Navštívit kardiologii?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
12.4.21 15:53

Navštívit kardiologii?

Zdravím maminky.
Jsem tu nová tak prosím o ponechání anonymu ;)
Už parkrát jsme mé dceři 15 let naměřili tlak:125/73tepů111.
Myslíte že je to normální nebo navštívit kardiologa, teď ji i částo bolívá hlava je taková bledá.
Jinak bolest má vždycky třeba že 30 minut je klid a pak ji to zase začne dělat.
Jinak proč mám podezdření na vysoký tlak?
Máme to v rodině.
Jinak ještě otázka někdo tvrdí že by se to ukázalo na očnímjakoby něco s cévami a my tam jdeme za týden, myslíte kdyby to měla krátce že se to ukáže?
Děkuji za každou zkušenost či radu. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8808
12.4.21 15:59

Tlak dcera vysoký nemá. Díky vyššímu pulsu bych řekla, že je nervózní, když se měří TK. Pokud by se měřil v klidu, jistě bude o dost nižší.
Změny na očním pozadí z vysokého tlaku jsou až když je hodně vysoký a dlouhou dobu. Takže na očním vyšetření bych nic neočekávala.
A snídá dcera každý den-nejpozději do půl hodiny, co vstane? Pokud ne, tak může mít naopak sklon k nízkému tlaku a bolestem hlavy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2690
12.4.21 16:02

Dcera má tlak v pořádku.. A taky by měla dodržovat pitný režim.. Občas bolí hlava i z nedostatku tekutin🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8275
12.4.21 16:02

Bolesthlavy je způsobena i hormonálními výkyvy. S lékařem konzultovat můžeš, pokud je dcera obézní, náznak vyššího kr. tlaku může být, ale jinak to není ještě tak hrozné..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.4.21 16:11

Děkuju holky🙂
Ještě jsem se chtěla zeptat že mám 13 letou a té taky někdy naměřit tlak třeba 128 ten vrchní, při měření je v klidu jinak zapomela jsem to napsat do diskuze tak se omlouvám.
@pannda
@Misasisi
@lasička1

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.4.21 16:14

@pannda obézní není, právě je hroznej vychrtlín🙂.
Má 38kg

• Citovat
  • Nahlásit
41629
12.4.21 16:15

No v každém případě nemůžeš stejně rovnou na kardiologii, bez žádanky ji nevezmou. Takové věci se řeší cestou dětského.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4000
12.4.21 16:15

Proč hned na kardiologii. Začněte u pediatra. Ten provede základní vyšetření a případně vás pošle dál.
Měření doma je navíc kolikrát velmi nepřesné, záleží na přístroji, na psychickém stavu měřeného, na správnosti měření atd.
Ať dcera víc pije a hlavně ať je v klidu, zbytečně ji nenervujte.
Na očním nejspíš nic nenajde. To by dcera musela mít fakt hodně vysoký tlak a po dlouhou dobu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4000
12.4.21 16:19

A to ještě dodám, že nás (starší dceru) objednali na kardiologii až za dva měsíce, dřív nebyl termín. A to to pediatr dost popoháněl (dcera opakovaně omdlela při fyzické zátěži).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.4.21 16:19

@Murka Vysokého tlaku se nějak nebojí :nevim:
A při měření taky není nějak nervní.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.4.21 16:20

@Murka Jestli se mohu zeptat kolik jí bylo a jaký tlak měla.🙂

• Citovat
  • Nahlásit
2821
12.4.21 16:28

Hlavně bych dcerám neměřila tlak, nevím jaký to má význam. A domácí tonometry bývají nepřesné. Tlak má normální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4275
12.4.21 16:31

Syn (15) měl taky příšerný tep na kontrole - 120 nebo tak nějak, už nevím, poté, co jsme doběhli na kontrolu v rouškách a vedru. Měřit měl doma, tlakoměrem pořád divné hodnoty kolem 80 (že nad by nemělo být) někdy měl pod, někdy nad. Ve vedru k 90.
Pak zkusil fittnes náramek a když se zaměřoval na měření, měl nad 80. Náramek měl nějakou funkci, že zobrazí hodnotu např. před minutou - a to měl hodnoty normální pod 80 (když se na měření vůbec nesoustředil, ani nebyl vyloženě v klidu - minutu ležet a dýchat a tyhlety návody).
Tak to necháme asi být, za tu dobu jsem si stihla vypěstovat k obecným úzkostem ještě fóbii k tlukotu srdce, z čehož jsem teď docela nešťastná.
Zkuste nějaký měřák, kde se ukáže hodnota mimo soustředěné měření… tlak má holčina normální, buďte v klidu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4275
12.4.21 16:31
@Anonymní píše:
@Murka Vysokého tlaku se nějak nebojí :nevim:
A při měření taky není nějak nervní.

Nemusí být citelně nervní, ale tělo ten stres a napětí vnímá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.4.21 16:38

@Petula306
U té starší možná jo ale přeci ve 13 nemůžeš mít tlak skoro 128.
A všude podle zabulek je normální 115 ne?

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat