Návštěvy rodiny - malé byty

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
moija
Nováček 9 příspěvků 01.10.18 12:35
návštěvy rodiny - malé byty

Ahoj holky, jsem tady nová a ráda bych probrala věc, která mi už déle vrtá hlavou.
S přítelem čekáme první dítě a já už teď nemůžu přestat myslet na to, jak budou probíhat návštěvy rodiny z přítelovy strany.
Přítelova maminka bydlí v malinkém 1+1, navíc přes půl republiky (autem 5 hodin, vlakem 7), často u ní zůstává ještě její mladší syn… Takže návštěva u ní s mimčem jak na otočku, tak přes noc mi připadá nereálná. Podobně je to se zbytkem přítelovy rodiny - budoucí prababička, bratranci…
Nabízí se tedy možnost, aby oni navštěvovali nás, jenže my budeme cca do léta bydlet u mých rodičů (z více důvodů je to teď nejideálnější řešení), kde máme celé volné patro, nicméně to není samostatná bytová jednotka (tedy s našima společná kuchyně, koupelna) a kvůli rozdílnosti povah v našich rodinách mě tato možnost děsí snad ještě víc, než 4 lidi v 1 pokoji :)
Podotýkám, že mimčo se nám narodí v březnu, poté se budeme stěhovat do vlastního (což taky nebude žádná hitparáda, nějaké 2+1, ale už tam budeme sami, tedy občasná návštěva skorotchýně už je alespoň představitelná + vzdálenost se nám smrskne už jen na 3 hodiny autem).
Byla jste některá v podobné situaci a jak jste návštěvy řešili? Hotely apod.?
Díky, V.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Božislava
Ukecaná baba ;) 1630 příspěvků 01.10.18 12:39

Zkuste na hypotéku prostorný dům.

la_amanita
Kecalka 391 příspěvků 01.10.18 12:41

@Božislava
Jako si vyčarovat, jo? :lol:

Astyna88
Kecalka 213 příspěvků 01.10.18 12:43
@moija píše:
Ahoj holky, jsem tady nová a ráda bych probrala věc, která mi už déle vrtá hlavou.
S přítelem čekáme první dítě a já už teď nemůžu přestat myslet na to, jak budou probíhat návštěvy rodiny z přítelovy strany.
Přítelova maminka bydlí v malinkém 1+1, navíc přes půl republiky (autem 5 hodin, vlakem 7), často u ní zůstává ještě její mladší syn… Takže návštěva u ní s mimčem jak na otočku, tak přes noc mi připadá nereálná. Podobně je to se zbytkem přítelovy rodiny - budoucí prababička, bratranci…
Nabízí se tedy možnost, aby oni navštěvovali nás, jenže my budeme cca do léta bydlet u mých rodičů (z více důvodů je to teď nejideálnější řešení), kde máme celé volné patro, nicméně to není samostatná bytová jednotka (tedy s našima společná kuchyně, koupelna) a kvůli rozdílnosti povah v našich rodinách mě tato možnost děsí snad ještě víc, než 4 lidi v 1 pokoji :)
Podotýkám, že mimčo se nám narodí v březnu, poté se budeme stěhovat do vlastního (což taky nebude žádná hitparáda, nějaké 2+1, ale už tam budeme sami, tedy občasná návštěva skorotchýně už je alespoň představitelná + vzdálenost se nám smrskne už jen na 3 hodiny autem).
Byla jste některá v podobné situaci a jak jste návštěvy řešili? Hotely apod.?
Díky, V.

Priznam se,ze jsem nad tim nikdy tak moc nepremyslela. Rok jsme s kojencem bydleli v garsonce,kazdy prijel jen na otocku,na jidlo se chodilo ven. Ja jsem taky chtela svuj klid,takze nejake nocovani na vikend nehrozilo. A to bydlime 250km od rodiny…ted jsme v 3+1 a jezdi i na vikend,mame volny pokoj,tak se to da,ale ja tyhle navstevy moc nemusim. Radsi rano ahoj,vecer cau…

Kristyna.Vechtova
Echt Kelišová 8765 příspěvků 01.10.18 12:44

@moija my máme naštěstí byty všichni velké, ale tady bych to řešila tak ať tchýně dojede s hold přespí na hotelu/penzionu, jako s malým miminkem bych se po hotelech netahala (ale to je jen můj názor) až bude starší řekněme tak půl roku a výš, tak už budete ve svém a nebo přespíte někde na hotelu vy :)

Ivčis
Závislačka 3954 příspěvků 01.10.18 12:44

S tchyni bych domlouvala srazy na pulce cesty. V nějaké dětské herně nebo restauraci. Miminko by si mohla povozit v kočárku i pochovat.

Astyna88
Kecalka 213 příspěvků 01.10.18 12:44

@la_amanita

Nebylo by dvakrat rozumne brat si nyni hypoteku. Taky cekame,az budu mit prijem.

Petrusska007
Ukecaná baba ;) 1220 příspěvků 01.10.18 12:46

@moija přesně jak jsi psala - hotel nebo penzion v blízkosti tchýnina bydliště. Holt, nedá se svítit, malý prostor neokecáš …

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 16915 příspěvků 01.10.18 12:53

@moija
Jsou i různé sportovní ubytovny se sprchou a záchodem na chodbě, ale bývají čisté, bývá tam i kuchyňka a noc stojí pár korun. Na přespání to určitě stačí. Zkus pohledat.

renap
Ukecaná baba ;) 2110 příspěvků 01.10.18 12:56

Když jedeme za dcerou,mají malý byt,tak většinou na tři dny,protože bydlí 300 km,a spíme vždy v nějakém penzionu nebo hotelu poblíž. Celý den jsme s nimi a večer se seberem a jdem se tam vyspat. Nevidím v tom problém.

stinga
Závislačka 4386 příspěvků 3 inzeráty 01.10.18 13:05
@Petrusska007 píše:
@moija přesně jak jsi psala - hotel nebo penzion v blízkosti tchýnina bydliště. Holt, nedá se svítit, malý prostor neokecáš …

tak to já bych to obrátila - tchýně ať se ubytuje v hotelu, penzionu v blízkosti bydliště mladých a mimina, proč by se mělo mimino tahat stovky km a pak bydlet v nějakém penzionu?

Renca8
Ukecaná baba ;) 1143 příspěvků 01.10.18 13:16

Uvidis ze az se male narodi tak bides chtit byt doma a mit svuj klid a na.nejakr navstevy ani nepomyslis..stavi se ostatni k vam, na chvili. A nevim, ale nase dite by tak dlouho v aute ani nevydrzelo

Ijen
Ukecaná baba ;) 1060 příspěvků 01.10.18 15:48

U nas se prespavaci navstevy nevedou. A uz vubec ne u sestrenic nebo prababicek. Jednou rocne jsme se schazeli na sv. Annu na pouti u prababicky, nikdy jsme tam nespali a kluky jsme tam brali az rocni. A doma to taky nemame zarizene na prespavani. Kdyby chtel nekdo prijet na delsi dobu tak ho ubytuju v hotelu. Ale to se nestava, navstevy chodi na otocku a my u rodicu taky neprespavame.

Lalelale
Závislačka 2688 příspěvků 01.10.18 15:52

Jezdila bych na otočku, když bych si chtěla udělat výlet. Pokud máš tu rodinu ráda, tak by mi občasné dojíždění autem nevadilo. Pokud někdy budou třeba pryč tvoji rodiče, a pokud jim to nebude proti strsti, může u vás někdo z přítelovi rodiny i přespat. Jinak hotel, zase hosté, i když z rodiny, musí chápat, že nemůžete jen tak nabízet nocleh v cizím domě, a že někdy ty podmínky prostě nejsou.

moija
Nováček 9 příspěvků 01.10.18 16:55

Já rozhodně taky nejsem žádný přespávací typ, mám ráda svůj klid a upřímně vícedenní návštěvy u přítelovy rodiny jsem vždy protrpěla (od nás nejsem zvyklá na tolik v lidí na malém místě, potřebuju prostor), ale vzhledem k té vzdálenosti mi nepřijde úplně reálné to za den otočit tam a zpět (jak my s malým miminkem, tak i druhá strana, která už není nejmladší..). Ale jsem si jistá, že až se nám mimino narodí, budou ho chtít všichni vidět a to já nikomu upírat nechci, proto ty mé úvahy…
Ono jiné řešení než ten hotel asi vážně není, ale až mimčo povyroste, bude se dát pracovat i s verzí setkání na půli cesty, to mě doteď vůbec nenapadlo.
Asi nad tím moc přemýšlím, ještě když vím, že ta situace nebude napořád… :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Jana Tunu napadla ochranka klubu: Chtěl jsem jen zahrát písničku, brání se

Moderátor Jan Tuna (45) o sobě dal zase vědět. Tentokrát svou zadnici... číst dále >

Fanoušci se bijí za Arichtevu: Tomicová nemá ve finále co dělat!

Není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem. Na vlastní kůži to... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >