Navýšení RP - chyba úřednice, mám si stěžovat?

Anonymní
13.12.18 14:52

Navýšení RP - chyba úřednice, mám si stěžovat?

Ahoj,

momentálně jsem na RD a čekám druhé dítě. V červnu jsem si došla navýšit rodičák, doma jsem si to tak nějak nahrubo spočítala, že se mi ho plus mínus podaří vybrat. No ale na pracáku mi úřednice vypočítala nižší částku, dost mě to překvapilo, ale ještě to kontrolovala a ukazovala mi to, tak mě přesvědčila. Ten rok před otěhotněním jsem měla takový trochu divočejší - měnila jsem zaměstnání, cca 2 měsíce jsem byla nezaměstnaná, 6 týdnů na neschopence a v tom druhém zaměstnání jsem měla o dost nižší plat (změnila jsem obor a začínala od nuly), takže jsem si řekla, že jsem si to asi spočítala blbě. Tak jsem se smířila s tím, že holt nedočerpám.

No a teď jsem se došla informovat, kdy a jak musím nahlásit nástup na další MD a úřednice (jiná paní) mi říká - a nechcete si to na ten poslední měsíc navýšit, ještě Vám tam zbývají peníze… Jak jako navýšit, přece už beru maximum, co mi vypočítala ta dáma v červnu. :roll: Seběhly se tam dvě další a závěr takový, že jsem fakt mohla brát víc.

Jako je mi jasné, že ty prachy už prostě neuvidím, na žádosti si částku stanovuju já, žádná úřednice oficiálně nic nepočítá - sice se sekla, ale je z obliga. Finančně mě to nezruinuje, ale fakt mě to naštvalo (teda dneska, včera jsem z toho byla tak vykolejená, že jsem to obrečela). Pro představu, jedná se o nějakých 28 tisíc, na ulici je nenajdu, že. A teď - má cenu podávat nějakou stížnost? Jak byste se zachovali vy? Ve mě se to tak mele, že fakt nevím. Ta madam mě poškodila, ale těžko budu něco prokazovat, a asi můžu tak maximálně doufat v to, že odpověď bude v duchu „náš ústav se vám omlouvá co nejsrdečněji za toto politováníhodné nedopatření, ke kterému dochází maximálně jednou za deset let…“ :)

Anonym kvůli rodinným příslušníkům, kteří sem taky nechodí - nemusí vědět všechno…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

7531
13.12.18 14:58

Myslím, že sis odpověděla sama, oficiálně ti úřednice nic nevypocitava, píses si tu částku sama a pokud to bylo v červnu, tak pochybuju, že si to daná úřednice pamatuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32998
13.12.18 14:59

Jako stěžovat si můžeš..ale fakt z toho nic nebude..není důkaz, nebude nijak potrestaná, peníze ti nevrátí…takže max leda pro svůj pocit křivdy no..jinak chyba úřednice to není..měla sis trvat na svém..max bys vyčerpala dřív kdyby sis dala větší částku no..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26535
13.12.18 15:37

Posypala bych si popel na hlavu, že neumím počítat :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18495
13.12.18 15:46

no upřímně na ní si nic nevezmeš, a jen nechápu to že když ti to nevycházelo , že jsi si to doma v klidu nepřepočítala ještě jednou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1934
13.12.18 15:48
@Anonymní píše:
Ahoj,

momentálně jsem na RD a čekám druhé dítě. V červnu jsem si došla navýšit rodičák, doma jsem si to tak nějak nahrubo spočítala, že se mi ho plus mínus podaří vybrat. No ale na pracáku mi úřednice vypočítala nižší částku, dost mě to překvapilo, ale ještě to kontrolovala a ukazovala mi to, tak mě přesvědčila. Ten rok před otěhotněním jsem měla takový trochu divočejší - měnila jsem zaměstnání, cca 2 měsíce jsem byla nezaměstnaná, 6 týdnů na neschopence a v tom druhém zaměstnání jsem měla o dost nižší plat (změnila jsem obor a začínala od nuly), takže jsem si řekla, že jsem si to asi spočítala blbě. Tak jsem se smířila s tím, že holt nedočerpám.

No a teď jsem se došla informovat, kdy a jak musím nahlásit nástup na další MD a úřednice (jiná paní) mi říká - a nechcete si to na ten poslední měsíc navýšit, ještě Vám tam zbývají peníze… Jak jako navýšit, přece už beru maximum, co mi vypočítala ta dáma v červnu. :roll: Seběhly se tam dvě další a závěr takový, že jsem fakt mohla brát víc.

Jako je mi jasné, že ty prachy už prostě neuvidím, na žádosti si částku stanovuju já, žádná úřednice oficiálně nic nepočítá - sice se sekla, ale je z obliga. Finančně mě to nezruinuje, ale fakt mě to naštvalo (teda dneska, včera jsem z toho byla tak vykolejená, že jsem to obrečela). Pro představu, jedná se o nějakých 28 tisíc, na ulici je nenajdu, že. A teď - má cenu podávat nějakou stížnost? Jak byste se zachovali vy? Ve mě se to tak mele, že fakt nevím. Ta madam mě poškodila, ale těžko budu něco prokazovat, a asi můžu tak maximálně doufat v to, že odpověď bude v duchu „náš ústav se vám omlouvá co nejsrdečněji za toto politováníhodné nedopatření, ke kterému dochází maximálně jednou za deset let…“ :)

Anonym kvůli rodinným příslušníkům, kteří sem taky nechodí - nemusí vědět všechno…

Ahoj.

Obrať se na:

http://www.aperio.cz/7/poradna

Ale osobně si též myslím, že nic nezmůžeš.

Řešila jsem problém, kdy mi nechtěla úřednice proplatit rozdíl mezi částkou při přechodu z RD na MD a byl to boj, a to šlo o pár tisíc. :) Měla jsem na něj nárok, ale ona jen nevěděla. :)

Závěr je takový, že informace a potřebné paragrafy musíš ovládat zejména ty. Ti úředníci (úřednice) jsou většinou mimo mísu. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23117
13.12.18 16:20

Měla sis tenkrát stát na svém a ne se nechat přesvědčit. Takto je to tvoje chyba, tys to podepsala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.12.18 21:49

Nechápu co jsi tak složitě počítala, denní vyměřovací základ máš od začátku stejný a jediné co se počítá je kolik bylo z 220tis vyčerpáno a zbytek se vydělí zbývajícím počtem měsíců.

Stížnost nemá smysl, fakt ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.12.18 16:58

Ale jo, jasně, jsem blbá. Já jsem si to spočítala dobře, ale úřednice mě zasekla, že max můžu čerpat tolik a tolik. Dokonce mi natočila monitor od počítače, ukázala denní vyměřovací základ a přepočítala a vysvětlila, jak to počítá. Tak jsem se nechala přesvědčit, já nad tím strávila čtvrt hodiny u internetu a ona to dělá osm hodin denně každej den, tak která z nás by to asi měla umět… Naivně jsem předpokládala, že ona. Kde udělala chybu, netuším, ten výpočet byl asi dobře, to bych si snad všimla - jedině mě napadá, že se snad dívala na nějakou jmenovkyni, nebo fakt nevím. Tak aspoň nepatrně snížím schodek státního rozpočtu… :D

• Nahlásit
  • Citovat
70689
15.12.18 09:15
@Anonymní píše:
Ale jo, jasně, jsem blbá. Já jsem si to spočítala dobře, ale úřednice mě zasekla, že max můžu čerpat tolik a tolik. Dokonce mi natočila monitor od počítače, ukázala denní vyměřovací základ a přepočítala a vysvětlila, jak to počítá. Tak jsem se nechala přesvědčit, já nad tím strávila čtvrt hodiny u internetu a ona to dělá osm hodin denně každej den, tak která z nás by to asi měla umět… Naivně jsem předpokládala, že ona. Kde udělala chybu, netuším, ten výpočet byl asi dobře, to bych si snad všimla - jedině mě napadá, že se snad dívala na nějakou jmenovkyni, nebo fakt nevím. Tak aspoň nepatrně snížím schodek státního rozpočtu… :D

No počkej, ale jestli si opravdu měla nízký vyměřovací základ pro PPM, tak rodičák nesmí být vyšší než ta PPM. Ale ani tohle není žádný složitý výpočet, podívám se na účet, kolik přišlo za 30 denní měsíc a vím, kolik je moje maximum pro rodičák. Nic to ovšem nemění na věci, že o částku žádáš ty, ona ti ji počítat nemá a je to právě z tohoto důvodu, aby se neřešilo, kdo se spletl ve výpočtu, takže nemá smysl to řešit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama