Návštěvy u rodičů - četnost

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
5.5.22 04:55

Návštěvy u rodičů - četnost

Jaká je podle vás ideální četnost návštěv rodičů dospělých osob? Příklad: dospělá osoba, vdaná/ ženatý, 2-3 malé děti. Jednou denně, dvakrát denně, obden, jednou za týden či 14 dní, měsíčně nebo jinak? Pro četnost návštěv se zapomíná na vlastní rodinu, rodiče jsou přece přednější. Jsou samostatní, zdraví, nic jim nechybí. Přijde mi to už jako využívání vlastních dospělých dětí, aby se v důchodu nenudili. Příklad: každý týden o víkendu na obědy k rodičům, v týdnu ještě 2-3 návštěvy. Přijde vám to normální nebo si pouze já představuji pojem rodinný život trochu jinak?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1918
5.5.22 05:09

Přijde mi to normální. Vždyť to jsou rodiče. Oni také rádi uvidí svou dceru/syna, vnuky.. Nevidím nic špatného na tom, zajít je párkrát v týdnu navštívit. Naopak. Rodiče jsou také součást rodiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1831
5.5.22 05:15

Podle mě je ideální při dobrých rodinných vztazích a relativní blízkosti bydliště cca 1× za 14 dní (nebo déle :mrgreen: ). Manželovi rodiče by rádi s námi a kočárkem chodili každý týden, ale to jsem zatrhla. Taky si chci užívat náš rodinný život, přeci jen v týdnu na nás tatínek čas nemá. Možná by byla jiná situace, kdyby byli ochotní jít s tím kočárkem někdy jen s dětmi bez nás, ale taková situace nehrozí :roll: ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.5.22 05:35

@Yasmina21 Ano, na návštěvách není nic špatného, ale když dospělý otec / matka rodiny jsou u vlastních rodičů každý den?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.5.22 05:37

@Thomassss Moje řeč. Jenže jak to taktně naznačit? Pak je ten druhý rodič za toho zlého, neboť brání styku s rodiči partnera. Toto už mi opravdu nepřijde normální, vzhledem k tomu že se to nepraktikuje i u rodičů z druhé strany…

• Citovat
  • Nahlásit
83628
5.5.22 05:54
@Anonymní píše:
@Thomassss Moje řeč. Jenže jak to taktně naznačit? Pak je ten druhý rodič za toho zlého, neboť brání styku s rodiči partnera. Toto už mi opravdu nepřijde normální, vzhledem k tomu že se to nepraktikuje i u rodičů z druhé strany…

Neni potřeba nic naznačovat a uz vubet ne rodocum, je potřeba s partnerem narovinu probrat, co ti vadi. A je úplně jedno, co povazuji za normální ostatní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1918
5.5.22 05:55
@Anonymní píše:
@Yasmina21 Ano, na návštěvách není nic špatného, ale když dospělý otec / matka rodiny jsou u vlastních rodičů každý den?

Tak jestli je tam každý den a vůbec nevěnuje čas dětem a manželce to už jako problém také vidím. Něco jiného by bylo, kdyby se tam každý den na 5 minut zastavil a pak jel domů za vámi. Původně jsem měla za to, že se hovoří o návštěvě o víkendu + 3× v týdnu. Jsou to ale jeho rodiče, těžko mu můžete zakazovat, aby se s nimi navštěvoval. Jsou pro něj stejně tak důležití jako vy a děti.

Příspěvek upraven 05.05.22 v 05:59

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1595
5.5.22 05:59

Tak velkou roli bude hrát to, kdy k těm návštěvám dochází. Pokud je žena na rodičáku a přes den jezdí klidně každý den za rodiči nebo oni za ní, tak na tom nevidím nic špatného.
Dál záleží na vzdálenosti, jak daleko od sebe bydlí. Pokud v docházkové vzdálenosti, tak mi přijde v pořádku, že se zastaví na kafe/sejdou na dětském hřišti atd. 2-3× týdně.
Ale je potřeba nastavit systém, který bude vyhovovat všem. Pokud ti to nevyhovuje, tak v klidu říct svůj názor a jak si to představuješ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.5.22 06:05

@j.a.n.i1 Naznačit ne tchánovcům, ale partnerovi. Když už se to řešili v minulosti, tak byl týden klid, ale pak se jelo nanovo. Mám pocit, že se jede v začarovaném kruhu…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.5.22 06:08

@Pitaya1 Bohužel nevyhovuje…Jedná se o dvě města, bohužel v městě, kde žijí prarodiče, tak je i zaměstnání. Jedná se o každý den ráno a odpoledne, cestou do práce a z práce. V těchto návštěvách se zjistí, že nefunguje to a ono a musí se to urgentně opravit…Je to začarovaný kruh…

• Citovat
  • Nahlásit
25278
5.5.22 06:11
@Thomassss píše:
Podle mě je ideální při dobrých rodinných vztazích a relativní blízkosti bydliště cca 1× za 14 dní (nebo déle :mrgreen: ). Manželovi rodiče by rádi s námi a kočárkem chodili každý týden, ale to jsem zatrhla. Taky si chci užívat náš rodinný život, přeci jen v týdnu na nás tatínek čas nemá. Možná by byla jiná situace, kdyby byli ochotní jít s tím kočárkem někdy jen s dětmi bez nás, ale taková situace nehrozí :roll: ;)

Mužu se zeptat, jak často navstevujes svoje rodiče nebo oni tebe?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1831
5.5.22 06:13
@jahuhudka píše:
Mužu se zeptat, jak často navstevujes svoje rodiče nebo oni tebe?

Zeptat se můžeš, ale nevím, kam tím míříš ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.5.22 06:13

Jedná se o každý všední den plus nyní, kdy je teplo, i min. jeden den o víkendu. Přijde mi to už trochu jako mamánkovství, možná ne tak ze strany partnera, ale jeho sourozence, který opravdu mamánek je, a to je starší, zdravý, ale typický mamánek, který bydlí u rodičů. Ale nic tam nedělá, natož přispívat na domácnost. X let jsou jenom výmluvy, že se musí odstěhovat, ale jedeme dál. Proto má partner asi pocit, že rodičům musí pomáhat…
Jenže já už nemůžu…možná mám na rodičáku po porodu rozhozené hormony, ale toto se řeší už x let…

• Citovat
  • Nahlásit
1595
5.5.22 06:14
@Anonymní píše:
@Pitaya1 Bohužel nevyhovuje…Jedná se o dvě města, bohužel v městě, kde žijí prarodiče, tak je i zaměstnání. Jedná se o každý den ráno a odpoledne, cestou do práce a z práce. V těchto návštěvách se zjistí, že nefunguje to a ono a musí se to urgentně opravit…Je to začarovaný kruh…

A jak dlouho ty návštěvy trvají? Pár minut nebo je každá návštěva na hodinu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25278
5.5.22 06:17
@Thomassss píše:
Zeptat se můžeš, ale nevím, kam tím míříš ;)

Zvědavost. Nic víc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat