Navýšení laktace pro 5týdenní dítě

205
2.8.13 05:03

Navýšení laktace pro 5 týdenní dítě

Zdravím všechny a prosím o radu - mám 5 týdenní holčičku. Protože nepřibírala, kojila jsem ji a dokrmovala svým odstříkaným mlékem stříkačkou. přírůstky ok, kolem 200 g týdne. ted jsem dokrmy odbourala, když tam pěkně pila a přibírala, ale laktace se asi snížila… je to 3. den, co už neodsávám (posl. týden odsávaní cca 2-3× denně.

předtím pila hltavě cca 5 min z každého prsu, po odpočinutí ještě vytáhla cca 1- 2 minutky z každého prsu.

ted má za cca 3 minutky každé prso vypité a pak už tam není nic! odstříkat se pak něco dá, ale ona to už nevytáhne asi..

každopádně se snažím kojit každé 3 hodiny (dřív to moc nejde, bud nechce nebo mlíko není ještě hotovo - předtím spíš 3.5 - 4 a v noci 4 i 5 h) a můj dotaz je, kdy se ta laktace navýší a jestli vůbec? samozřejmě můžu začít zasse odsávat, ale radši bych byla bez toho a laktaci navýšila takhle přirozenou cestou…

jako hlady neřve, ale takhle malý mimi nemůže přece pít jen 6 minut???

jinak piju cca 3-4 litry vody denně, 2 cara a 2 kojící čaje, jim normálně, doma pohoda, žádnej stres.

moc díky za vaše rady?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

205
2.8.13 05:07

Ještě dodám - malá kaká cca 2 x denně a před každým kojení má počůranou plenku, takže dehydrovaná by být neměla…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Jessie8951
2.8.13 06:33

Zkus sama pít ještě Gravimilk, v lékárně kolem 120Kč, mám známou, které to pomohlo :)

• Nahlásit
  • Citovat
3781
2.8.13 06:53

Já jsem musela začít kojit každou hodinu a půl, aby se to rozjelo… Být tebou, ještě bych odstříkávala, bo malá bude mít spurt a nemusela bys to ukojit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
412
2.8.13 07:04

@Terezeuska Ahoj,já sem taky neměla ze začátku moc mlíka, koupila sem si homeopatika na rozjetí laktce a druhý den sem myslela že mi prsa prasknou, měla sem mlíka že mi to protejkalo i pres tričko :) a často přikládej cím víc přikládáš tim cíc se bude dlat mlíko :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5413
2.8.13 07:05

Pro klid duše odsávat můžeš, ale pohodlnější by, myslím, bylo co nejčastěji přikládat, ne? :kytka: Dítě je nejlepší odsávačka.
Jinak klidně myslím, že za 6 minut se najíst může.
A je blbost, „než se mlíko udělá“, mléko se tvoří přímo při sání dítěte, čím víc bude tahat, tím víc se ho udělá.
A jestli jsi odsávala několikrát denně, tak bych to odbourávala postupně, ne jeden den odsávat a další už ani jednou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5158
2.8.13 07:19

Určitě přikládat jak to bude možné, hodinu a půl od sebe klidne, a opravdu čekat než se mlíko udělá je nesmysl ;-) takto není, mlíko je tam pořád, i když saje tvoří se stále kapky, takže ono ikdyž prso nevypadá nalitě, mlíka je tam habakuk, věř tomu ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Alyss2
2.8.13 07:33

Můj saje tak PET minut a je hotovo:) pokud prospívá a přibírá, neresila nycj to. Zřejmě vyrostla a zesílila a kde jo sání lépe…

• Nahlásit
  • Citovat
25849
2.8.13 07:47

@Terezeuska přikládat, přikládat, přikládat, musíš vydržet a krizi překonat, další tě čeká kol 3 měsíce.
Pak ještě spát a spát, nejlíp s miminkem, když nebudeš odpočatá, nenadojíš :mrgreen:
To pujde, neboj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
205
2.8.13 07:54

AHOJKY, moc děkuji všem za vaše radY!! takže to shrnu:

podpora

• homeopatika (jak se jmenují prosím?)
  • gravimilk (na ten mám spadeno už týden :))
  • hodně spát

technika

• přikládat častěji (díky za info ohledně mléka, právě v tom jednom prsu nebylo, tak mě to zmátlo, páč po třech h už malá ty svý 3 minutky udělala)

Co se týká odsávání tak jsem z 6 x denně přešla na 5 x denně a pak na 2 x denně a pak už nic, tak myslím, že ten přechod takovej tvrdej nebyl…

díky moc, zařídím se podle toho a doufám v úspěch!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2480
2.8.13 08:17

Ahoj!

Já myslím, že je dítě schopno se za 6 minut v klídku najíst.
Já teda kojila jen z jednoho prsu na jedno kojení (u všech třech dětí) a taky už pak nesály tak dlouho. Nijak jsem neřešila, jestli tam něco zůstalo nebo ne.
Vždycky jsem se řídila pouze tím, že je dítě spokojené. Navíc má dostatek počůraných plen.

Víc bych neřešila…
Stres má na kojení nejhorší vliv, takže se spíš hoď do pohody a mlíka bude dostatek.
Ve chvíli, kdy by malá začala být nespokojená, pak bych to řešila častějším přikládáním.

Ještě mě napadla otázka… Když pije z jednoho prsu, tak se po těch 3 minutách sama odpojí?
Co zkusit přiložit znovu k tomu samému? Jestli bude znovu tahat nebo ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
MIŠANA1
2.8.13 09:02
@Terezeuska píše:
Zdravím všechny a prosím o radu - mám 5 týdenní holčičku. Protože nepřibírala, kojila jsem ji a dokrmovala svým odstříkaným mlékem stříkačkou. přírůstky ok, kolem 200 g týdne. ted jsem dokrmy odbourala, když tam pěkně pila a přibírala, ale laktace se asi snížila… je to 3. den, co už neodsávám (posl. týden odsávaní cca 2-3× denně.

předtím pila hltavě cca 5 min z každého prsu, po odpočinutí ještě vytáhla cca 1- 2 minutky z každého prsu.

ted má za cca 3 minutky každé prso vypité a pak už tam není nic! odstříkat se pak něco dá, ale ona to už nevytáhne asi..

každopádně se snažím kojit každé 3 hodiny (dřív to moc nejde, bud nechce nebo mlíko není ještě hotovo - předtím spíš 3.5 - 4 a v noci 4 i 5 h) a můj dotaz je, kdy se ta laktace navýší a jestli vůbec? samozřejmě můžu začít zasse odsávat, ale radši bych byla bez toho a laktaci navýšila takhle přirozenou cestou…

jako hlady neřve, ale takhle malý mimi nemůže přece pít jen 6 minut???

jinak piju cca 3-4 litry vody denně, 2 cara a 2 kojící čaje, jim normálně, doma pohoda, žádnej stres.

moc díky za vaše rady?
řekla bych že hlavně častějším kojením..tak ti to vychází jen párkrát za den, nebo mezi kojením odstříkávat at se víc tvoří.. :nevim:
  • Nahlásit
  • Citovat
25849
2.8.13 10:23

@Terezeuska KOJENÍ

RICINUS COMMUNIS 5 CH
- dávkování: 5 granulí 2× denně
- použití: nedostatečná tvorba mléka

AGNUS CASTUS 5 CH
- dávkování: 5 granulí 2× denně (pokud v případě nedostatečné tvorby mléka není dostačující efekt, užívat
Ricinus communis 5 CH)
- použití: nedostatečná tvorba mléka, reakční depresivní syndrom
- pozor - homeopatikum je pouze na lékařský předpis

RICINUS COMMUNIS 15 nebo 30 CH
- dávkování: 5 granuli 2× denně
- použití: zastavení tvorby mléka, odstavení kojence

LAC CANINUM 9 nebo 15 CH
- dávkování: 5 granulí 2× denně, střídat s lékem Ricinus communis 15 nebo 30 CH
- použití: zastavení tvorby mléka

stačí občas kouknout na net :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Já při své krizi použila všechno a něco z toho zabralo :mrgreen: :mrgreen:
Obecně, placebo taky funguje, tak hodně zdaru!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25849
2.8.13 10:25

Koukám, sem to blbě napsala :zed:, ne všechna ta homeopatika, ae všechny dostupné metody :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
205
2.8.13 10:43
@Zizalka píše:
Ahoj!

Já myslím, že je dítě schopno se za 6 minut v klídku najíst.
Já teda kojila jen z jednoho prsu na jedno kojení (u všech třech dětí) a taky už pak nesály tak dlouho. Nijak jsem neřešila, jestli tam něco zůstalo nebo ne.
Vždycky jsem se řídila pouze tím, že je dítě spokojené. Navíc má dostatek počůraných plen.

žížalko, odpojí se sama, když mléko přestane téct a když ji přiložím hned k tomu samému prsu, tak ho odmítne. ted při posledním kojení jsem ji přiložia po cca 10 min znova k oběma a eště něco málo vytáhla… mám podezření, že je i trochu lenoch a jak to přestane téct rychle, tak to „vzdá“…

Víc bych neřešila…
Stres má na kojení nejhorší vliv, takže se spíš hoď do pohody a mlíka bude dostatek.
Ve chvíli, kdy by malá začala být nespokojená, pak bych to řešila častějším přikládáním.

Ještě mě napadla otázka… Když pije z jednoho prsu, tak se po těch 3 minutách sama odpojí?
Co zkusit přiložit znovu k tomu samému? Jestli bude znovu tahat nebo ne.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama