Navýšení příspěvku v ČR, doplatek z AT

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.11.18 12:32
navýšení příspěvku v ČR, doplatek z AT

Dobrý den,

v ČR se prý navýší příspěvek na dítě do 3 let o 80 000, já měla mít příspěvek do 3 let věku dítěte, tdo prosince, ale v září jsme ho stopla, jelikož jsme se přestěhovala do AT s manželem a dle úřadů nás má vyplácet AT strana, že po RD nemám místo kam nastoupit, takže sjem vázaná na manžela, čili mě má doplatit AT strana, no a jak se to má ted s tím navýšením? Prý se to týká rodin s dítětem do 4 let bez ohledu na to, zda příspěvek vyčerpali či nikoli, dokáže někdo poradit?

Reakce:
astoret
Ukecaná baba ;) 1061 příspěvků 27.11.18 12:34
@Anonymní píše:
Dobrý den,v ČR se prý navýší příspěvek na dítě do 3 let o 80 000, já měla mít příspěvek do 3 let věku dítěte, tdo prosince, ale v září jsme ho stopla, jelikož jsme se přestěhovala do AT s manželem a dle úřadů nás má vyplácet AT strana, že po RD nemám místo kam nastoupit, takže sjem vázaná na manžela, čili mě má doplatit AT strana, no a jak se to má ted s tím navýšením? Prý se to týká rodin s dítětem do 4 let bez ohledu na to, zda příspěvek vyčerpali či nikoli, dokáže někdo poradit?

netýká se tě to, je to až od roku 2020

elinka90
Závislačka 2543 příspěvků 27.11.18 12:40

původně to mělo být navýšení na 260 000 Kč a mělo se to týkat všech, kdy děti v červenci 2019 ještě nedovršily 4 let. Následně se to změnilo na 300 000 Kč, ale až od 1.1.2020.

iva077
Povídálka 11 příspěvků 27.11.18 13:02

Holky a kdyz malymu bude v lednu 2020 2,5 roku, tak dostanu celych 80000 nebo jenom nejakou pomernou cast?

mimoušel
Kecalka 285 příspěvků 171 inzerátů 27.11.18 13:15

No to by mě taky zajímalo jak se to bude počítat,když mám rodičák do června 2020.Nevíte někdo.

iva077
Povídálka 11 příspěvků 27.11.18 13:19

Ja do kvetna 2020. Treba nam daji celych 80000. Ale asi jsem naivni… :lol:

mag
Extra třída :D 11058 příspěvků 27.11.18 13:26

@mimoušel @iva077 buď si navysite castku, nebo budete cerpat dal. Cerpat muzete az do 4 let veku ditete. Ale zatim je to pouze vladni navrh.

Lendeš
Kelišová 5586 příspěvků 27.11.18 13:27

Zatím žádná novela zákona schválená není, takže je zbytečné spekulovat.

mag
Extra třída :D 11058 příspěvků 27.11.18 13:39

@Lendeš tak ty prechodna ustanoveni byvaji obdobna. Ale samozrejme dokud neni legislativni proces skonceny, muze se stat leccos.
Zatim to neprislo ani do pripominkoveho rizeni.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Smutné výročí Jana Tuny: Před 10 lety dostal „na budku“ po cestě z baru

To je pech! Jan Tuna (45), který tvrdí, že ho na firemním večírku v pražském... číst dále >

Po rozchodu má Marpo děti ve střídavé péči! Jak to všechno zvládá?

Připravuje se na dlouho očekávaný souboj v thaiboxu, kde se utká s raperem... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >