Reklama

Navýšení mzdy sestrám

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

sestraaa
Povídálka 25 příspěvků 25.01.17 14:43
Navýšení mzdy sestrám

Ahoj sestřičky,
pracuji na lůžkovém oddělení jedné krajské nemocnice, jako všeobecná sestra. Asi jsem hloupá, ale nějak tomu nerozumím. Mělo dojít od ledna 2017 k navýšení mezd o 10 % a nám přidají prý až od března (a to nám chtěli přidat jen 8 %). Je v nemocnici velké šetreni (fasuji se jen důležité věci), aby ušetřili peníze a mohlo dojít k navýšení našich výplat. Asi se ptám hloupě, ale jak to??? Snad přeci ministr financí pro nás uvolnil peníze, ne? A další otázka: ministr zdravotnictví údajně řekl, že od července 2017 by mělo dojít asi o 4000,– k dalšímu navýšení peněz, ale pro sestry, které chodí na směny, aby tím nalákal sestry zpět do nemocnic. Víte o tom někdo něco víc? A ještě poslední otázku mám: nějak se o tom novém systému vzdělávaní sester (4+1) už nemluví. Je to schváleno, že teď od září na SZŠ budou už praktické sestry nebo ne? Slyšela jsem od kolegyně, že to nového ministra ten systém (4+1) moc nezajímá. Dík za odpovědi :mavam:

Reklama

Reakce:

xjuklickova
Kelišová 5081 příspěvků 1 inzerát 25.01.17 15:01

@sestraaa tady najdeš odpovědi na všechny tvé otázky https://www.facebook.com/…31904692713/

AdelaIne91
Nováček 1 příspěvek 25.01.17 15:59

Já taky pracuji ve státní nemocnici a zrovna včera jsme dostali nový platový výměr z přidáním 10%.. :)

sagina
Echt Kelišová 7506 příspěvků 25.01.17 16:07

@sestraaa

1. zvýšení platů - jedná se navýšení částek v platových tabulkách, ty mluvíš o mzde. takže je otázka, jestli opravdu dostáváš mzdu (tedy tvoje nemocnice je s. r. o. nebo a. s.), těch se platové tabulky netýkají. nebo jestli jsi se jenom upsala, nemocnice je rozpočtová organizace, tam by to zvýšení být mělo.
  1. navýšení za směny - to je zatím jenom kategorie prohlášení „slibem nezarmoutíš“, tipla bych si, že ani sám ministr v tu chvíli ještě neměl žádné podklady, nakolik to je politicky průchozí a ekonomicky možné :nevim: každopádně působilo to na mne (možná nesprávným, uznávám) dojmem, že tedy navrhne navýšení toho horního limitu příplatku za směnnost… ovšem pokud spodní zůstane stejný… :nevim: a teď tedy nevím, jestli ten příplatek za směnnost se týká i mezd, nebo pouze platů. každopádně tohle bych stejně zatím brala jenom jako vemlouvání se sestrám do přízně.
  1. 4+1 - mám pocit, že zákon stále ještě prochází schvalovacím řízením. protože kdyby byl schválený nebo naopak zamítnutý, tak by se o něm nejspíš psalo.

EDIT: teď jsem koukala na stránky poslanecké sněmovny, novela zákona o nelékařích (tedy to vzdělávání) by se mělo projednávat zítra.
 https://www.psp.cz/…historie.sqw?…

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Bučková a Vágner už spolu na ryby nevyrazí. Po třech letech se rozešli

Modelka a náš nejznámější rybář se rozhodli jít od sebe po dvouletém vztahu.... číst dále >

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Reklama