Návštěvy dětí v dětských domovech

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.05.19 21:06
Návštěvy dětí v dětských domovech

Ahoj,
chtěla jsem se zeptat, jestli máte někdo zkušenosti s dobrovolnictvím v dětských domovech. Nevím, jestli je tady v Česku něco takového možné. Chodila bych tam pravidelně například si s dětmi chodit hrát, povídat si apod. Jestli někoho znáte nebo máte osobní zkušenosti, tak prosím napište, děkuji moc. :D

PS: je mi 16 let, vím, že při nějakých dobrovolnických činnostech berou od patnácti.

Reakce:
SlečnaDahlia
Závislačka 2599 příspěvků 26.05.19 21:22

Je prima, že jsi nadšená.

Vydrž ale pár let. Do kojeneckých ústavů můžeš jako dobrovolnice od osmnácti - není to typ dobrovolnické služby, kam bys mohla od patnácti. Do DD to víceméně není potřeba: děti v děcáku mají hraní, kontaktu, péče a zájmu dost a to, co potřebují akutně a žádný domov jim to nedá, jim nemůžeš v šestnácti dát ani ty :? (domov a fungující rodinu)

Sashie
Ukecaná baba ;) 2293 příspěvků 26.05.19 21:38

Asi bych to doporučila poohlédnout se ve svém okolí po nějaké neziskové organizaci, která pomáhá dětem, které jsou normálně v rodině, ale jsou znevýhodněné. Tak po tobě skočí a budou moc rádi, bude tam i větší volba pomoci.

Kecalka 333 příspěvků 26.05.19 21:44

Musíš počkat do osmnáctin, ale třeba můžeš chodit k postiženým dětem, myslím, že tam ta hranice takhle není. Když mi bylo asi 16 tak jsem mohla přes školu dobrovolničit u postižených při plavání, ale nevím jaké jsou přesně na to podmínky. To by sis musela zjistit. Já nakonec šla pomáhat do důchoďáku ke starým lidem. Měla jsem přidělenou jednu starou paní, která měla jen syna a nejezdil za ní.. mohla jsem za ní chodit kdykoliv jsem měla čas, minimálně ale aspoň jednou týdně.

mapu
Zasloužilá kecalka 598 příspěvků 26.05.19 21:45

My takhle jezdíme uz 10let do jednoho DD. Naopak vitaji, když mají pro deti moznost kontaktu. Zkus si vyhlidnout DD v tvém okolí a domluvit se primo tam. Jako potencionální problem vidím ze ti je teprve 16, ale uvidíš.

Westie777
Povídálka 32 příspěvků 26.05.19 21:51

Zkus oslovit organizaci Dejme detem sanci. Jsou v kontaktu s mnoha DD a urcite ti dokazou poradit, nebo primo zprostredkovat kontakt.

Jana206
Nadpozemská drbna 27551 příspěvků 26.05.19 21:57

Jednotlivec nemá moc šancí se tam dostat. Jedině přes nějakou neziskovou organizaci. Šance dostat se tam je třeba v rámci praxe při studiu nějaké VOŠ nebo VŠ pedagogického nebo sociálního zaměření. Až od 18 let. Určitě tam nepustí každého nadšence z venku. Musí znát historii a záměr toho člověka.

kasiaf
Nováček 8 příspěvků 26.05.19 22:06

Kontaktuj lidi z organizace Opri se (najdes je na Facebooku), pomahaj detem z detskych domovu s integraci. Budou moc radi za jakoukoliv pomoc, napr. doučování.

Váš příspěvek
Reklama