Názor na psychoterapii + doporučení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.19 23:43
Názor na psychoterapii + doporučení

Ahoj, začínám dost uvažovat o psychoterapii. S přítelem jsme měli těžší období, dokonce jsme si dali pauzu, ale přišli jsme na to, že se máme rádi a chceme být spolu. Dost jsme si ublížili a zklamali se navzájem, ale rozhodli jsme se, že budoucnost je důležitější a že v ní toho druhého pořád chceme mít. Jsme spolu zpátky přes půl roku, přijde mi, že si víc vážíme toho, že spolu můžeme být, děláme více věcí společně, plánujeme víc společnou budoucnost, prostě funguje to tak nějak líp, než ty 3 roky předtím. Všechno je v pohodě, dokud mě ale nezačne ovládat strach. Strach z toho, že nejsem dost dobrá, strach z toho, že se mu přestanu líbit, strach z toho, že najde lepší holku než jsem já, že se něco změní po tom, co nové nastoupil do práce atd.. Úplně mě to ochromi, nemůžu nic, začne se mi všechno vracet, začnu do toho zabredavat a pak je to se mnou nesnesitelný. Křik se mění v pláč, pláč v nenávist, nenávist v lítost a pak se začnu omlouvat, ale na to už je stejně většinou pozdě. Od dětství všechno strašně prožívám, všechno se ve mně ukládá, mam poměrně nízké sebevědomí a k tomu jsem fakt horká hlava. Takže kombinace na zabití :D

Myslíte, že by mi s tímhle mohla psychoterapie pomoci? Chci ulevit sobě, ale i partnerovi, který ty moje výlevy nenese moc dobře. Na našem vztahu mi fakt záleží.
A doporučili byste někdo dobrého terapeuta v Praze a okolí? :) Cenové dostupného pro studentku :)

Reakce:
Ou
Kelišová 6241 příspěvků 07.02.19 00:08

Ano - to co popisuješ je přesně téma do psychoterapie. Máš to rozmyšlené, chceš se měnit - to je dost dobrá pozice, aby to fungovalo.

A zajdi ke komukoliv do centra Triangl - jsou dobří a platí je město.

http://www.centrumtriangl.cz/

A ještě před tím, než dostaneš termín sáhni po téhle knížce

https://obchod.portal.cz/…oty-e-kniha/

Anonymka.D.
Kecalka 318 příspěvků 07.02.19 01:03

Ahoj, určitě psychoterapii zkus, uleví se ti. Jak dlouhou pauzu jste měli? Měli jste v pauze každý jiné vztahy? Psychoterapeut ti určitě poradí, jak zapracovat na sebevědomí a jak odpustit sobě i partnerovi. Pokud studuješ, podívej se na internetu i na psychology, které hradí pojišťovna.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.02.19 06:23

@Ou díky za tipy, mrknu na to :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.02.19 06:29
@Anonymka.D. píše:
Ahoj, určitě psychoterapii zkus, uleví se ti. Jak dlouhou pauzu jste měli? Měli jste v pauze každý jiné vztahy? Psychoterapeut ti určitě poradí, jak zapracovat na sebevědomí a jak odpustit sobě i partnerovi. Pokud studuješ, podívej se na internetu i na psychology, které hradí pojišťovna.

„Jenom“ zhruba 3 měsíce jsme byli od sebe. Ani jeden jsme nic s nikým neměli, on ten čas využil právě k tomu, aby si uvědomil, co a s kým chce a já jsem o něj asi potřebovala přijít, aby mi došlo, co jsem měla, i když v tu chvíli jsem to brala tak nějak jinak.
Jojo, to právě potřebuju, vyřešit v sobě to, co se mezi námi stalo, ale i věci, co se staly už dávno, jen jsem si je do sebe uložila a teď (už před tou naší pauzou) je ventiluju v tom vztahu. A tím, ten vztah celé 3 roky trpí, jinak B, nebyl žádný problém :zed:

Kazimíra Olejovka
Kecalka 374 příspěvků 07.02.19 11:56
@Anonymní píše:
Ahoj, začínám dost uvažovat o psychoterapii. S přítelem jsme měli těžší období, dokonce jsme si dali pauzu, ale přišli jsme na to, že se máme rádi a chceme být spolu. Dost jsme si ublížili a zklamali se navzájem, ale rozhodli jsme se, že budoucnost je důležitější a že v ní toho druhého pořád chceme mít. Jsme spolu zpátky přes půl roku, přijde mi, že si víc vážíme toho, že spolu můžeme být, děláme více věcí společně, plánujeme víc společnou budoucnost, prostě funguje to tak nějak líp, než ty 3 roky předtím. Všechno je v pohodě, dokud mě ale nezačne ovládat strach. Strach z toho, že nejsem dost dobrá, strach z toho, že se mu přestanu líbit, strach z toho, že najde lepší holku než jsem já, že se něco změní po tom, co nové nastoupil do práce atd.. Úplně mě to ochromi, nemůžu nic, začne se mi všechno vracet, začnu do toho zabredavat a pak je to se mnou nesnesitelný. Křik se mění v pláč, pláč v nenávist, nenávist v lítost a pak se začnu omlouvat, ale na to už je stejně většinou pozdě. Od dětství všechno strašně prožívám, všechno se ve mně ukládá, mam poměrně nízké sebevědomí a k tomu jsem fakt horká hlava. Takže kombinace na zabití :DMyslíte, že by mi s tímhle mohla psychoterapie pomoci? Chci ulevit sobě, ale i partnerovi, který ty moje výlevy nenese moc dobře. Na našem vztahu mi fakt záleží.
A doporučili byste někdo dobrého terapeuta v Praze a okolí? :) Cenové dostupného pro studentku :)

Ano, psychoterapie by ti mohla pomoci. Za mě určitě doporučím Miriam Kotrusovou v Korunní.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Trest je moc tvrdý, rozhodnutí soudu mě překvapilo, uvedl Řepkův advokát Jankrle

Devět měsíců tak zní rozhodnutí okresního soudu, který předešlé rozhodnutí,... číst dále >

Došly prachy? Bývalá miss Houdová bude kněžka, vzniká tady Guru Jára syndrom

Nevíte, co dál se svým životem, a zároveň si na něj potřebujete vydělat? Zdá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >