Naznačuje, že jí zbije

Anonymní
10.5.21 22:09

Naznačuje že jí zbije

Dobrý večer. Řeším jak manželovi cholerikovi erudovaně vysvětlit, že se chová špatně k dceři ve vypjatých situacích.
Máme 8 letou dceru, která má už regulérní pubertu…je drzá, neposlouchá, odmlouvá atd. V podstatě neexistuje, že by někdy na první dobrou poslechla. Je to s ní velmi složité a já teda taky často nevím jak na ní. Nic na ní neplatí.
Každopádně, když se do toho vloží manžel, je to ještě větší peklo. Nezřídka na ní agresivně vylítne a… nevím jak to správně popsat…v rychlosti se ožene s naznačeno pěstí, kterou zastaví až těsně před ní, jako by jí chtěl opravdu dát. To doprovází řevem, že už jí fakt dobije/jí jednu flákne…ona s pláčem ucukne a pak strašně brečí samozřejmě. když se jí zastanu, ještě na mě štěká, že jo..jen ať se ho bojí.
Dneska to zašlo tak daleko, že jí z toho stresu chytly ještě zuby.
Musí to pro ní být strašný, ponižující…

Nevíte někdo o nějakém odborném článku, který to popisuje z pohledu dopadů na dítě?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1846
10.5.21 22:15

K té publikaci nebo článku bych mu šoupla ještě lahvičku s lexaurinem, tohle už je za hranou :cert:
Buď bych manželovi navrhla léčbu, s kterou by souhlasil, jinak odcházím s dcerou jinam..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
836
10.5.21 22:17

Upřímně, když je rozmazlená a oprskla tak to na ní má být milej? Ale teď už je na výchovu pozdě ta má začínat hned od narození a ne to z dítěte vytloukat v osmi letech :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7028
10.5.21 22:17

8o 8o 8o bo buduje s ní kvalitní vztah to nemohu říct. 8o

Psychoterapie a to hned!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4269
10.5.21 22:19

V srpnu bude mít syn 8 a neexistuje, aby se choval tak jak popisuješ. Škoda facky, která padne vedle, proč se zástavas, když se holka neumí chovat? Jednou slušně vysvětlím, podruhé ji chytne. Uz chápu, proč je všude tolik nevychovanych parchantu, to je tahle skvělá vychova v dnešní době. Za dva roky budeš brečet, ze ti dcera skace po hlavě a ma te u zadku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5065
10.5.21 22:19

Od narození. Výchova. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5679
10.5.21 22:21

No nazdar tedy. Jak se manžel chová k tobě? Co se dcery týká, tak tam tedy už jsou i dřívější resty z výchovy a to ne, že ne. 8 lete dítě (holka) je skutečně ve věku, kdy má prepubertu. Nicméně tak moc by ty hranice ještě mít posunuté neměla. Jak jste vychovávali dosud? Ve své podstatě nyní sklízíte to, co jste kdysi zaseli.

Jinak pokud dcera ví, jak manžel bude reagovat, tak je až s podivem, kam to nechá zajít.

Já se nechci cholerickeho chlapa zastávat, co dělá je velmi špatné. Nicméně umím si představit, jak moc ho umí vytočit. Mám kolem sebe takových pár děvčat, kdy výchova moc důsledná nebyla a otcové rovněž pění a neví co ve vypjatých situacích dělat a to ani nejsou cholerici.

Ve světlých chvílích s dcerou její úlety řešte. Nemyslím se v tom pitvat. Ale pokusit se nastavit nové hranice, což vůbec nebude snadné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1846
10.5.21 22:25
@Deninina píše:
V srpnu bude mít syn 8 a neexistuje, aby se choval tak jak popisuješ. Škoda facky, která padne vedle, proč se zástavas, když se holka neumí chovat? Jednou slušně vysvětlím, podruhé ji chytne. Uz chápu, proč je všude tolik nevychovanych parchantu, to je tahle skvělá vychova v dnešní době. Za dva roky budeš brečet, ze ti dcera skace po hlavě a ma te u zadku?

tak on je podstatný rozdíl vlepit facku (samozřejmě přiměřeně k věku dítěte) nebo v afektu zuřivosti naznačovat ránu PĚSTÍ 8leté holce.. :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
607
10.5.21 22:25

A ty máš co za mag*Ora doma? Nepotřeboval by ten zbít, dobít? Mylsim si, že by tohle udělal jednou před nějakým jiným chlapem a už by ji měl z fleku. Pochopím jistý výlevy dcery, že neposlechne, nebo dělá frajerku, ale takhle se vyjadřovat…na dítě. Zbít…zbijou se dva ožralci na autobusáku, ale ne vlastní dítě. Dceru ještě k tomu, pěstí nad ní mávat, tohle by udělal jednou v mojí přítomnosti. Máš s ní jako máma komunikovat, on to stejný. Ty si asi v pubertě nebyla viď a ten tvůj blb taky..
Mě tohle udělat můj partner, mě nebo dceři, kterou právě čekám, tak končí. Do mě vjel vztek…až není možný! Takhle se vyjadřovat na dítě. Neskutečný.
A to nejdu pro pár pohlavků daleko. Ale pěsti…a takový výlevy. Ty kráso..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24068
10.5.21 22:29
@Anonymní píše:
Dobrý večer. Řeším jak manželovi cholerikovi erudovaně vysvětlit, že se chová špatně k dceři ve vypjatých situacích.
Máme 8 letou dceru, která má už regulérní pubertu…je drzá, neposlouchá, odmlouvá atd. V podstatě neexistuje, že by někdy na první dobrou poslechla. Je to s ní velmi složité a já teda taky často nevím jak na ní. Nic na ní neplatí.
Každopádně, když se do toho vloží manžel, je to ještě větší peklo. Nezřídka na ní agresivně vylítne a… nevím jak to správně popsat…v rychlosti se ožene s naznačeno pěstí, kterou zastaví až těsně před ní, jako by jí chtěl opravdu dát. To doprovází řevem, že už jí fakt dobije/jí jednu flákne…ona s pláčem ucukne a pak strašně brečí samozřejmě. když se jí zastanu, ještě na mě štěká, že jo..jen ať se ho bojí.
Dneska to zašlo tak daleko, že jí z toho stresu chytly ještě zuby.
Musí to pro ní být strašný, ponižující…Nevíte někdo o nějakém odborném článku, který to popisuje z pohledu dopadů na dítě?

V osmi letech regulérní pubertu nemá, je prostě nevychovaná ve smyslu že vy jste ji nevychovali. Žije v prostředí plném strachu a agrese, bez pocitu bezpečí a přirozené autority, z toho pramení její chování. Jako rodiče jste selhali. Takže se nevymlouvej na pubertu, pogratulujte si s manželem k tomu, kam jste dohnali své dítě a nechte se léčit. Dřív, než vaše holčička uteče s první partou feťáků, aby měla klid. Jo a že jí chytly zuby hádej co znamená. má vás dost, plný zuby vás má.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5679
10.5.21 22:33

@Zwetta rodič může být občas dost zoufalý, navíc cholerik. Záleží co je holka za charakter, ten lze výchovou ještě možná korigovat. Temperament nikoliv.

Já měla enormně cholerickeho šéfa. Ve své podstatě takový vůbec nebyl, z něj to udělali lidi, konkrétně podřízení. Pro mě to byl nejlepší šéf, ano chtěl to své, ale to je přeci normální, že to spoustu lidí nechce chápat, že se v práci pracuje je věc druhá. Asi jako ta holka v 8 letech by měla znát své hranice.

Těžko říct, jak tam probíhala výchova dosud. A vzhledem k tomu, že zakladatelka zatím dostává čočku a nereaguje, tak to tady vyšumí popřípadě se nechá diskuse smazat a je to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5679
10.5.21 22:35
@hanka.br. píše:
V osmi letech regulérní pubertu nemá, je prostě nevychovaná ve smyslu že vy jste ji nevychovali. Žije v prostředí plném strachu a agrese, bez pocitu bezpečí a přirozené autority, z toho pramení její chování. Jako rodiče jste selhali. Takže se nevymlouvej na pubertu, pogratulujte si s manželem k tomu, kam jste dohnali své dítě a nechte se léčit. Dřív, než vaše holčička uteče s první partou feťáků, aby měla klid. Jo a že jí chytly zuby hádej co znamená. má vás dost, plný zuby vás má.

Souhlas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17410
10.5.21 22:48

Ona bude dcera temperamentem po něm a jeho rodiče ho fyzicky trestali, že?

Ony nezpracované věci z vlastního dětství se vrací.

Plus teda jste oba někde nezvládli výchovu a vaše dcera je ztracená v tom, že nemá srozumitelně a bezpečně nastavené hranice, takže naráží a naráží.

Tím že se vy dva ještě budete obviňovat kdo je horší rodič ničemu fakt nepomůžete.

Přiznejte si oba, že oba potřebujete pomoci a oba potřebujete změnit výchovný přístup, než to dceři začne skutečně ubližova a společně se stavte za někým, kdo umí s rodinami pracovat, nehledá viníky, ale společnou cestu k tomu, aby se vám všem žilo lépe.

adresář lidí co umí rodinnou terapii zde.

http://www. soft-zs. cz/akreditace/terapeuti#

čím později to začnete řešit, tím hůř to půjde napravit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
607
10.5.21 22:56
@hanka.br. píše:
V osmi letech regulérní pubertu nemá, je prostě nevychovaná ve smyslu že vy jste ji nevychovali. Žije v prostředí plném strachu a agrese, bez pocitu bezpečí a přirozené autority, z toho pramení její chování. Jako rodiče jste selhali. Takže se nevymlouvej na pubertu, pogratulujte si s manželem k tomu, kam jste dohnali své dítě a nechte se léčit. Dřív, než vaše holčička uteče s první partou feťáků, aby měla klid. Jo a že jí chytly zuby hádej co znamená. má vás dost, plný zuby vás má.

Přesně tak, chtěla jsem to napsat, že si ji neumí vychovat a svádí to na pubertu, ale pak jsem říkala..kdoví, co zatím vším vězí. Takhle se normální rodiče, lidi s dětma nebaví. Tohle je jednodušší exemplář a holka to akorát vidí od nich. Pak se tak chová a taťka na ni chytá nervy… neskutečný, takhle se vyjádřit k malý 8 lety holce. Táta můj by si tohle v životě ke mě nedovolil k děcku kór ne. Já v rodičích měla vzor. Úctu k nim, co si řekne tahle malá k takovýmu fotrovi? Až bude dospělá..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5679
10.5.21 23:07

@Nelel12 neřekne si nic. Vytiskne si stejnou metodu pro své děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat