Navštívit CAR, i když nechci IVF?

205
29.12.20 17:00

Navštívit CAR i když nechci IVF?

Ahojte, chtěla bych se zeptat na váš názor. 20 měsíců se nám nedaří. Spermiogram v pořádku, ale já žádné vyšetření nemám. Diagnostikována endometrióza, momentálně čekám na operaci, která kvůli covidu bude nejdřív v dubnu. Dneska jsem byla na gynekologii s tím že jsem chtěla požádat o nějaké vyšetření ať se někam posuneme. A paní doktorka mi dala žádanku do CAR a jinak nic neřešila. IVF se nám podstupovat ještě nechce. Myslíte že je možnost se domluvit jen na vyšetřeních, popřípadě nějakou minimální stimulaci na plánovaný styk? Moc děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18253
29.12.20 17:05

Cary nejsou jen o ivf. Tomu vždy předchází vyšetření a pokusy o otěhotnění méně invazivními metodami. Rozhodně tam běžte, poskytnou vám odbornější péči než gynekolog.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.12.20 17:07

Myslím, že dokud nebudeš mít za sebou operaci, tak nemá smysl cokoli podnikat

• Citovat
  • Nahlásit
61686
29.12.20 17:12

Navštívit car je fajn, na ivf nemusí přeci vůbec dojít :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
559
29.12.20 17:23
@Anonymní píše:

Blbost. Všechna vyšetření trvají. U některých se musí čekat na správný den cyklu. + čekací doba na první návštěvu v CAR. To všechno tak akorát do dubna stihnou.
Zakladatelko, rozhodně tam jděte, udělají vám alespoň všechna možná vyšetření. Evidentně je tvoje doktorka nechce platit ze svého objemu procedur, které může vyfakturovat pojišťovně. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2905
29.12.20 17:33

Určitě si tam zajděte. Do IVF vás hned tlačit nebudou, udělají ti minimálně hormonální profil a poradí s dalším postupem ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
205
29.12.20 17:35

Moc děkuji, já právě vůbec nevím jak to funguje. Tak jsem se chtěla zeptat. Přítel do CAR zatím nechce, ale taky vůbec nevíme jak to tam chodí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18253
29.12.20 17:46
@Anonymní píše:

Nesmysl. Genetika může trvat i tři měsíce, imunologické vyšetření, hladiny hormonů atd, do operace můžou všechno stihnout. Naopak, po operaci je nějakou dobu vhodný čas na otěhotnění, tak proč ho ztrácet čekáním na vyšetření nebo zbytečnými pokusy, pokud je problém o jinde?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.12.20 17:49

Žádanku do CAR máte. Proč si tam tedy nedomluvit schůzku a poptat se na možnosti? Ad endometrioza, volila bych operaci v nemocnici, kde jsou na léčbu endometriozy specializovaní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
205
29.12.20 17:55

@Modrásek modrý žádanku jsem dostala dneska, tak jen zjišťuji možnosti… Operaci mám mít ve Zlíně u pana Primáře

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
219
29.12.20 18:02

Určitě bych tam zašla. Jak už tu někde padlo, na IVF nemusí dojít hned a automaticky. Opravdu jsou i jiné méně invazivní metody.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1997
29.12.20 18:30

Šla jsem do CARu vyloženě kvůli tomu, aby mi udělali testy, které mi nechtěl udělat můj dr. IVF snad potřebovat nebudeme, ale budeme moudřejší, až budou výsledky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2255
29.12.20 18:30

@Monička43 určitě se objednej do Caru. Udělají spoustu možných testů a na výsledky jsou dlouhé čekačky :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
263
29.12.20 18:48

Jasně, jít do CAR.
Může chvilku trvat, než se dostanete na první konzultaci, pak než budou výsledky z krve (imuno a getika). Aspoň budete vědět, na čem jste. A správný lékař ve správném CAR vás do IVF tlačit nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.1.21 19:43

Dobrý večer / Ahoj, my se s manželem snažíme taky skoro 2.roky… Vyšetření máme oba za sebou.. Dle mého Dr. pokud se nezadaří do konce roku 2020, tak mám teď v lednu volat a budeme se domlouvat dál. Chtěla bych ho poprosit (pokud nás nepošle sám), zda by nás poslal do Car a uvidíme co by následovalo :think: Každopádně IVF hned podstupovat nechceme… Manžel měl spermio ok…Napřed bych asi zkusila inseminaci… Uvidíme.. Máte někdo něco podobného za sebou, jak to probíhá, popř. zda se za to platí? Děkuji, hezký večer :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat