Navýšení rodičovského příspěvku poštou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.05.18 15:36
navýšení Rodič.příspěvku poštou??

Ahoj, čekám druhé dítě a chci co nejdříve navýšit rodičovský příspěvek na maximum. Můj dotaz zní - musím jít na úp osobně nebo stačí nějaký formulář poštou/emailem a oni mi to pak potvrdí, že je to ok?? dále pokud nemusím osobně, jakou částku tam mám napsat, když jsem měla napr.700 kč denní dávku PPM - je to pak 30×700=21 000 Kč?? Dále jakto, že denní vyměrovací základ mé materšké neodpovídá (je nižší třeba o 3,5 tiscíce) mé hrubé mzdě (to je dotaz trošku bokem, ale zarazilo mě to, ale asi se to počítá jinak nez ciste hrubá mzda ne??). děkuji předem za odpovědi

Reakce:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63350 příspěvků 3 inzeráty 10.05.18 16:04

ANo, poštou to jde, když najdeš na netu správný formulář a táhneš si ho. A ano, je to 30× tvoje denní dávka PPM a denní vyměřovací základ neodpovídá, protože se od určité výše redukuje = ti s vyššími příjmy dostanou v poměru ke svému platu méně.

Lendeš
Kelišová 5415 příspěvků 10.05.18 16:34

Formulář najdeš tady: https://formulare.mpsv.cz/…me/index.jsp v části Ostatní - Hlášení změn. A případně pokud otec dítěte měl vyšší příjmy (před porodem) a tedy vyšší vyměřovací základ, tak můžeš volit vyšší částku s doložením jeho DVZ.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Daisy Lee chce větší prsa a rty. „Máma zůstává v nemocnici,“ vzkázala mimochodem

Je to už několik dní, co bývalou přední příbramskou političku Alenu... číst dále >

Vyhrál v Milionáři, do roka vraždil: „Donutila mě Hepnarová,“ vysvětloval lesní vrah Kalivoda

V roce 2004 byla soutěž „Chcete být milionářem?“ na vrcholu popularity.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pro lidi je jednodušší se dál trápit, než si krizi přiznat, říká psycholog

Většina vztahů zažije krizi, není možné se jí vyhnout. Znamená jak ohrožení,... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >