Navýšení rodičáku přes manžela

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Piskotici
Kecalka 297 příspěvků 27.12.18 17:23
Navýšení rodičáku přes manžela

Dobrý den maminky, prosím poraďte. Dnes jsem si byla navýšit rodičák, abych stihla vybrat vše, než nastoupim na MD s dalším dítětem a přišla bych asi o 30000, paní mi poradila, ať to napíši na manžela, jestli měl vyšší příjem, jela jsem domů natěšená, m ovšek pak mě napadlo, jestli to jde jen na něj napsat, nebo jestli musí na rodičák jakoby místo mě? Což mi neřekla, tak si myslím že by to mělo nějak jít. Dala mi tiskopis s instukcí, je-li zaměstnanec, ať k tiskopisu B doloží Přílohu k žádosti o PPM, tu teda nemůžu nikde zatím najít, kterou prý vyplní zaměstnavatel, že bez ní nelze stanovit DVZ. Poraďte prosím, už s prvním jsem tam nechala asi 50 000, tak bych chtela vybrat co nejvíc…

Reakce:
rozand
Závislačka 4102 příspěvků 27.12.18 17:29

Jen dolozis jeho DVZ, na RD nastupovat nemusi.

Piskotici
Kecalka 297 příspěvků 27.12.18 17:30

nebo myslela že budu pobírat Rč.až do porodu a o PPM požádá manžel? ale to by zase nesměl chodit do práce, ne?

Lendeš
Kelišová 5741 příspěvků 27.12.18 17:41

@Piskotici Od účetní v práci si nechá vyplnit Přílohu k žádosti o PPM (resp. Přílohu k žádosti o dávku nemocenského pojištění) https://www.cssz.cz/…ojisteni.htm Vyplňuje se za období před narozením dítěte.
Tu dodá na OSSZ spolu s Potvrzení o denním vyměřovacím základu ovlivňujícím výši rodičovského příspěvku a tam mu potvrdí ten DVZ. Příspěvek budeš normálně dál pobírat ty, jen si výši stanovíš přes jeho DVZ.

Whitedog
Závislačka 2662 příspěvků 27.12.18 17:56

@Piskotici

Přesně tak jak píše @Lendeš - tvůj muž si v práci nechá od účetní potvrdit papír, který zanese na sociálku (dle místa sídla firmy kde muž pracuje) a s potvrzením denního vyměřovacího základu ze sociálky jdeš ty na úřad práce, kde ti dle jeho výplaty (předpokládá se, že je vyšší než byla tvoje) navýší měsíční částku rodičáku.
Nic na sebe nepřepisuje. Jen se změní měsíční dávka podle jeho výplaty.

Piskotici
Kecalka 297 příspěvků 27.12.18 19:32

@rozand aha děkuji a náhodou přímo ten formulář, nevíš kde přímo hledat?

Piskotici
Kecalka 297 příspěvků 28.12.18 08:02

@Lendeš Děkuji mockrát :)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Gigantická prsa i hrátky s ananasem! Vémolova Lela ukázala své nahé tělo v plné kráse

Miluje své plastikami upravené tělo a nestydí se ho ukázat! Slovenská... číst dále >

Bílé a Krainové smazali kolena. Je taková retuš ještě etická?

V novém čísle časopisu Harper's Bazaar pro únor 2019 je i několikastránkový... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >