Navzdory lásce rozchod?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

fernweh
Povídálka 45 příspěvků 31.10.18 14:36
Navzdory lásce rozchod ?

Ahoj holky :-)

Obracím se na vás opět s prosbou o osobní názory, zkušenosti…třeba si někdo prošel tím stejným.
Jde o můj vztah s přítelem. Již dva roky máme vztah na dálku, více méně fungující. Ačkoli on studuje velmi náročný obor, vždy se to nějak dalo skloubit. Je o tři roky mladší. Já 24, on 21. Vztah máme jinak moc fajn, jsme jako nejlepší kamarádi, milujeme se, jsem před ním 100% já a on mě tak bere. Cestujeme, užíváme si života, prostě žijeme. To ale neznamená, že se nehádáme či neřešíme trable.
Už jen ta dálka je komplikací. Jedeme tři hodiny vlakem. Do toho jeho nepřející rodiče, co mne nemají rádi a u kterých on ještě bydlí, páč studuje ve svém rodném městě. Já za rok končím Bc. a uvažovala jsem nad magistrem v jeho městě. Načež jsem od něj chtěla názor, co s námi bude, jakou má vizi, představu. Víceméně se konkrétně nevyjádřil. Neví, zda si najde brigádu, co na to řeknou jeho rodiče, zda spolu budeme bydlet. Řekl jen, že si přeje at jsme stále spolu, at se posouváme a stále se máme rádi. Což mě celkem zklamalo, asi jsem chtěla jinou odpověd.
Ted spíše čelím pocitům - bude to někdy jinak? budu v něm mít toho chlapa, kterého potřebuji? Zmužní a já počkám, až se to stane? JInak je opravdu milující, nenašla bych hodnějšího chlapa, co mne bude tak respektovat. Ale bude ještě 5 let studovat. Než začneme něco společně budovat, potrvá to. Vím, že mi nikdo nedá jasnou odpověd, ale stojí mi to za to? vyplatí se čekat? Ačkoli tam láska je, duše chce asi více…
Ráda bych dala na svou intuici, ale ta momentálně stávkuje a jen zmatená… :nevim: :zed:

Za každou zkušenost budu moc ráda :) Třeba si někdo prošel tím stejným…

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 16809 příspěvků 31.10.18 14:43
@fernweh píše:
Ahoj holky :-)

Obracím se na vás opět s prosbou o osobní názory, zkušenosti…třeba si někdo prošel tím stejným.
Jde o můj vztah s přítelem. Již dva roky máme vztah na dálku, více méně fungující. Ačkoli on studuje velmi náročný obor, vždy se to nějak dalo skloubit. Je o tři roky mladší. Já 24, on 21. Vztah máme jinak moc fajn, jsme jako nejlepší kamarádi, milujeme se, jsem před ním 100% já a on mě tak bere. Cestujeme, užíváme si života, prostě žijeme. To ale neznamená, že se nehádáme či neřešíme trable.
Už jen ta dálka je komplikací. Jedeme tři hodiny vlakem. Do toho jeho nepřející rodiče, co mne nemají rádi a u kterých on ještě bydlí, páč studuje ve svém rodném městě. Já za rok končím Bc. a uvažovala jsem nad magistrem v jeho městě. Načež jsem od něj chtěla názor, co s námi bude, jakou má vizi, představu. Víceméně se konkrétně nevyjádřil. Neví, zda si najde brigádu, co na to řeknou jeho rodiče, zda spolu budeme bydlet. Řekl jen, že si přeje at jsme stále spolu, at se posouváme a stále se máme rádi. Což mě celkem zklamalo, asi jsem chtěla jinou odpověd.
Ted spíše čelím pocitům - bude to někdy jinak? budu v něm mít toho chlapa, kterého potřebuji? Zmužní a já počkám, až se to stane? JInak je opravdu milující, nenašla bych hodnějšího chlapa, co mne bude tak respektovat. Ale bude ještě 5 let studovat. Než začneme něco společně budovat, potrvá to. Vím, že mi nikdo nedá jasnou odpověd, ale stojí mi to za to? vyplatí se čekat? Ačkoli tam láska je, duše chce asi více…
Ráda bych dala na svou intuici, ale ta momentálně stávkuje a jen zmatená… :nevim: :zed:

Za každou zkušenost budu moc ráda :) Třeba si někdo prošel tím stejným…

Jak to bude, to ti nikdo neřekne. Pokud pro to máš podmínky, odstěhuj se do jeho města a studuj. Uvidíš, co tato situace přinese a pak se rozhodni. Když to neuděláš a dálka vás rozdělí, pořád si to budeš vyčítat, že to mohlo být jinak. Jestli to zkusíš v jeho městě, tak pro to uděláš maximum a když to nevyjde, tak to tak asi mělo být.

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19866 příspěvků 31.10.18 14:47

víš co, já osobně si myslím, že to jak je druhej člověk hodnej a milující a nenašla bys lepšího, těžko poznáš, když se vidíte párkrát do měsíce někde „v parku nebo v hospodě“ :nevim:
A chtít po 21letým klukovi, jakou má vizi do budoucna :jazyk: Já bych tyhle existenční otázky nechala na dobu, až to bude aktuální. Třeba až dokončíš bc. a budeš podávat přihlášku na školu v jeho městě.

Můj osobní názor je ale takovej, že vztah na dálku u takhle mladýho páru jako ste vy dva (asi je to jiné u třicetiletý holky s dvěma dětma, jejíž manžel jezdí za prací - a mimochodem, tam je obrovská rozvodovost, protože to často stojí za starou bačkoru) je o ničem.
Né že bych se hned rozcházela, ale neupínala se na to.

Diaceny
Stálice 63 příspěvků 31.10.18 14:52

Myslím, že u něj bude trvat ještě pár let, než zmužní, jak ty říkáš. Má jiné starosti než řešit bydlení, bydlí se mu dobře u rodičů a pokud studuje náročnou školu, nebude se mu chtít chodit na brigády, aby mohl zaplatit bydlení. Určitě na něj může být i tlak ze strany rodičů, na co vyhazovat peníze za bydlení, když studuje ve stejném městě jako bydlí oni. Zkus si s ním o tom ještě promluvit, pokud je to pro tebe důležité, tak mu i říct, že si nejsi jistá, zda takto váš vztah vydrží.
Podle mě se rozejdete časem, protože ty už budeš chtít něco víc, což je normální a on na to ještě nebude mít, jak finančně, tak mentálně… Přece jenom chlapi jsou opožděni a k tomu jestli se bojí jít do větších závazků, tak to se může protáhnout na hodně dlouho.
Ale třeba to ustojíte, to, že máte pohodu a jste spolu (když jste spolu) šťastní, můžeš být sama sebou, je ve vztahu důležité.

fernweh
Povídálka 45 příspěvků 31.10.18 14:55

@Mar__tanka1983 Tak to jsem měla možnost poznat teď v létě, byli jsme spolu dva měsíce, každý den, pracovně v zahraničí. A když se vidíme, rozhodně jsme spolu třeba doma, nevymetáme bary a hospody. Vážíme si každého okamžiku. Moje rodina ho miluje a myslím, že můžu po těch dvou letech říct, že ho znám.
No, on studuje medinu a tak jsem si myslela, že by tu vizi jako mohl mít :D :D Když byl schopný se rozhodnout pro školu na celý život, asi musí mít něco v hlavě a uvažovat. Ale asi jo, ptala jsem se moc brzy. Jen jsem chtěla vědět, co tak nějak bude, abych si případně hledala obory jinde či se zaměřila na zahraničí.
Asi máš pravdu s tím upínáním.Ale asi už jsem dozrála do bodu, kdy chci alespon nějakou jistotu :D
ještě dodám, že já jsem jeho první a že je na mě upnutý spíše on. Je schopen klečet a brečet, at ho neopouštím :zed: :nevim: :roll:

LaPaloma
Ukecaná baba ;) 2011 příspěvků 31.10.18 14:56

Bohužel on je ve věku, kdy ještě není plně chlapem, pořád je klučíkem, co je v područí matky.
Myslím, že potřebuješ už více a nemyslím si, že je vhodné čekat na jeho zmužnění.
On bude déle mladý a potřebuje poznávat svět, do kterého nevykročí těch dalších 5 let.

Takže buď to riskneš jak radí Kobliha51 a dříve poznáš příchuť potenciální tchyně spolu s tím, jaké je to být s tím přítelem, což může být i šokující zjištění … (to mimochodem někdy bývá i v manželství)

anebo budeš na něco věrně čekat, co nakonec stejně nebude.

Já bych to asi utla a dala šanci sobě s někým věkově vhodnějším.

Věkový rozdíl, kdy je muž mladší se ztrácí až po 30-tce, si já myslím. Kluci vyzrávají déle a ještě si pamatuji, jak 21 letí kluci byli spíše odrostlé děti než muži. A dnes nemají ani možnost mužnět, protože u toho počítače nebo mobilu se to daří málokomu a pak ty pečující matky, co měly jedno jediné dítě a opečovávají ho do 30…

Jessica4
Stálice 84 příspěvků 31.10.18 14:58

@fernweh podle mého… sama jsi vlastně napsala že jste mladí, že je mu 21 a že studuje náročný obor. V tomhle směru po něm nemůžeš chtít aby ti řekl jak si představuje budoucnost a už vůbec mi jako pitomost přijde, že po něm chceš v tomhle věku nějakou mužnost. To přijde časem.
Zdá se mi že jsi možná trochu víc rodinný typ. Ale on se zatím soustředí na studium. Třeba by s tebou chtěl a bydlet, ale jak byste zvládli nájem atd. Podle mě o tom přemýšlí, ale navenek chlapi tohle prostě moc neřeší… být tebou neupinala bych se na to, že je to vztah do konce života. Zatím si života užívej i ty a časem se to třeba nějak vyvrbí. Hlavně na něho moc netlač. Mohli by z toho vzniknout další zbytečné hádky. Jo a na názor jeho rodičů se vykašli. Je to tvůj a přítelův život. Ne jejich ;)

LaPaloma
Ukecaná baba ;) 2011 příspěvků 31.10.18 15:00
@fernweh píše:
@Mar__tanka1983 Tak to jsem měla možnost poznat teď v létě, byli jsme spolu dva měsíce, každý den, pracovně v zahraničí. A když se vidíme, rozhodně jsme spolu třeba doma, nevymetáme bary a hospody. Vážíme si každého okamžiku. Moje rodina ho miluje a myslím, že můžu po těch dvou letech říct, že ho znám.
No, on studuje medinu a tak jsem si myslela, že by tu vizi jako mohl mít :D :D Když byl schopný se rozhodnout pro školu na celý život, asi musí mít něco v hlavě a uvažovat. Ale asi jo, ptala jsem se moc brzy. Jen jsem chtěla vědět, co tak nějak bude, abych si případně hledala obory jinde či se zaměřila na zahraničí.
Asi máš pravdu s tím upínáním.Ale asi už jsem dozrála do bodu, kdy chci alespon nějakou jistotu :D
ještě dodám, že já jsem jeho první a že je na mě upnutý spíše on. Je schopen klečet a brečet, at ho neopouštím :zed: :nevim: :roll:

Vytučněné je strašné!!!!! A vliv tchyně k tomu, vidíš jak je slabý, ten matce a jejím představám neodolá. Nepostaví se za sebe a za Tebe proti ní, aby si obhájil, proč s Tebou chodí. I kdyby Tě STRAŠNĚ MILOVAL, tak klečet a brečet nemůže. Trochu více vnitřní síly je třeba kvůli všemu, co ještě přijde.

fernweh
Povídálka 45 příspěvků 31.10.18 15:01

Ještě bych asi měla dodat, že ještě nejsem ve fázi, kdy bych se chtěla vdávat a rodit děti. Ani mi nevadilo jít na magistra po 26 a dostudovat v 28. Nebojím se ničeho, vím, že bych to nějak zvládla a prostě zatla zuby a šla do toho. To máme společné. Líbí se mi studentský život, jezdím na erasmy, cestuju, nechci se usadit. A děti jsou v plánu po 30 až bude vystudováno a něco odpracováno. Spíš mě jde o to, že on ani není schopný říct, co bude za 2 roky. Ani konkrétní vizi, či doma hodit řeč, jaké by to třeba bylo, zda by dostal příspěvek na byt či tak. A vzhledem k tomu, že je to budoucí lékař, je jeho budoucnost ještě dost nejistá (atestace, promoce atd…) :nevim: :nevim: :nevim:

Diaceny
Stálice 63 příspěvků 31.10.18 15:05

Hned, jak jsme si přečetla tvůj problém, jsem věděla, že studuje medinu =D… Počítej s tím, že i kdybyste spolu zůstali než dostuduje, tak pak bude mít velké starosti s financema, po škole určitě, pokud zůstane v ČR. Budeš muset dlouho přispívat rovným dílem, jestli chceš jít na mateřskou brzy, tak se ti to asi moc nepoštěstí. Pak bude on dřít noční a víkendové služby, moc na tebe čas mít nebude a k tomu ještě ani domů moc těch peněz nedonese. A to bohužel docela dlouho. Takže pokud byste spolu zůstali, doporučuju ti buď vydělávat hodně, abyste mohli vést uspokojivý rodinný život nebo se tlačit s ním do zahraničí a pracovat na tom co nejdřív.

Malaga
Generální žvanilka 24694 příspěvků 31.10.18 15:07

Tak ještě tím lékařem není a nejspíš chceš po něm odpovědi, které on sám nezná a nejspíš nechce slibovat něco, o čem neví, že to opravdu může splnit.
Pokud je on závislý na tobě, budeš to nejspíš ty, kdo bude dělat zásadní rozhodnutí.

Diaceny
Stálice 63 příspěvků 31.10.18 15:09

A ještě bych chtěla dodat, že bude mít spoustu hodně těžkých období ,kdy ty bys mu měla být velkou oporou. Pokud se sním přece jen budeš chtít rozejít (myslím si, že to tak dopadne, což není špatně a chápu to), zkus si to načasovat s ohledem na jeho zkoušky a neudělej to pak ve zkouškovém či po jeho vyhození z něčeho. To pak je pro tyto lidi, kdy mají obrovské vypětí téměř neustále, hodně zdrcující.

fernweh
Povídálka 45 příspěvků 31.10.18 15:11

@Diaceny
O tom zahraničí jsme se už bavili a šlo by to. Ve škole si dal extra němčinu, aby byl schopen po škole odejít. Teď v létě jsme bylo i v Německu, kde ho to dost chytlo a ve všem rodném městě zůstat nechce.
Ale jinak mas samozřejmě pravdu, a to je prave to, nevím, zda se mi to cele chce podstupovat.....

Detsa
Extra třída :D 10939 příspěvků 31.10.18 15:29
@fernweh píše:
Ještě bych asi měla dodat, že ještě nejsem ve fázi, kdy bych se chtěla vdávat a rodit děti. Ani mi nevadilo jít na magistra po 26 a dostudovat v 28. Nebojím se ničeho, vím, že bych to nějak zvládla a prostě zatla zuby a šla do toho. To máme společné. Líbí se mi studentský život, jezdím na erasmy, cestuju, nechci se usadit. A děti jsou v plánu po 30 až bude vystudováno a něco odpracováno. Spíš mě jde o to, že on ani není schopný říct, co bude za 2 roky. Ani konkrétní vizi, či doma hodit řeč, jaké by to třeba bylo, zda by dostal příspěvek na byt či tak. A vzhledem k tomu, že je to budoucí lékař, je jeho budoucnost ještě dost nejistá (atestace, promoce atd…) :nevim: :nevim: :nevim:

Není divu, že ti to vadí. Myslíš i na svou budoucnost. Ale otázky si kladeš a zodpovídáš víceméně sama - netušíš, jaká s ním bude budoucnost a můžeme jen hádat. Problém je, že máte vztah na dálku a o to těžší je ho poznat. Jak často se vůbec scházíte?
Tvůj přítel je zřejmě ve věku, kdy má prakticky zajištěnou fázi do budoucna (studium) a později se uvidí. Myslím, že todle začně řešit až před blížícím se koncem studia, jak půjdou roky dál. Todle je mimo jeho meze plánování. Začně řešit, až ta situace nastane pravděpodobně tedy tak 2 až 3 roky, pokud se zadaří?
Já si myslím, že ti tu zbývá už jen čekat do doby, kdy tadle situace nastane a nebo zkrátka zkusit hledat někoho, kdo už v tom bude mít víc jasno. Záleží, jak se s nim cítíš celkově a jestli to čekání za to stojí…
Upřímně vzhledem k jeho věku a životní fázi se nedivím, že ti to nedokáže říct. Měl jsem to stejně.

páájaa2
Kecalka 423 příspěvků 31.10.18 16:19

Hele, hodnej, slušnej a chytrej budoucí lékař s možností pracovat v Německu ? Takoví se neopouštějí. :D

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Že ho Me Too semele? Ale kdeže! Ronaldo střílí gól za gólem a zřejmě se bude ženit!

Už už to vypadalo, že se kariéra hvězdného fotbalisty Cristiana Ronalda... číst dále >

Vyhrál v Milionáři, do roka vraždil: „Donutila mě Hepnarová,“ vysvětloval lesní vrah Kalivoda

V roce 2004 byla soutěž „Chcete být milionářem?“ na vrcholu popularity.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >