Návštěvy syna u otce a vůbec??

3657
21.11.09 09:40

Návštěvy syna u otce a vůbec??

Po 14 letech společného žití a 3 roky manželství se manžel v září od nás odstěhoval. Důvodem je milenka, která má dvě děti 13 a 9 let.
Manžel má se synem hodně dobrý vztah, chodí k nám skoro každý den, ale tajně. Protože milenka by to nerozdýchala. Navádí ho k tomu, aby si Honzíka bral k nim a aby u nich i spal.
Jenže to se mi vůbec nelíbí. Nechci aby syn chodil k někomu cizímu, a navíc k někomu kdo mu rozbil rodinu (i když to ještě nechápe). A tak kvůli mě, já bych se asi utrápila. Já vím, že je to asi o dohodě, ale manželovi před pár dny ujeli nervy. Když jsem mu řekla, že mu Honzíka k ní nedám. Tak mi začal vyhrožovat, že o Honzíka zažádá a budu se ještě divit až 14 dní bude u něj.
Ještě aby jste byli v obraze: Milenka žije ve starším dvojdomu (nevím jak to tam vypadá, ale asi nic moc podle poznatků manžela). To když si ještě stěžoval. Doma se hulí, na děti prý pořád křičí. A před tím co se tam manžel nastěhoval vyhodila svého přítele, který měl opletačky s policíí za ublížení na zdraví a nějaké krádeže. No a proč to píšu: Vyhrožuje mému manželovi a celé jeho rodině, že je zabije. Před měsícem v noci se tam opravdu vloupal, naštěstí zavolali policii. A on strachy utekl. Ale je to u policie zaprotokolovaný.

No a teď druhá prosba:
S manželem čekáme i druhé mimčo, které se má narodit v lednu 2010. A protože nejsme rozvedení a zatím jsme vůbec nic neřešili. Peníze mi zatím dává. Zajímalo by mne, jestli si mohu nějak na sociálce pomoci.
Třeba jestli, když nahlásím, že jsem teď samoživitelka. Bych mohla dostat na delší dobu PPM. A vůbec.
Jak to chodí na sociálce - jestli mám na něco nárok nebo ne? I s Honzíkem, jestli třeba Honzíka mohu napsat na sebe už teď.
Vůbec nemám v sociálním systému žádnou praxi.
Tak bude každá rada drahá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5408
21.11.09 10:48

Ahoj,

pane jo 8-o Manžel si našel milenku a odstěhoval se i přesto, že jsi těhotná?!!!Vůbec ti tvojí sitauci nezávidím.
Ohledně sociálky nepomůžu, snad jen někdo kdo byl v podobné situaci.Asi zajít tam a narovinu říct co a jak a zeptat se na co máš nárok.
Přesto přeju, aby jsi v pořádku porodila miminko a těšila se z něj. Nedopusť, aby tvoje dětičky nějak strádali a ať se manžílek stará a platí jak mourovatý.
Potřeboval by s prominutím pár kopanců do pr..... :evil: :evil: :evil:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
NumLock
21.11.09 12:02

Ahoj,měla jsem to tak,že abych byla samoživitelka,nesměl mít muž se mnou stejné trvalé bydliště a musela jsem podepsat jakési prohlášení že se mnou nežije ve společné domácnosti.Jenže já sem byla svobodná a když ty jsi vdaná,tak to nebude jen tak :-?

• Nahlásit
  • Citovat
16365
21.11.09 12:18

ahoj, to je dost neprijemna situace, ale asi bych v kazdym pripade resila rozvod!! aby bylo jasno. pokud budete schopni se na vetsine veci domluvit, majetek deti atd, jenom dobre. Na socialku urcite zajdi, dela se cosi jako vyneti ze spolecne domacnosti nebo jak se to jmenuje a to pak ma vliv na vypocet ruznych davek. Ovsem nevim jak velkou vahu to ma v pripade, ze jste stale manzele. Urcite bych zasla na socialku se poradit, byvaji mili a fakt poradi na co mas narok, co je potreba udelat atd.
Trosicku to na me pusibi, ze jeste doufas, ze se manzel vrati, ono po tech letech a s druhym prckem na ceste se neni cemu divit :nevim: ale ted je hodne potreba aby jsi meslela na sebe a deti a vyridila co je potreba, protoze po tom co manzel predvedl se na navrat asi moc spolehat neda :oops:

S katavit souhlas s kopancema :twisted: :twisted: jen nevim jestli by to bylo k necemu :poblion:

Drz se, a preju hodne sil :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
bamba
21.11.09 12:27

Ahoj,nevím jak to chodí na sociálce,ale v první řadě požádej soudně o výživné na děti i na sebe a o určení styku s dítětem,pak bys podle mě měla nárok i na nějaké dávky i v době,kdy nebudete rozvedeni,určitě se na sociálce budou zajímat o výši manželova platu a bude povinen platit i na tebe,stoprocentně po dobu,kdy budeš doma a pečovat o děti.Každopádně bych v žádosti uvedla to co jsi tady napsala.Nečekej na nic a jednej,dnes ti manžel peníze dává,zítra to může být jinak.Na sliby nedej,co je od soudu na papíře,tomu se nevyhne jen tak.
Navíc pak budeš mít nárok na nějaký dávky.Trvej i na tom,aby si manžel změnil bydliště.

• Nahlásit
  • Citovat
6336
21.11.09 15:00

Ahojky, na socialce se urcite informuj co a jak udelat aby byl manzel vyjmut ze spolecne posuzovanych osob .. drzim kazdopadne moc palce, protoze jsi ve velmi tezke situaci. Davej na sebe pozor a at se ti narodi zdravy broucek …

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3657
27.12.09 12:39

Děkuji za příspěvky.
Na sociálce jsem ještě nebyla, jsem asi ostuda. Pořád jsem nějak doufala, že se to vyřeší kladně.

Ale je to pořád to samé.

Mám problém s naším synem. Manžel ho chce půjčovat k ní. Protože ho chce vidět, stýská se mu po něm. Ale milenka manžela za náma pouštět nechce, žárlí na mě.

No a já syna k ní pouštět nechci, alespoň zatím.

Dnes jsem dostala od manžela sms. Že přijede zítra kolem deváté ráno, chce si odvézt Honzíka a mám mu zabalit brusle a helmu. Víc nic nevím a je mi úplně špatně. Nevím jestli se mám hádat, a nebo si pomalu na to zvykat. Zatím jsme se domlouvali klidně. Ale tohle téma je dosti horké.
Co by jste poradili? Mám si stát za svým, že Honzíka může kdykoliv vidět. Ale u nás, nebo s ním může jít u nás ven? Samo že bez ní :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12980
27.12.09 17:16

Je to citlivé, chápu. Ale nebárnila bych vycházce s otcem. Je ještě malinký a nevnímá doufám tolik vaše rozvrácené vztahy.At si užívá pozornosti. :srdce:
Spát bych ho ale do další rodiny nedala..To už je těžší kalibr a neměla bych na to žaludek. :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3657
27.12.09 18:13

Lizbeth díky za názor. Ten jsem sice vůbec nechtěla slyšet, ale ono to stejně jinak nedopadne :mrgreen:

Prostě jen nevim co mám dělat, hrabu se v tom. Ještě do toho za chvilku druhý. Celkem to zvládám, ale večer a hlavně v noci se mi pořád honějí myšlenky. Co a jak bude, nebude. No asi hormony pracujou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6429
28.12.09 11:25

Ahoj Monana,

jsi děsně silná holka, když jsi to doposud zvládala klidně.. máš vážně můj obdiv!
Obávám se, že nemáš nárok bránit dítěti ve styku s otcem.. stejně tak pokud půjde o přespání… minimálně od doby, kdy soud rozhodne, komu bude dítě přiděleno do péče a jak se budete navštěvovat apod..

Co se týká střídavé péče, kterou manžel vyhrožoval - tak jsem pochopila info o tom, že bys ho 14 dní neviděla, tak střídavou péči soud přiklepne jen po vzájemné dohodě partnerů = kdyby jeden nechtěl, tak to nepřiklepnou.. Nepřiklepnout to často (ale lze to!) též tehdy, když by dítě složitě muselo navštěvovat dvě školky, dvě školy apod.. s ohledem na různá bydliště rodičů.. Takže snad můžeš být v klidu..
Soud určitě malého dá tobě a manžel bude po dobu rodičovské platit nejen na děti ale i na tebe…

Co se týká těch návštěv, brusle a výlety - zkus nebránit a zkusit se co se týká spaní s manželem v klidu promluvit.. Pro tak malého kloučka spaní v cizím prostředí s novými lidmi (příliš velkými dětmi apod.) může být fakt velký stres, zátěž.. mohl by se v noci začít pomočovat apod… takže manžel by mohl brát ohledy a dokud je klučina malý tak jej brát na celodenní výlety ale na noc jej vracet do bezpečí a jistoty, kterou pro něj domov představuje… Až poporoste, takt o bude brát jinak…
Jestli máš ale dítko akční, pro které je každé nové prostředí lepší než to, co už zná, tak s touto argumentací neobstojíš… :-?
Tak si promysli, co by za argument mohlo projít, aby jsi syna měla na noc doma a byla v klidu…

Držím palce, aby se situace změnila.. aby manžela přestal bavit cirkus u milenky s velkými výrostky a exmilencem kriminálníkem.. aby se chtěl vrátit a začal se chovat jako dospělý.. Možná by jsi o něj zájem již po tom, co byl schopen udělat, neměla.. na druhou stranu děti by si tátu zasloužily = možná by ta druhá šance stála za to… Kdyby ulítl podruhé, tak je nenapravitelnej.. ale chybovati je lidské a jednu velkou botu v životě udělá skoro každý.. a z ní se poučí… takže já bych ještě pár měsíců čekala, jak se to vyvrbí… Těžko vážně radit..

V každém případě ti chci popřát hodně síly a energie na leden, kdy přijde mimísek.. první týdny budou asi těžké.. ale to uteče a brzy si budeš užívat spokojené vysmáté miminko, které každého svým úsměvem odzbrojí… a pohled na něj bude určitě radostnější než na dva cizí puberťáky.. takže manžel bude brzy určitě litovat…
Tak hodně štěstí v roce 2010!

E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3657
28.12.09 11:47

Efi děkuji za příspěvek. Musím řici, že to co jsi napsala. Ve skutečnosti si myslím i já. Chci manželovi dát šanci, ale přeci jenom. Nemohu čekat třeba dva roky.

Nakonec jsem dneska Honzíka pustila, sice jsem to obrečela. Ale už dobrý. Manžel mi ho přiveze do šesti. A se spaním to přijal, takže alespoň jsme se zase na něčem dohodli. Ani na to nějak netlačil.

Přinesl nám dárky od Ježicha. A opět mi tvrdí, že je rozhodnutej se vrátit. Ale ať mu dám čas, že se potřebuje odmilovat. Bojí se, aby se to nevrátilo. To jsou jeho slova.

Nejhorší je, že kdo to ví. Spíš do mě tlačej, ať se na něho vykašlu apod. Jenže já nějak věřím, že si vše uvědomí. Náš vztah byl opravdu dobrý.
A taky věřím na druhou šanci. Pak už budu moci s klidným svědomím, si říct udělala jsem pro to všechno.

Jěště jednou ti moc děkuji za názor, opravdu to hodně vystihuje můj postoj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Hanule Bakule
28.12.09 12:51

Povinnost postarat se o děti má otec, ne sociálka, ne? Bezva, že ti dává peníze, kdyby náhodou přestal, jde žádat o vyměření výživného na nerovedenou manželku (a děti).

• Nahlásit
  • Citovat
6429
28.12.09 14:07

Monano, tak to jsem ráda, že se ti třeba i ulevilo.. tlak okolí je hrozný, přitom to nejde, skutečně si musíš své věci rozhodovat sama.. ty jediná máš všechny informace.. víš, co bylo.. co ztrácíš.. a že se manžel zamiloval po tolika letech.. to se prostě může stát asi každému… nikdo takové zblbnutí neplánuje, ale po tolika letech je vztah prostě jiný a když v danou chvíli chlapovi defiluje před očima nějaká ženská, která je např. sama.. či otrávená ze vztahu.. a rozhodne se jej „dostat“… tak naprosto chápu, že to je nadlidský úkol odolat.. byť ženská si umí vše lépe promyslet, spočítat a určit priority, chlapi to mají těžší.. je žene testosteron.. to je neomlouvá… ale jen musím uznat, že jsou díky tomu lépe manipulovatelní = méně odolní… tudíž to mají vlastně horší… Oni i víc strádají, když to v sexu doma neklape… ten testosteron je žene do průšvihu snáze než ženskou, která má přeci jen víc práce, víc úkolů a starosti poměrně libido dokáží slušně utlumit.. u chlapa to tak není… (samozřejmě každej chlap má jinou hladinu hormonů = jsou pohodáři, kterým sex nechybí a zas ti, co bez něj nemůžou být ani den..) Tak tak je to pak i s úrovní jejich možnosti se ovládat… a neselhat…

Takže se zamiloval, odešel.. ale v reálu přijde vystřízlivění.. puberťáci nového chlapa brát nebudou.. není to přeci jejich táta… a zamilovanost odezní… odezní někdy po měsíci, někdy po roce… ale jestli manžel už hovořil o návratu, tak už cítí, že volil špatně.. a nyní se chce zbavit již „jen“ těch citů… je to děs, že zrovna ty máš být ta chápavá, co? Neumím si to představit, jak bych to zvládala, byť takhle racionálně, když neřeším svou situaci, je mi to tak jasné… :-)
Držím palce, ať se to povede… Zamilovanej člověk holt boří mosty… a pak slzí, co zničil… Nyní on už vidí, o co přichází.. o děti, pro které by byl nefalšovaný táta… které by ho „nemohly“ ignorovat /samozřejmě v pubertě též budou ;-)/, ženu, která dokáže být skvělá i v krizi.. jojo, hošánek už lituje… Zajímalo by mne, jak by to bral on, kdyby jsi se zamilovala ty.. to by určitě tak v pohodě nebyl.. :cert: Držím palce.. zkus se v rámci možností nenervovat, ať je mimísek v klidu… syn si brusle určitě skvěle užije a o to tu jde taky.. :-)

E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6429
28.12.09 14:13

Jo a ještě dodatek - já jsem ve vztahu nebyla spokojená a s tehdy přítelem se rozešla… zkusila jsem nový vztah (uháněli mne tehdy kluci z tréninku, jen co se dozvěděli, že jsem volná), ale nešlo zapomenout…
Osudová láska je osudová láska.. zase jsme spolu začali chodit a řešit vztah tak, aby vyhovoval všem..
Jsme spolu 13 let.. a jsem fakt děsně šťastná, že jsme tehdy vztah zkusili dát znovu dokupy…
Když nelvastní tchyně měla nějakou poznámku o slepovaném džábnku, co málo vydrží… tak jí manžel řekl, že o slepovaný se člověk víc bojí, tak se o něj víc stará… :-)
A o tom to je… :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6429
28.12.09 15:02

A ještě já :-)
Hrozně záleží na tom, jak se on chová a bude chovat… Jestli si fakt tu šanci zaslouží či nakopat tu zadnici, jak tu kdosi zmiňoval…
Děsná situace to je každopádně.. jak jen z ní ven, aby bylo co nejméně lidí nešťastných, že?
Třeba časem zjistíš, že s ním nedokážeš poté, co udělal, být.. ale za zkoušku to stojí… rozpadnout se to může „kdykoliv“… že… :-?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama