Navýšení rodičovského příspěvku, dotaz

Anonymní
30.12.19 16:20

Navýšení rodičovského příspěvku, dotaz

Ahoj holky, maminky. Předem se omlouvám za dotaz, kterých je tu asi už hodně, ale já jsem z toho furt jelen, týká se to toho Rodičáku, který se teď schválil, jen bych chtěla na začátek říct, že nejsem nějaká vyžírka, když mi ho nenavýší tak bohužel, když navýší tak budu jen ráda, protože se mi to s dvěmi dětmi bude hodit, protože jsem na ně sama. A teď k dotazu, mám dcerku 3.1. ji bude 5 měsíců, rodičák mi paní na uřadě nastavila na 3 roky, což chci prodloužit na 4 roky, protože se obávám, že u nás by ji ve 3 letech do školky nevzali, je to tady ve školkách složitější a přednost mají děti ve věku 4 let, rodičák mám tedy zatím na 3 roky částka 6100,– a teď se tedy ptám, kdybych měla nárok na navýšení rodičovského příspěvku, mohu rodičák rovnou prodloužit na 4 roky? nebo bych o navýšení automaticky přišla? v tomhle se vůbec nevyznám.. v lednu musím na uřad, protože si chci prodloužit ten rodičák do 4 let, jde to vůbec? a mohu se zrovna zeptat na to navýšení? musím o to nějak žádat? nebo se to navýší automaticky? Poradíte někdo? Prosím o zachování anonymity z osobních důvodů.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
591
30.12.19 16:30

Ideálně si spočítej, kolik jsi již z rodičovského příspěvku vybrala. Kolik měsíců jsi čerpala. Odečti tonzb těch 300 000. A zbytek je to co si rozpočitáš na měsíce, které zbývají do doby, než dítku budou 4 roky. Pokud jsou na pracáku ochotní, poradí ti. Respektive spočítají. Ale není na tom nic moc těžkého.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52940
30.12.19 16:31

Jsi zaměstnaná?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18314
30.12.19 16:37

Prosimtě hlavně se nikam v lednu nezeň, budou tam fronty a ještě si přineseš domu nějakou virózu. Nech to třeba na léto.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.12.19 16:41

Momentalne to mas tak, ze kdyz ti chodi 6100 na 3 roky tak se ti to navysi Automaticky, ale dal ti bude chodit castka 6100, prodlouzi se ti to asi o 13mesicu 80000/6100=cca 13m. Nemusis tam chodit hned, staci za par mesicu az se to silenstvi uklidni…pak si jen zvednes o trochu tu castku a vyjde ti to do 4 let… tak mi to rekla pani na urade.

• Citovat
  • Nahlásit
1929
30.12.19 16:41

Cílová částka, kterou lze vybrat, se navyšuje automaticky všem rodinám, které na ni mají nárok. ALE pokud si ji chceš vybrat, musíš zažádat o navýšení měsíční částky, kterou bereš, nebo změnit dobu, po kterou chceš rodičák vybírat (třeba na ty 4 roky). Ideálně se na ÚP objednej, vyhneš se čekání a frontám, a tam Ti poradí a nastaví to společně s Tebou. Formulář Volba výše rodičovského příspěvku si buď vyplníš na netu a vytiskneš, nebo vytiskneš prázdný, nebo Ti ho dají na ÚP. Jinak podle mne s sebou nic jiného mít nemusíš, pokud rodičovský příspěvek již pobíráš a vše ji doložila, max. asi občanku.

https://www.mpsv.cz/…ho-prispevku#…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.12.19 16:47

@ugluk nene nejsem, jsem doma s 5 měsíční dcerkou, jsem na holky sama, tak si takhle brzy praci dovolit nemohu, to až bude druhá ve školce

• Citovat
  • Nahlásit
342
30.12.19 16:48

@Prtulak pobírám od srpna, kdy se malá narodila, vybráno mám 24.400,–

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.12.19 16:51

Všem děkuji za reakce, tak to nechám na později. No to si myslím, že tam bude šrumec a já teď nerada chodím mezi hodně lidí, aby malá něco nechytla, je to ještě maličkaté poupátko

• Citovat
  • Nahlásit
9249
30.12.19 16:53

Formulář k navýšení (Volba výše rodičovského příspěvku) můžeš poslat i poštou nebo třeba jen dát na podatelnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52940
30.12.19 16:59

Jasně, ptala jsem se na zaměstnání, protože tam by to s tím zůstáváním doma bylo jinak. Jinak už ti tady poradily :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1127
30.12.19 17:13

Holky rovnou se přicpu se s podobným dotazem. Mám podobný úmysl, nechci si v lednu nechat rodičak navýšit, ale prodloužit. Synovi je rok, beru 7100, rodičak mám na tři roky, počítali jsme to a doma bych byla o 11 měsíců dýl, tedy jestli jsme to pochopili správně. Teď k mému dotazu jsem zaměstnaná, ale stejně je v plánu dát výpověď, tak jestli někdo neví jak postupovat. Moc všem děkuji. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7463
30.12.19 17:27

@Oliverka28 he? Rodicak se vam prodlouzi sam a vypoved si v praci dejte jak chce. Nijak to spolu nesouvisi. Nebo nechapu na co se vubec ptate.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
220
30.12.19 20:49
@Oliverka28 píše:
Holky rovnou se přicpu se s podobným dotazem. Mám podobný úmysl, nechci si v lednu nechat rodičak navýšit, ale prodloužit. Synovi je rok, beru 7100, rodičak mám na tři roky, počítali jsme to a doma bych byla o 11 měsíců dýl, tedy jestli jsme to pochopili správně. Teď k mému dotazu jsem zaměstnaná, ale stejně je v plánu dát výpověď, tak jestli někdo neví jak postupovat. Moc všem děkuji. :mavam:

Pobírání „rodičáku“ nesouvisí s tím jak dlouho budete doma. Dobu čerpání rodičovského příspěvku si můžete zvolit a od toho se vám bude odvíjet výše měsíčního rodičovského příspěvku. Maximální může mít výši 40 080 Kč dle výše příjmu otce nebo matky a minimální 50 Kč. Takže pokud na to máte příjmy, můžete rodičovský příspěvek vybrat třeba za rok a pak 3 roky brát „jen“ 50,– Kč. Do práce bych se šla domluvit tak 3 měsíce před skončením rodičovské dovolené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1127
30.12.19 22:08
@Cidre píše:
Pobírání „rodičáku“ nesouvisí s tím jak dlouho budete doma. Dobu čerpání rodičovského příspěvku si můžete zvolit a od toho se vám bude odvíjet výše měsíčního rodičovského příspěvku. Maximální může mít výši 40 080 Kč dle výše příjmu otce nebo matky a minimální 50 Kč. Takže pokud na to máte příjmy, můžete rodičovský příspěvek vybrat třeba za rok a pak 3 roky brát „jen“ 50,– Kč. Do práce bych se šla domluvit tak 3 měsíce před skončením rodičovské dovolené.

Moc děkuji. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat