Reklama

Navýšení platu z důvodu samostatného bydlení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Pauluuska
Kecalka 109 příspěvků 16.04.18 08:46
Navýšení platu z důvodu bydlení sama

Ahojte,

chtěla bych se zeptat, jestli nevíte, zda je možné si požádat o nějaké to navýšení platu, pokud začnu bydlet sama, tedy budu sama na vše? Děti nemám, ale rozhodli jsme se s přítelem, že se naše cesty rozejdou. Já minulý rok ukončila VŠ, v práci budu v červnu rok. Myslíte, že je možné se zeptat, zda by šlo plat navýšit právě z toho důvodu, že budu bydlet sama a většina platu mi půjde na nájem nebo je to blbost? Zbydou mi měsíčně 3-4 tisíce, ušetřeno zatím právě nic nemám :(. Přemýšlela jsem ještě o příspěvku na bydlení, ale bylo mi řečeno, že ten je možný jen když má člověk v bytě trvalý pobyt, byt si teprve hledám a nevím, zda mi pronajímatel trvalý pobyt povolí.

Děkuji za info.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:
 
páájaa2
Kecalka 416 příspěvků 16.04.18 08:50

Tak bych tohle vůbec nevytahovala. Zvýšení platu bych spíš argumentovala zvýšeným objemem tvé práce, její kvality, zkušeností, případně navrhla další možnosti, co můžeš pro firmu udělat. Bydlet můžeš i levněji, spolubydlení, u rodičů. :think:

 
epsice
Zasloužilá kecalka 962 příspěvků 16.04.18 08:51

Rozhodně nežádej zvýšení platu protože budeš bydlet sama. To je každému úplně jedno. Pokud máš pocit že jsi v práci nedoceněná tak si normálně řekni o zvýšení a uvidíš. Na příspěvek nárok nemáš. Pouvažuj o spolubydlení. Já po škole ještě rok bydlela s dalšíma 2ma na bytě jinak bych nebyla schopná vyjít. Není na tom nic špatného…

 
Pauluuska
Kecalka 109 příspěvků 16.04.18 08:52

@páájaa2 Tak jako s tím spolubydlením máš asi pravdu, já si teda ale nic tak drahého nehledám, akorát v Brně jsou třeba jednopokojáky i pro mě drahé. Spolubydlení pro mě úplně nepřipadá v úvahu a u rodičů bydlet nemůžu, jelikož bydlím 200 km daleko.

 
Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33125 příspěvků 10 inzerátů 16.04.18 08:55

Ne, nikdo ti nepřidá, protože bydlíš sama nebo máš pocit, že bys potřebovala víc. Pokud nevyděláš dostatek, musíš opravdu zvažovat spolubydlení nebo např. ubytovnu. Nebo si najít lépe placenou práci, brigádu atd. :nevim:

 
jkra
Generální žvanilka 24314 příspěvků 16.04.18 08:55
@Pauluuska píše:
@páájaa2 Tak jako s tím spolubydlením máš asi pravdu, já si teda ale nic tak drahého nehledám, akorát v Brně jsou třeba jednopokojáky i pro mě drahé. Spolubydlení pro mě úplně nepřipadá v úvahu a u rodičů bydlet nemůžu, jelikož bydlím 200 km daleko.

to preci nikoho nezajima.
Bud si hledej lepe placenou praci nebo spolubydlici.

 
Šmoulice
Kelišová 6691 příspěvků 16.04.18 08:56

Ne, tohle fakt nikoho nezajímá :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 
smurfka
Nadpozemská drbna 29508 příspěvků 16.04.18 08:58

TY JO TO BYCH TAKY CHTĚLA :mrgreen: :mrgreen:
bydlím ted sama tak mi zvyšte výplatu, protože mi půjde 90% na nájem..haha a koho to zajímá? to opravdu takhle nefunguje.
Najdi si levnější, nebo něco s kamarádkou napůl, ale jestli na šéfy zkusíš tohle, tak se ti možná i vysmějí..
Zažádat o zvýšení platu můžeš..ale argumentovat tím, že už si tam nějaký čas, jsi přínos pro firmu, děláš třeba nad rámec smlouvy, nebo i za někoho ( často nemocné kolegyně, atd )..ale ne proto, že budeš bydlet sama a nezbyde ti na nic jiného než nájem :roll:

 
K82
Ukecaná baba ;) 1080 příspěvků 6 inzerátů 16.04.18 09:03

@Pauluuska
na trvaly pobyt uz od pronajimatele souhlas nepotrebujete.

 
Šarlota4
Echt Kelišová 9717 příspěvků 16.04.18 09:07

Ne! Proboha vubec to nevytahuj trapas. Jdi za sefem, rekni ze jsi ve firme rok a chtela by jsi pridat X procent a vyjmenuj nejaky prinosy pro firmu, nebo o kolik procent se zvysil prodej bla bla. Nevim co delas

Příspěvek upraven 16.04.18 v 09:21

 
radkka
Generální žvanilka 20456 příspěvků 16.04.18 09:08

Jo, jdi za šéfem, že na spolubydlení jsi moc pohodlná, aby ti přidal… a prosim, vyfoť jeho výraz :mrgreen:

 
Pauluuska
Kecalka 109 příspěvků 16.04.18 09:09

Ptala jsem se jen na názor, nemusíte se mi tady vysmívat. :) Možná mám 27 let, ale jelikož jsem do minulého roku jen studovala a nezažila „opravdový“ život, tak nemusíte být tak uštipačné. Tak já si o zvýšení stejně žádat budu, protože myslím, že práce mám v poslední době až po krk a ohodnocení tomu úplně neodpovídá, také bych nepřišla jen s tím „budu bydlet sama, chci vyšší plat“.

 
ugluk
Hvězda diskuse 42570 příspěvků 16.04.18 09:17

Ne, plat neodráží to, kolik vás bydlí, jak velký máš nájem nebo hypotéku, kolik máš dětí, zda přispíváš rodičům v důchodu nebo zda máš nějakou speciální dietu a dvojnásobné náklady na jídlo… Plat odráží, jakou konkrétně práci děláš a jak jsi v ní dobrá. Pokud ses zapracovala, tvé výkony se zvýšily atd., pak ano, za šéfem bych zašla. Ale pokud tvůj důvod, proč mít oproti současnému stavu víc, s prací nijak nesouvisí, nech si ho pro sebe. Popř. změň práci za takovou, kde dostaneš víc.
Ne, nedovedu si představit, že bych měla za identický výkon brát více než kolegyně čistě z toho důvodu, že jsem sama a mám vysoký nájem, zatímco ona má bohatého muže a veškerý výdělek si může nechat na hadry a kosmetiku.

 
Pauluuska
Kecalka 109 příspěvků 16.04.18 09:20

@ugluk Díky

 
Sany80s
Kelišová 6397 příspěvků 16.04.18 09:28

Šla bych si říct o přidání, ale s tím, že jsi již zapracovaná, takže bys ráda požádala o zvýšení mzdy.
Podívej se na inzeráty, které se týkají tvého pracovního zařazení, vyhodnoť velikost firmy (velké korporace platí často víc, ale zase je to tam jak na vojně) a podívej se kolik nabízejí, abys měla lepší představu, kolik můžeš zhruba žádat, aby ses neztrapnila.
Jinak já se do tebe obouvat nebudu, běžně mám okolo sebe lidi, kteří nepracují na úplně nejnižších pozicích, pracují tam x let, rozhodně nemají plat na úrovni minimální mzdy a stejně si ve věku nad 30 let nemohou dovolit nic než spolubydlení. Pokud nejsou zrovna ve vztahu a to vzhledem k dnešní rozvodovosi nastává docela často.
Je to prostě smutné, bydlet u rodičů je trapas a přitom bydlet v bytě třeba s cizím člověkem a dělit se s ním o svoje soukromí je přijatelné. A jaký je v tom prakticky rozdíl, být samostatný znamená něco jiného a je smutné, že vysokoškolsky vzdělaný člověk si to nemůže dovolit.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

 Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >

Příběh Markéty: Manžel skončil na vozíku, žít se mnou odmítá

Před dvěma lety měl manžel vážný úraz. Dokonce to vypadalo, že jeho následky... číst dále >