Navýšení rodičovského příspěvku poštou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  10.05.18 15:36
navýšení Rodič.příspěvku poštou??

Ahoj, čekám druhé dítě a chci co nejdříve navýšit rodičovský příspěvek na maximum. Můj dotaz zní - musím jít na úp osobně nebo stačí nějaký formulář poštou/emailem a oni mi to pak potvrdí, že je to ok?? dále pokud nemusím osobně, jakou částku tam mám napsat, když jsem měla napr.700 kč denní dávku PPM - je to pak 30×700=21 000 Kč?? Dále jakto, že denní vyměrovací základ mé materšké neodpovídá (je nižší třeba o 3,5 tiscíce) mé hrubé mzdě (to je dotaz trošku bokem, ale zarazilo mě to, ale asi se to počítá jinak nez ciste hrubá mzda ne??). děkuji předem za odpovědi

Reklama

Reakce:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 61367 příspěvků 3 inzeráty 10.05.18 16:04

ANo, poštou to jde, když najdeš na netu správný formulář a táhneš si ho. A ano, je to 30× tvoje denní dávka PPM a denní vyměřovací základ neodpovídá, protože se od určité výše redukuje = ti s vyššími příjmy dostanou v poměru ke svému platu méně.

Lendeš
Závislačka 4861 příspěvků 10.05.18 16:34

Formulář najdeš tady: https://formulare.mpsv.cz/…me/index.jsp v části Ostatní - Hlášení změn. A případně pokud otec dítěte měl vyšší příjmy (před porodem) a tedy vyšší vyměřovací základ, tak můžeš volit vyšší částku s doložením jeho DVZ.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Šlechta a Zahradníček se do jeskyně ponořili ráno 29. srpna 1970. Pak přišla bouře...

Celým světem v posledních dnech pořádně zahýbal příběh thajských chlapců,... číst dále >

Ženy kolem slavného boxera Rockyho: Které z nich se to vymklo z rukou?

Představitel bájného boxera Rockyho byl na mušce naposledy před pár týdny,... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Módě ve Varech vládla romantika, velké brýle a pohodlné tenisky

Móda návštěvníků karlovarského filmového festivalu se v posledních letech... číst dále >

Velká fotosoutěž na téma Léto v plavkách

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Reklama