Navýšení RP přes otce - co doložit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.05.19 07:00
Navýšení RP přes otce - co doložit?

Ahoj, přečetla jsem už hromadu informací, ale stejně z toho nejsem moudrá. Jsem na RD s první dcerou a zjistila jsem, že jsem těhotná. Ráda bych dovyčerpala co nejvyšší částku z rodičovského příspěvku, ale můj vyměřovací základ na to nestačí a tak bych ráda dovyčerpala zbytek přes manžela. Jenže nemohu zjistit, co je potřeba doložit. Nejspíš jeho vyměřovací základ a ten mu vydají na ossz nebo musí mít nějaké potvrzení ze zaměstnání? Volala jsem k nám na ossz a nebyli ochotní mi poradit a u manžela v práci zase řekli, že nemají povinnost cokoliv vydávat a vlastně ani netuší, co po nich chce :nevim: můžete prosím někdo poradit? Děkuji a prosím anonym, protože nikdo o těhotenství ještě neví a mám tu na emiminu mamku :mrgreen:

Reakce:
j.a.n.i1
Hvězda diskuse 66084 příspěvků 06.05.19 07:19

No, povinnost vydat to maji s potřebuješ prilohu k zadosti o ppm/nemocenske/… K datu porodu toho prvniho ditka. S tou pak na ossz a na zaklade te potvrdi dvz.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.05.19 07:38

@j.a.n.i1 takhle presne se jmenuje ten formular? Poslu manzele dnes znova za ucetnu, tak at vi, co si vytisknout :) a nevis, jestli na to ossz asi musi jit pak manzel co? To me asi nedaji pro nej potvrzeni. Dekuju :)

Zoe1
Zasloužilá kecalka 737 příspěvků 06.05.19 08:02

Řešila jsem úplně to samé, všechno jsem to mohla zařídit za manžela. Na UP mi dali formulář, který jsem donesla na OSSZ v našem městě, ale na počkání mi ho nepotvrdili, volali mi za dva dny ať si pro něj přijdu. Pak jsem to vzala, odnesla zpět na UP, tam mi nadiktovali ještě nějaký dodatek abych napsala k mé původní žádosti a i s tím formulářem si to vzali, toť vše. Další měsíc už přišly navýšené peníze, ale já jsem nemusela čekat tři měsíce, protože jsem ještě nevyčerpala ani první dávku RP, takže nevím jak to je, když už čerpeš, jestli budeš muset čekat tři měsíce nebo ne.

movahu
Ukecaná baba ;) 1191 příspěvků 06.05.19 08:07

@Zoe1 takze od manzela z prace jsi zadne potvrzeni nepotrebovala? :) to by bylo super, zajdu na UP a snad to teda taky tak pujde vyresit :)

Lendeš
Kelišová 6272 příspěvků 06.05.19 08:16

@movahu Od manžela z práce to potvrzení potřebuješ, když je zaměstnanec, jinak ten vyměřovací základ na OSSZ nepotvrdí. A jmenuje se ten formulář Příloha k žádosti o dávku (nemocenského pojištění), pak se tam zaškrtne, pro kterou dávku - tedy v tomhle případě pro peněžitou pomoc v mateřství. A formulář, který pak potvrdí na OSSZ se jmenuje Potvrzení o denním vyměřovacím základu ovlivňujícím výši rodičovského příspěvku (a v tomhle formuláři je i přímo uvedeno, že potřebuješ tu přílohu k žádosti o PPM).

https://www.cssz.cz/…ojisteni.htm
https://formulare.mpsv.cz/…me/index.jsp

Jarusko
Kecalka 133 příspěvků 06.05.19 09:07

Řešila jsem to před měsícem, potřebuješ ten denní vyměřovací základ, počítá se to rok před narozením dítěte. S tím pak tajdes na socku, aby ti to potvrdili (měla jsem psanou plnou moc od přítele, ale stačí to napsat klidně rukou, ze to mužů řešit za nej. ) a s tím pak na up aby ti to vypočítali. To je cele.

Zoe1
Zasloužilá kecalka 737 příspěvků 06.05.19 09:56
@movahu píše:
@Zoe1 takze od manzela z prace jsi zadne potvrzeni nepotrebovala? :) to by bylo super, zajdu na UP a snad to teda taky tak pujde vyresit :)

Jo, teď jsem vzpomněla, že mi jen z účtárny donesl potvrzení o příjmech za poslední rok, ale právě nevím, jestli to na OSSZ potřebovali nebo ne, ale myslím, že jsem jim to tam nechávala.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.05.19 10:01

Moc vsem dekuju :)

Ladein
Stálice 80 příspěvků 06.05.19 14:53

Dej si pozor abys tam napsala spravne datum na potvrzení od příjmech. Př. Dítě se narodilo září 2016, rtak tam bude napsáno od 9/2015 do 8/2016 (je to tedy ten formular který budou potvrzovat v práci )

Váš příspěvek
Reklama