Návštěvy u otce, nahradit tu, která se nekonala?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Pinguina
Povídálka 43 příspěvků 19.02.17 09:18
Návštěvy u otce, nahradit tu která se nekonala?

Dobrý den, poraďte prosím, Mám syna 2 roky, který chodí k otci každý pátek na odpoledne. odešel od nás když mu bylo půl roku, s tím že je toho na něj moc,(starani se o rodinnu tíha zodpovědnosti a stereotyp každého dne) Minulý týden byl malý nemocný, a otec prý taky, tak se návštěva nekonala. Nyní chce otec tuto návštěvu nahradit, že by u něj byl dva dny po sobě. Problém je v tom, že malej to špatně snáší, nejdřív nechce odjet odeme a pak při příjezdu zase nechce nechat odejít tátu. Trhá mi to srdce snažím se ho všemozne uklidnovat, vysvětlovat ale neobejde se to nikdy bez cca pulhodinoveho záchvatu breku. Stačí jednou týdně to že by to mělo být dna dny za sebou, je pro mě nepredstavitelna.. Jak by jste to řešili vy?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

lucenka
Vesmírná mluvilka 32550 příspěvků 19.02.17 09:25

Tak mně jednou týdně přijde málo. Naopak už bych přidala přespání u otce, když brečí, že od něj nechce. Jak by tobě bylo, kdybys dítě viděla jedno odpoledne v týdnu a z nějakého důvodu to musela vynechat?

Pinguina
Povídálka 43 příspěvků 19.02.17 09:29

@lucenka s uspořádáním takto jednou za týden odpoledne přišel otec sám, tvrdil že tak to bude nejlepší

Uživatel je onlineSvistice
Neúnavná pisatelka 17436 příspěvků 20 inzerátů 19.02.17 09:29

@Pinguina Nemusím a doufám, že nikdy nebudu muset řešit. Příjde mi, že na něj malý prostě není zvyklý. Co se vídat častěji přes týden? Klidně ve tvé přítomnosti?

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.02.17 09:29

Mi to přijde úplně strašně že dvouleté dítě má v hlavě kvůli vás taková guláš, bohužel ale jednou týdně mi přijde hodně málo, neumím si představit být v kůži tatínka a moct se vídat s dítětem jen jednou týdně…

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.02.17 09:30
@Pinguina píše:
@lucenka s uspořádáním takto jednou za týden odpoledne přišel otec sám, tvrdil že tak to bude nejlepší

a kdyby přišel s tím, že bude 4 dny u tebe a 3 u něj tak bys taky nesouhlasila ne? podle mě s ním chce být když to chce nahradit

Ester13
Kelišová 5819 příspěvků 19.02.17 09:31

A nemohl by syn u něj přespat?

Uživatel je onlineRusset
Extra třída :D 11702 příspěvků 19.02.17 09:32

Mně dvouleťák brečel, když jsem šla večer na chvilku ven s kamarádkou. A to je s tatínkem denně. Prostě ho zvykáme na to, že nehlídá jenom maminka.
Musí to pro malého být těžké. Nemohl by přijít třeba „tatínek“ na chvilku v týdnu? Ty uvozovky proto, že od půlročního mimina by se odcházet nemělo.

voodoo
Stálice 57 příspěvků 19.02.17 09:32

Nevim proc by jsi mu neměla umožnit to nahradit, syn ho ma očividně rad, kdyz se s nim těžko loučí. Mozna se zkuste domluvit na častějším kontaktu.

Danulinka16
Ukecaná baba ;) 2410 příspěvků 19.02.17 09:33

Ahoj, já bych mu ho na dva dny dala…Děti jsou tvárné a pokud mu je u tatínka dobře, tak bych to vůbec neřešila. Manzelovo kluk taky jednu dobu strašně řval, když jsme si ho brali a jakmile jsme vyšli z baráku, tak byl úplně v pohodě. Nebran dítěti být s tátou…

voodoo
Stálice 57 příspěvků 19.02.17 09:34
@Svistice píše:
@Pinguina Nemusím a doufám, že nikdy nebudu muset řešit. Příjde mi, že na něj malý prostě není zvyklý. Co se vídat častěji přes týden? Klidně ve tvé přítomnosti?

Proc v její přítomnosti? To tatínek potřebuje dohled? Urcite by mu to nebylo prijemne.

BEcherovka
Kecalka 466 příspěvků 19.02.17 09:36

JA bych to uz radsi spojila at je u nej dele, treba celou sobotu, anebo patek a prespani a doveze ho zpet bud pred nebo po obede sobotu.

Uživatel je onlineTunrida
Hvězda diskuse 47858 příspěvků 19.02.17 09:36

Já se ani moc nedivím, že brečí, když se vidí takhle pár hodin v týdnu. To je strašně maličko. Každopádně každá individuální normální domluva je lepší, než to táhnou k soudu ;) Může to být dobrý krok k lepšímu zvykání. A k tomu předávání - hodně často dítě rozbrečíme my rodiče. Zamyslete se nad tím, jestli mu tu situaci zbytečně neztěžujete zdlouhavým vysvětlováním a loučením.

Uživatel je onlineSvistice
Neúnavná pisatelka 17436 příspěvků 20 inzerátů 19.02.17 09:38
@voodoo píše:
Proc v její přítomnosti? To tatínek potřebuje dohled? Urcite by mu to nebylo prijemne.

Tatínek nepotřebuje dohled, ale dítě evidentně snáší blbě předávání. Takže ať jsou společně na hřišti nebo doma. Maminka se může hodit do role tichého pozorovatele, dítě bude mít větší jistotu a bude pro něj snazší se odpoutat a přijde mu přirozenější trávit čas s otcem.
Zároveň matka bude snad v pohodě a nebude své nervy přenášet na dítě, když ho nechává chlapovi, ve který v jejích očích asi není ztělesněním zodpovědnosti a rodičovství.

Pinguina
Povídálka 43 příspěvků 19.02.17 09:39

Ze začátku když odešel davala jsem mu ho obden na 2 hodiny když byl malýmu rok, vyletěl na mě celý naštvaný že obden je hloupost, že je to zbytečně často, a pak přišel s modelem jednou týdně na odpoledne. Bylo to z jeho hlavy ne z mojí.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Změna, co šetří. Přechodem k Bohemia Energy můžete získat měsíc energií zdarma

Energie stále zdražují a na lepší časy se, bohužel, neblýská. Přesto lze... číst dále >

Články z Expres.cz

Oscarový Michael Caine v českém filmu Jan Žižka. Jaký je jeho příběh?

Když byl ještě dítě, chodil často do kina, kde ho napadlo, že se stane... číst dále >

StarDance je nedobytný formát. Vokální skupinu Skety diváci pořadu odmítli

Ptáte se, proč během šestého přenosu taneční soutěže StarDance chyběla... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pro lidi je jednodušší se dál trápit, než si krizi přiznat, říká psycholog

Většina vztahů zažije krizi, není možné se jí vyhnout. Znamená jak ohrožení,... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >