Navštěvujete někdo neurologa s migrénami?

472
9.11.07 18:10

Navštěvujete někdo neurologa s migrénami?

Ptám se proto, že tam chodím zatím jen krátce a potřebovala bych poradit.
Dal mi záznamový diář, kam si mám zapisovat záznamy, kdy mě chytla migréna, kolik jsem si vzala léků atd.
Zkušebně jsem si to tam měsíc poctivě zaznamenávala a až jsem pak od něho před pár dny odcházela, tak mě pak až v autě napadlo, zda to tam vůbec zaznamenávám dobře. (i když tedy MUDr. nic nenamítal - ale zase nevím, zda ty moje záznamy vůbec pochopil, neboť to nijak nekomentoval)
Píši tam jak mám silnou migrénu, ale v době, než si vezmu prášek. Proto teď přemýšlím, jestli ten záznam tam mám vůbec psát, když si třeba vezmu prášek a on mi zabere. Zda by nemělo to políčko zůstat volné bez záznamu migrény, když mě lék zabral a zaznamenávat tam jen migrény u kterých by mi léky nepomohly.
Snad jsem to napsala trochu srozumitelně, poradíte někdo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5360
9.11.07 19:06

Ahojky, tak s migrénou mám bohužel bohaté zkušenosti. Byla jsem asi 4× hospitalizovaná a dlouhodobými migrénami a to tak silnými, že zabraly až kapačky…Ten kalendář jsem si měla taky psát, ale já jsem na tohle trošku lempl a nic jsem si nepsala…ale mělo se tam psát všechno i to, když Ti lék zabral…takže napiš malá migréna a pak jsem si vzala to a to…Já jsem vyzkoušela všechny možný léky, až nakonec mi zabralo, když jsem asi 2 roky brala antiepileptika…a hlavně HA mi nesmí přes práh. Ty začátky jsem měla z HA a to jsem vyzkoušela několik druhů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1177
9.11.07 20:10

Ahoj, já si myslím, že jsi to dosud dělala správně.
Přece kdyby jsi si nevzala lék, tak migrénu dostaneš, ne? Prostě zaznamenáš migrénu a lék, který ti zabral. Kdyby jsi to nepsala, tak
lékař nepozná, jak často máš záchvaty a jaké léky ti zabraly. Jinak s tebou soucítím. Měla jsem migrénu 2 roky kapravidelně každý týden. Pak jsem navštívila neuroložku a s léky jsem doslova začala znova žít. poslední rok a půl žiju i bez léků díky těhotenství a kojení. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
472
9.11.07 21:40

Díky holky za Vaše rady.
Zkusím to tedy vést dál tak jako doposud.

Hasmandko - mně se v těhu migrény úplně ztratily, ale po porodu se mi to znovu vrátilo. Uplně se děsím toho, až budem chtít druhé dítě a budem se o ně pokoušet. Nejspíš nebudu vůbec schopná fungovat, když se už budu muset o jednu malou dračici postarat. To ale zatím není aktuální. Jen už jsem o tom tak dopředu trochu přemýšlela, že si ani nebudu moct vzít žádný lék.

Čeho se ale děsím je, že je to prostě doživotní stav ta migréna. Kdyby se to tak alespoň vždycky na 10 let ztratilo a pak třeba rok člověk trpěl, ale takto být celý život pod práškama, to je děs!!! No ale alespoň díky za léky a že nám je vůbec díky nim líp. 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5360
9.11.07 21:59

Pett, já si taky říkám, že by už někdo mohl vymyslet nějakej lék…A co Ti pomáhá? Já nakonec skončím na IBUprofenu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
472
10.11.07 15:05

Pavličko - to já už jsem si říkala, když jsem byla těhotná i při teplotách musel být člověk jen při paralenu a pořádně si člověk nemohl nic vzít. A to stejné je i když se kojí. Také Ti nikdo nic nechce předepsat, protože žádné léky prostě pro kojící nejsou, snad možná na nějakou vyjímku. Ale to se tedy netýká migrény - na to mi neurolog nenapsal nic. Doporučil mi jen brát ibalgin 400. Ten mi teda zabral.Ale jelikož už asi 1,5 měsíce nekojím, tak už jsem si za ním byla nechat předepsat nějaké pořádné léky na migrénu a zatím je jen testuji. Ale můžu říct, že opravdu zabírají.
Každopádně škála léků pro kojící a těhotné je úplně minimální. Máš pravdu v tom, že by už někdo mohl vymyslet nějaký léky pro tuto skupinu lidí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1917
14.10.13 14:29

Zdravím dovolím si oživit diskusi. Zítra se chystám k obvodní dr protože prášky co mi dala na migrénu přestaly fungovat a říkala mi že pokud se to stane pošle mě k neurologovi a já nevím jakého ve Zlíně vybrat, Mám na mysli pro dospělé a jaké vyšetření mám čekat? nikdy jsem tohle neřešila tak at vím na co se připravit díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.10.13 14:46

Tak ze Zlína nejsem, ale neurolog ti udělá EEG hlavy(trvá to cca 20min) a pak tě pošle na CT hlavy, trvá to od 5min do 20min, před tím požiješ kontrastní látku nebo ti ji pichnou hned před vyšetřením-jak to udělali mě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
562
14.10.13 15:34

Taky nejsem ze Zlína, ale mi dělala doktorka jenom EEG a normal neurol. vyšetření (takové to kladivo, projdeš se, poskáčeš a tak) nic strašného :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4378
14.10.13 16:07

@katula9 ja jsem ve Zline chodila k neurolozce Mistrikove a byla jsem opravdu spokojena, sidli na poliklinice, tusim 3 patro, nevim jiste

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4417
14.10.13 16:12

Také jsem dost trpěla na migrény, běžné léky nezabírali. Vyšetření u neurologa bylo jen EEG a pak tím kladívkem. Léky které my předepsal zabírali dost rychle, pak jsem zjistila že stačí jen půlka ( 6 tabletek stálo 350-400 kč)
Po porodu problémy zmizely - tak jsem dost ráda… :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1917
14.10.13 17:01

Díky moc všem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...