Obsahuje PVC lino škodliviny?

21.1.20 12:43

Nazor na pvc lino do pokojicku - obsahuje škodliviny?

Maminky, chteli bychom detem v pokojicku a asi i v obyvaku nahradit puvodni pres 20let stare lino. Manzel uprednostnuje koberce, (ktery me neprijdou moc hygienicke, co v tom musi prezivat… ) prave kvuli tomu ze mu nekdo rekl ze lino je jedovate a jdou z nej výpary (formaldehyd, zmekcovadla) co dychame a z toho stareho uz pry vyprchali :? Ja tomu vubec nerozumim jaky na to mate nazor? Jinou podlahu v panelaku nechceme skrz hlucnost a finance(plovoucku ) Sama nechci privodit nikomu nejake zdravotni potize, ale zas si rikam ze potencionalne jedovate je dneska vsechno a ma to doma spousta lidi. Ale zas se vsechno scita a kolik je dneska pripadu napr. rakoviny ze. :think: Dekuji za nazor

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3755
21.1.20 12:50

Záleží, jak jsou děti staré. U menších je lepší koberec, jsou pořád na zemi. Když je bez vlasu, tak to s údržbou není tak zlé. My máme kombinaci parket a kusového koberce. Alternativou lina je přírodní marmoleum, ale zase cena…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.1.20 12:53

Co se týče škodlivosti, tak bych to až tak neřešila, pokud nekoupíte nějakej úplnej šmejd…

Řídila bych se potřebami dětí, menším koberec, protože se budou pořád válet po zemi, větším lino (hygieničnost, vylitý pití, až se budou se vším zavírat do děcáku) a třeba jen malý kusový před postel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
666
21.1.20 12:55

Máme vinyl, nebydlíme v paneláku, ale dost přátel, co tam bydlí šli taky do vinylu. K tomu, když přidáš nějaký menší koberce, tak bych neviděla problém :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
597
21.1.20 12:55

Za mě jednoznačně koberec.
Lino je tvrdé, studené a musíš ho vyluxovat (zamést) a vytřít každý den, koberec jen luxuješ, je teplý, měkký, dítě může sedět na zemi bez obav, že nastydne. Navíc, po linu a plovoucích podlahách děti nemůžou lézt po čtyřech a první krůčky jsou taky jako na ledu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.1.20 12:56

@cverunka
Nejmladsi ma 8 ale na zemi si jeste hraje, ale uz bych se nebala treba fleku jako kdyz byly mladsi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57606
21.1.20 13:01
@Verca8a8 píše:
Maminky, chteli bychom detem v pokojicku a asi i v obyvaku nahradit puvodni pres 20let stare lino. Manzel uprednostnuje koberce, (ktery me neprijdou moc hygienicke, co v tom musi prezivat… ) prave kvuli tomu ze mu nekdo rekl ze lino je jedovate a jdou z nej výpary (formaldehyd, zmekcovadla) co dychame a z toho stareho uz pry vyprchali :? Ja tomu vubec nerozumim jaky na to mate nazor? Jinou podlahu v panelaku nechceme skrz hlucnost a finance(plovoucku ) Sama nechci privodit nikomu nejake zdravotni potize, ale zas si rikam ze potencionalne jedovate je dneska vsechno a ma to doma spousta lidi. Ale zas se vsechno scita a kolik je dneska pripadu napr. rakoviny ze. :think: Dekuji za nazor

A koberce budete mít čistě vlněné, nelepené?
Já ty uměliny moc nemusím, mám kvuli tomu marmoleum. Ale zas bych to s tou škodlivostí nehrotila. Z čeho máte nábytek? Masivní dřevo nebo je tam i dřevotříska (taky lepidla) - třeba korpusy skříní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57606
21.1.20 13:05
@Berry77 píše:
Za mě jednoznačně koberec.
Lino je tvrdé, studené a musíš ho vyluxovat (zamést) a vytřít každý den, koberec jen luxuješ, je teplý, měkký, dítě může sedět na zemi bez obav, že nastydne. Navíc, po linu a plovoucích podlahách děti nemůžou lézt po čtyřech a první krůčky jsou taky jako na ledu.

JO, tak já obráceně. V tom koberci je to stejně jako na tom lině, jen to není vidět, je to tam zašlapané. takže to vizualně sežvejknout a radši to 2× týdně luxnu, ale vidim, že tam fakt pak nic není. Mě ty koberce už přijdou ekl. Vyměnili jsme za marmoleum a naprostá spokojenost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1458
21.1.20 13:07

@Berry77 proc by musela denne vysavat a vytirat? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.1.20 13:07

@Lama Lama
Koberec bysme koupili normalni z Brena, asi nizsi. Lino taky odtama. Nabytek je prave krome posteli vse drevotriska. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
597
21.1.20 13:09

@Lama Lama luxuji každý den a do pokojíčku chodíme jen na boso + 2× ročně čištění profi a po dvou letech je jako nový.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.1.20 13:09

@Hamouzka
Ale vinyl je tvrdsi myslim, takze by to delalo sousedum hluk, jinak by byl lepsi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.1.20 13:10

@Verca8a8 my máme lino v dětských - je oproti vinylu měkčí. Jinak je to stejný. Výrobci vetsinou garantují nezávadnost. Náš prodejce říkal, ze ho hodně dávají i do školek. Kdyby to byl takovej sajrajt, nikdo by to nedovolil.
Taky jsem chtěla původně koberec a jsem rada, ze mě osvitilo. Malej se učí na nocnik a tak jsou nejen louzicky na denním pořádku, nemluvě o jídle a pití…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
597
21.1.20 13:14
@Ernais píše:
@Berry77 proc by musela denne vysavat a vytirat? 8o

To je pravda, může vytírat jednou za týden, a když dítě poleze po zemi?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57606
21.1.20 13:14
@awesomeone píše:
Taky jsem chtěla původně koberec a jsem rada, ze mě osvitilo. Malej se učí na nocnik a tak jsou nejen louzicky na denním pořádku, nemluvě o jídle a pití…

NO, právě. S věkem se to pelší, ale i tak. Modelíny, slizy, tempery, vodovky, jídlo, pití, chemické experimenty…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama