Návštěva u zubaře těhotná v době pandemie

Napsat příspěvek
Velikost písma:
2.4.21 11:40

@Šmoulice tak gratuluju, ale zkus pochopit, že ne každý to má stejně. Táta ji měl 5 let, z toho poslední rok jako ležák doma na posteli, staraly jsme se o něj s mámou a ségrou. Postupně odcházel, mizel. Mě se to dotklo, a pokud pomyslím na to že bych se někdy setkala se stejnou diagnozou, jima mě hrůza.
Chápu, že pokud ti napr. umřela prababicka kuracka na rakovinu hrtanu, tak jsi to tak neprozivala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
21.6.21 22:36

Holky pomoct :(

Ahojky holky, potřebují pomoct, jsem těhotná a za 1 mám hroznou fobii ze zubaře, ale mám problém i si něco dát do pusy protože se zvedá žaludek sotva si vyčistím zuby a to už jsem 20tt. Co mám dělat?? Doktor už se mě ptal kdy tam Zajdu ale nějak se mi nechce bojím se :,( :,( :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9648
21.6.21 22:43
@Deisydee píše:
Ahojky holky, potřebují pomoct, jsem těhotná a za 1 mám hroznou fobii ze zubaře, ale mám problém i si něco dát do pusy protože se zvedá žaludek sotva si vyčistím zuby a to už jsem 20tt. Co mám dělat?? Doktor už se mě ptal kdy tam Zajdu ale nějak se mi nechce bojím se :,( :,( :,(

Nemusíš. Tvoje věc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2342
21.6.21 23:14

@JancaS84 To razítko v těhotenské prukazce být nemusí? Jen že zvědavosti, já tam mám ještě chybějící EKG, ale nějak nevím kde a kdy řešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9648
21.6.21 23:18
@alena1995 píše:
@JancaS84 To razítko v těhotenské prukazce být nemusí? Jen že zvědavosti, já tam mám ještě chybějící EKG, ale nějak nevím kde a kdy řešit.

Ne, porodis i bez toho :) Po mě to nikdo nechtěl. V druhým těhotenství jsem tam neměla razítko ani pediatra, ani praktika.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2342
21.6.21 23:29

@JancaS84 Jo, to je jasný. U prvního jsem také porodila bez toho, ale to mi řekla doktorka, že prostě je taková doba (Covid) ať to neřeším.

Ale právě jsem chtěla teda teď, když už je lepší doba 😀 to mít vyplněné a má obvodní byla dost nepříjemná a řekla mi něco ve smyslu, že jsem měla k otěhotnění zvolit jinou dobu. A tak se mi k ní nechce, protože jsem pochopila, že na to EKG mě posílá ona? Rodila jsem minulý rok, to byl problém a tento s tím má take problem, ale příští rok už rodit nechci :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1014
21.6.21 23:30

@alena1995 EKG Ti udělá praktický lékař.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2342
21.6.21 23:34

@pomme Tak u ní jsem už byla pro razítko, ale EKG mi neudělala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9648
21.6.21 23:37
@alena1995 píše:
@JancaS84 Jo, to je jasný. U prvního jsem také porodila bez toho, ale to mi řekla doktorka, že prostě je taková doba (Covid) ať to neřeším.Ale právě jsem chtěla teda teď, když už je lepší doba 😀 to mít vyplněné a má obvodní byla dost nepříjemná a řekla mi něco ve smyslu, že jsem měla k otěhotnění zvolit jinou dobu. A tak se mi k ní nechce, protože jsem pochopila, že na to EKG mě posílá ona? Rodila jsem minulý rok, to byl problém a tento s tím má take problem, ale příští rok už rodit nechci :lol:

No u mé praktické to bylo stylem „jó, vy jste zdravá tady máte razítko“ ale jinak je paní doktorka pečliva a má pořád narvanou cekarnu. U druhyho jsem tam ani nešla a teď to taky úplně neplanuju pokud nebudu mít nějakej bacil. U zubaře jsem teda byla. Nikdo se na chybějící razítka neptal, ani jestli jsem byla na Ekg.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1014
21.6.21 23:38

@alena1995 tak to nevím :nevim: Mně při obou těhotenství dělala komplet prohlídku včetně ekg, rozboru krve, měření tlaku, poslech… a vykázala si to na pojišťovnu jako preventivní prohlídku, takže jsem ani nic neplatila (ale musíš mít těhotenství min. 2 roky od sebe, jinak bych si to musela platit).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1662
22.6.21 07:03

Po mne nikdo od zubaté, praktika sní EKG razítko nechtěl. A to jsem už po termínu a ani v porodnici nikdo nic neříkal. Akorát jsem byla u zubaře, ale jenom, protože chodím každého půl roku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31830
22.6.21 11:16

@alena1995 nemusíš mít ekg. A dokonce ani těhotenskou průkazku, nebo docházet ke gynekologovi. Fakt není povinný pro přijetí k porodu jakýkoli razítko, nebo vyšetření v těhotenství.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31830
22.6.21 11:18

@Deisydee k zubaři se objednej, až nevolnost poleví, pokud máš o vyšetření zájem. Jestli ne, tak to nech být. Na dvě preventivní prohlídky je v těhotenství nárok, využití je dobrovolné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1014
22.6.21 13:03

Tak oni nikoho nemůžou nutit ta vyšetření podstoupit. Ale na druhou stranu jsme v 21 století a já jsem ráda, že mi ho před porodem udělali. Porod je pro tělo celkem záhul a rodit s nezjištenou srdeční vadou nemusí dopadnout dobře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1622
22.6.21 14:43

Nikdo po mě žádné razítko nevyzadoval - o EKG jsem ani doteď nevěděla. U zubaře jsem shodou okolnosti byla několikrát, dávala mi do pořádku zuby po bývalé zubarce. Ale v prukazce jsem to napsané neměla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat