych lekarich a odberech chodim samozrejme normalne, to musim, nemam totiz bezproblemove tehotenstvi. Ale jak rikam, tam se chranim. Zubare i sestricky se nebojim. Spis se bojim toho, do to v te ordinaci tesne prede mnou “vydychaval” :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
2548
1.4.21 21:40
@Anonymní píše:

Ahoj…pro koho si myslíš, že je ta návštěva horší…pro tebe nebo dr a sestru?! Vše na ně stříká a pak ten aerosol je po tvé návštěvě, ve vzduchu ještě x hodin…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat