Navýšení RP - problém s denním vyměřovacím základem

6.1.20 22:19

Navýšení RP - problém s DVZ

Ahojte maminky a tatínci. Přišel vám, co máte dítě do 4 let, také dopis o navýšení RP z 220 na 300 tisíc? Chtěla bych se zeptat, zda má někdo stejně jako já problém s DVZ, kvůli kterému si můžu stanovit maximální výši dávky jen 10 000 Kč měsíčně. Vyzná se někdo z vás ve financích? Byla jsem před mateřskou normálně zaměstnaná, jen jsem změnila pozici, a tím i plat. Je proto problém s výpočtem DVZ? Chci se právě před tím, než půjdu na ÚP, trochu informovat, ale po přečtení asi deseti různých článků jsem pořád zmatená jak lesní včelka. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
6.1.20 22:25

Já jsem z toho zmatená také. Dopis mi přišel stejný, přitom vím, že to není pravda, ptala jsem se známe, co dělá na sociálce a můžu navýšit až na 17 tis. Takže bych na dopis nespoléhala. Nechápu, k čemu to posílají… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
12174
6.1.20 22:31

@bonnefille No, max RP by měl přibližně být roven výši tvé PPM. Pokud máš víc, pak bych se řídila tím. Prostě to zase někdo odflakl a dělal na poslední chvíli a jsou tam chyby.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.1.20 22:34

@P4ja Právě to mi nešlo do hlavy, jak je možné, že při stanovování PPM ten vyměřovací základ měli a teď je to najednou problém :roll: Takže prostě půjdu na ÚP a zkusím to navýšit víc. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.1.20 22:39

@bonnefille Mne právě psali, že vzhledem k tomu, že nebylo možno stanovit DVZ( nechápu proč, normálně jsem měla odpracováno a dostala PPM :nevim:), můžu čerpat maximálně 10 000Kč. Prostě to někdo odflákl, nebo snad zkouší, že se někdo nad tím nepodiví a nevyčerpá na co má nárok?

• Nahlásit
  • Citovat
6.1.20 22:40
@Anonymní píše:
Já jsem z toho zmatená také. Dopis mi přišel stejný, přitom vím, že to není pravda, ptala jsem se známe, co dělá na sociálce a můžu navýšit až na 17 tis. Takže bych na dopis nespoléhala. Nechápu, k čemu to posílají… :nevim:

Já si myslím, že na takovou částku může dosáhnout třeba někdo, kdo měl plat před MD kolem 25000 a výš. To já určitě nejsem. Ale byla bych ráda, kdybych měla alespoň možnost rp zvýšit, kdyby se nám třeba podařilo podruhé otěhotnět. Jinak nechám státu skoro 12000, a to se mi nezamlouvá :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.1.20 22:43
@bonnefille píše:
Já si myslím, že na takovou částku může dosáhnout třeba někdo, kdo měl plat před MD kolem 25000 a výš. To já určitě nejsem. Ale byla bych ráda, kdybych měla alespoň možnost rp zvýšit, kdyby se nám třeba podařilo podruhé otěhotnět. Jinak nechám státu skoro 12000, a to se mi nezamlouvá :cert:

Já měla kolem 22 tis.

• Nahlásit
  • Citovat
342
6.1.20 22:46

Mám datovou schránku, ještě před vánoci mi přišel dopis, že nebylo možno stanovit DVZ a můj max je proto 10.000. Za den a půl přišel druhý dopis, kde už byl DVZ stanoven správně a odpovídal PPM.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.1.20 22:49

@Hofida Super, zkusím to teda vyřešit přímo s ÚP. Třeba pak budu moudřejší :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12097
6.1.20 22:51

Co jsem četla, tak bylo víc případů, kdy přišlo v dopise, že nebylo možno stanovit DVZ, i když předtím byla pobírána PPM. Holt jim tam řádí nějaký šotek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12174
6.1.20 22:59
@bonnefille píše:
@P4ja Právě to mi nešlo do hlavy, jak je možné, že při stanovování PPM ten vyměřovací základ měli a teď je to najednou problém :roll: Takže prostě půjdu na ÚP a zkusím to navýšit víc. :think:
Řídila bych se tou max možnou částkou podle PPM a na dopis bych se vykašlala.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.1.20 23:32

Dvz lze pres otce ditete stanovit, pokud mel vyssi prijem.

Dnes jsem to resila…

Podle me ten dopis rozeslali vsem, kdyby meli kazdemu psat neco jineho nejspis by jim jeblo :joy: :joy:

Zabere to cca dve hodiny :) To obehat :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12174
7.1.20 08:56
@Barbabela píše:
Dvz lze pres otce ditete stanovit, pokud mel vyssi prijem.

Dnes jsem to resila…

Podle me ten dopis rozeslali vsem, kdyby meli kazdemu psat neco jineho nejspis by jim jeblo :joy: :joy:

Zabere to cca dve hodiny :) To obehat :)

Nevím, jak u tebe. Ale mně přišel dopis s částkou dvz, kterou opravdu mám.

A nechápu proč obíhat něco, protože to někdo spletl. A nebo navyšovat přes otce, když to není potřeba. Vždyť ty dopisy taky něco stojí a beztak za týden budou posílat opravené.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.1.20 09:21

@P4ja me taky prisel dopis s dvz, ale jelikoz mam cas pobirat jen do dubna, je moznost kdyz ma otec vyssi dvz vycerpat toho vice…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12174
7.1.20 10:05
@Barbabela píše:
@P4ja me taky prisel dopis s dvz, ale jelikoz mam cas pobirat jen do dubna, je moznost kdyz ma otec vyssi dvz vycerpat toho vice…

To jasně, ale není to řešení běhat a shánět dvz přes otce, když přijde nesprávný dopis. To jsou dvě rozdílné věci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama