Návštěvy v šestinedělí a Vánoce

1
5.7.21 09:53

Návštěvy v šestinedělí a Vánoce

Ahoj, chtěla bych se poradit. Čekám první miminko a termín porodu mám 7.12. tudíž přes Vánoce bude miminko ještě hodně čerstvé, ale přítelova i moje rodina plánují přes svátky rodinné sešlosti a samozřejmě všichni se těší na miminko a chtějí abychom přišli. Na každé oslavě bude okolo 20 lidí a já se bojím aby se malá nenakazila a aby jsme to vůbec zvládly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9774
5.7.21 09:57

Tak uvidíš buď půjdete a nebo ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22519
5.7.21 09:57

A kolik těch sešlostí plánujete? Jedna by se dala ale běhat někam každý den a pokazde za někým jiným to bych nedělala ani normálně, natož s novorozencem. Navíc takhle se to blbě plánuje, můžeš rodit dýl než máš termín, můžete mít složitý start a takové to sžívání, když budeš 2 tydny nespat, třeba tě budou bolet prsa z kojení, budeš mít uplakane miminko, tak se nějaké návštěvy realizují těžko, takže bych to neplánovala půl roku předem, ale třeba den dva předem, podle aktuální situace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9054
5.7.21 09:58

Planovat muzou, ale nejspis jim do toho hodi vidle delta :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2072
5.7.21 09:59

Ridila bych se příslovím:Jaké si to uděláš takové to máš.. Je to vaše věc jak si to uděláte… Já jsem. Měla malou narozenou 30.11 a 30.12 máme rodinné kuželky a řekla jsem všem že nevím jestli přijdu, nakonec jsem se s malou cítila komfortně, všichni byli zdraví a šli jsme

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1910
5.7.21 10:00

Dala bych 1 navstevu sve rodiny a 1 pritele a vic ne, pokud bych to nezvladla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26642
5.7.21 10:04

Já bych zatím nic neplánovala, prostě uvidíš po porodu. Můžete být úplně v pohodě, můžeš mít hrůzu byť opustit byt ;) takže bych si s tím teď vůbec hlavu nelámala co bude za půl roku. Prostě nevím, uvidíme po porodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4427
5.7.21 10:06

Neplanuj… já měla termín porodu 2.12. porodila jsem 15.11. Původně jsem taky říkala, jak budeme mít Vánoce sami a nakonec jsme byli s celou rodinou od manžela a na Silvestra jsme jeli za moji rodinou 380km daleko. Mimino to zvládli paradne, má už skoro 8M a nezanechalo to na něm žádnou újmu. Starší byl naopak rad, ze je v kolektivu a já nakonec taky, protože se všichni o mě starali, mimino pochovali a já si to náramně užila ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
498
5.7.21 10:07

Rozhodla bych se až těsně před, jednak dle aktuální situace ohledně covidu, jednak dle toho jestli nebude v rodině někdo marod a hlavně podle tebe a mimca, kdyžtak vysles jen chlapa s fotkama a ostatni mimčo poňuňaji až později…třeba na Velikonoce ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2042
5.7.21 10:08

S novorozencem se plánuje těžko, uvidíš podle aktuální situace. Já bych se tomu nebránila, jendo dítě zažilo první vánoce čerstvě po šestinedělí, byli jsme na spoustě rodinných seslosti. Druhé dítě zažilo ve svých 3 týdnech velmi bojové podmínky poté, co sousedi nad námi vyhoreli a my jsme po zásahu hasičů měli z bytu bazén. Taky se mnou od narození „chodilo“ do školky, na nákupy, k lékařům, prostě všude. To ještě nebyl covid, ale neřešila bych to asi ani teď, my se všichni před oslavama testujeme pripadne máme očkování, s příznaky nikam nelezeme nikdy. Takže ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
993
5.7.21 10:12

Neplanuj, miminko neni jeste narozene.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.7.21 10:15

Ty mas teda starosti v červenci… Nic bych predem neplanovala, a pribuznym bych rekla, ze se uvidí, jak se budes citit tesne pred… Mozna se budes citit uplne v pohode a fit, mimco bude dobre spat a uzijes si Vanoce se sirokou rodinou.. A nebo taky ne.. Muzes mit nejake problemy fyzicke i psychické, k tomu maly urvanek, tak reknete rodine, ze se uvidite jindy no. To budou muset pochopit :nevim: To fakt nevyresis pul roku predem..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51005
5.7.21 10:16

Dítě se mi narodilo na začátku prosince. Štědrý den jsme strávili u nás s rodinou chlapa, takže celkem nás bylo 8. Druhý den jsme strávili s mojí rodinou to nás bylo 7.
Ale já se nebránila návštěvám. Už v porodnici za mnou byla teta s manželem, sestřenice s rodinou. Hned z porodnice jsem jela nejdřív za synovým pradědou a pak za svou rodinou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17868
5.7.21 10:23

A teď v červenci jim potřebuješ potvrdit účast? Rozhodně bych neplánovala takto dopředu a jednoduše jim řekla, že se rozhodnu až den předem jestli přijedu nebo ne. Nikdy nevíš jak ti bude, jaké bude dítě apod… Mě sice bylo fajn, ale tolik lidí jsem kolem sebe v šestinedělí prostě nechtěla. Na předem domluvenou návštěvu přijeli akorát rodiče a stačilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12889
5.7.21 10:37

Vanoce ted vubec neres.
Uvidis po porodu.
A kdyztak existuje slovo „ne“, muzes zacit trenovat, hodi se uz v porodnici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat