Názor na zákaz kouření cigaret

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
pavelka777
Povídálka 14 příspěvků 27.01.19 11:44
Názor na zákaz kouření cigaret

Chci se zeptat, jen tak mě to napadlo.

Zákazy kouření

Dnes není kouření cigaret tzv. IN a celosvětově se proti němu velice brojí.

Pamatuji doby, kdy se kouřilo normálě v kanceláři v práci. recepční třeba na recepci tehdejší České televize, lékař v ordinace, na chodbách úřadu, ve výtahu v paneláku, ve vlaku bylo kuřácké kupé, normálně na zastávce vlaku.
Také jsem třeba viděl jednu mladou ženu kouřit v podchodu metra ( nemyslím nástupiště metra) nebo běžně při čekání na vlak na krytém přístřeší Masarykov. nádraží. Dnes je toto zcela nemyslitelné.
Pak se zákazalo kouření v restauracích a barech a dnes se pomalu nesmí kouřit nikde.

1. Kouříte klasické cigarety a jaké máte na zákazy kouření názor?

b) Kouříte doma v bytě nebo chodíte na balkón či zcela ven?
c) Kde by jste povoli kouření a kde zakázali?
d) Jak to bylo u vás či ve vašem okolí dříve, kdy bylo kouření povolené skoro všude?
Máte nějaké zážitky či vzpomínky?

Dnes se pomalu rozmáhají tzv. elektronické zahřívací cigarety.
Co vidím v ulicích, tak to kouří čím dál více lidí. Před pár lety jsem viděl kouřit elektron. cigaretu i třeba v metru, pak tam vešel v platnost také zákaz. Nikoho však ta pára zdravotně neomezuje.

1. Vyzkoušel někdo IQOS a bylo vám to k nečemu?

f) Myslíte, že časem klasické cigarety zcela zaniknou a lidi budou kouřit tyto nové výrobky?

Teď jsemčetl článek, jak MUDr. Králíková v článku varovala před elektronickými cigaretami IQOS či jinými, neboť prý zvlášť u mladých mohou zlákat k vyzkoušení a následného používání i nekuřáky, kteří pak budou závislý na nikotinu. Myslí to paní doktorka vážně, znáte někoho, kdo jako nekuřk či příležitostný, přešel na elektronickou formu cigaret?

Díkly za vaše reakce.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Kaileee
Zasloužilá kecalka 815 příspěvků 27.01.19 11:48

nekouřím, nesnáším kouření, zakázala bych to všude a je mi jedno když kuřák onemocní apod. dobře jim tak :zed:
v blízké rodině naštěstí nikdo nekouří ale v dětství kouřil taťka a i když chodil na balkon, vždy smrděl celý byt jak procházel …
a neznám ani žádného kuřáka el. cigaret

michaela1310
Kecalka 424 příspěvků 27.01.19 11:50

Ať si kuřáci klidně kouří ale ať tím neobtěžují ostatní :cert:

pavelka777
Povídálka 14 příspěvků 27.01.19 11:51

Já pamatuji doby, kdy jsem šel jednou k lékaři na chirurgii a tam normálně doktor kouřil nebo sestřičky v nemocnici na sesterně, recepční na recepci, kuřácké kupé vlaku atd.
Doba se už změnila, omezování kouření jen celosvětový trend.

pavelka777
Povídálka 14 příspěvků 27.01.19 11:52
@michaela1310 píše:
Ať si kuřáci klidně kouří ale ať tím neobtěžují ostatní :cert:

To určitě ano, dřív tím kuřáci omezovali okolí a nikdo to neřešil.

Kriss Tina
Echt Kelišová 7685 příspěvků 27.01.19 11:53

Znám dost lidí co kouří, nikdo nekouří doma. Kouřit někde uvnitř jak píšeš na úřadu, nedej bože v nemocnici je fakt úplně mimo, ať si každý kouří jak chce je to jeho zdraví, ale nemůže s tím obtěžovat ty co kouřit nechtějí…

debra.morgan
Kelišová 6178 příspěvků 27.01.19 11:55

nekouřím, kouření mi nevadí, ale vadí mi ten zákaz v hospodách. rozlisila bych restaurace a hospody a v hospodach koureni povolila.

Uživatel je onlineVenetia
Hvězda diskuse 39559 příspěvků 27.01.19 11:56

@pavelka777

vrátila bych zpět staré dobré časy ..ale bohužel

Uživatel je onlineVenetia
Hvězda diskuse 39559 příspěvků 27.01.19 12:00
@Kriss Tina píše:
Znám dost lidí co kouří, nikdo nekouří doma. Kouřit někde uvnitř jak píšeš na úřadu, nedej bože v nemocnici je fakt úplně mimo, ať si každý kouří jak chce je to jeho zdraví, ale nemůže s tím obtěžovat ty co kouřit nechtějí…

v nemocnici už nesmí kouřit ani pacienti ?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.01.19 12:04

Tak jako bývalý kuřák vítám, že je zákaz kouření a doufám, že se už nedovolí kouřit v restauracích a pod. Iqos je pro odnaučení kouření super, kuřákovi zhnusí kouření a hlavně neobtěžuje okolí kouřem. Nikdy jsem ale nekouřila doma. Vzhledem k tomu, že je tu Iqos a pod., tak nikdo nemusí druhé zápachem z cigaret obtěžovat. nemluvě o zdravotních dopadech

Heivka
Závislačka 3622 příspěvků 27.01.19 12:07

Kuřáci ať si klidně kouří ale ať s tím neobtěžují ostatní. Jak k tomu přijdeme my když třeba v letních vedrech v jediný čas kdy se dá aspoň trochu vyvětrat se kuřáci vyvalí na balkóny a čadí si jednu za druhou klidně do jedné do rána a je jim jedno že ničí zdraví ostatním. A taky nechápu kouřící rodiče, je všeobecně známý fakt, že nejhorší toxiny z cigaretového kouře se usazují v textiliích a na kůži a nejde jen tak snadno vyprat nebo umýt, takže i když nekouří v přítomnosti dítěte, stejně každým kontaktem to dítě pomalu tráví :poblion: stejně jako když dítě přijde do bytu prarodičů kteří si kouří doma tak opravdu nestačí vyvětrat ony se ty jedy linou ze všeho kde se popílek zachytí a pak se diví že má vnouče astma. Alergoložka takhle zakázala synovci vstup do bytu prarodičů z otcovy strany, „tatínek“ to bohužel nechápe a tak po každém pobytu u babičky a dědy musí zvýšit trojnásobně dávky kortikoidů aby kluk neskončil na JIP (už se dvakrát stalo). Ale kuřák je drogově závislý a nemyslí jasně. Osobně si myslím že kouřící rodič je automaticky špatný rodič protože úmyslně ničí zdraví svých dětí.

Kriss Tina
Echt Kelišová 7685 příspěvků 27.01.19 12:08

@Venetia no uvnitř určitě ne. Někteří chodí ven před nemocnici, když to nemůžou vydržet a maj to povoleny od dr.

Elifili
Povídálka 17 příspěvků 27.01.19 12:10

Nevím jak to vnímají kuřáci,ale určitě se netěší na to až jim děti vyrostou a budou také konečně kouřit jako oni. Neradi vídáme,jak matky,otcové drží v jedné ruce miminko a v druhé cigaretu,nebo jak se naklánějí do kočárku s cigaretou v puse. Prostě ideální zákaz by byl nekouřit v přítomnosti dětí. Stejně jich plno začíná jen proto,že to vidí u dospělých a myslí si,jak je to frajerský. Kuřáci kuřte si,ale v soukromí a hlavně né na očích dětem.

vejilka
Závislačka 4975 příspěvků 27.01.19 12:10

Já jsem kuřák, klidně ať udělají zákaz, ale ať taky cigára zaniknou. Jinak mi to přijde nesmysl. Já teda tu novinku nekouřím, jen jsem to zkusila. A nic moc. Ale přemýšlela jsem o koupi, když si někam jdu sednout do baru, že pořád lítám jen ven :cert: I když, kam přijdu, tak smrdí ta novinka. Smrdí mi to jak ho.vna. A to jako fakt

SussieS
Závislačka 3837 příspěvků 27.01.19 12:11
@Anonymní píše:
Tak jako bývalý kuřák vítám, že je zákaz kouření a doufám, že se už nedovolí kouřit v restauracích a pod. Iqos je pro odnaučení kouření super, kuřákovi zhnusí kouření a hlavně neobtěžuje okolí kouřem. Nikdy jsem ale nekouřila doma. Vzhledem k tomu, že je tu Iqos a pod., tak nikdo nemusí druhé zápachem z cigaret obtěžovat. nemluvě o zdravotních dopadech

Neobtěžuje okolí kouřem? iqos smrdí víc jak cigarety :poblion:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Migranti a Česko v roce 2019: Přijde letos nová vlna a skončí to někdy?

Co čeká Evropu v oblasti migrační krize v tomto roce? Záleží na tom, zda je... číst dále >

Psychiatr Jan Cimický o Jiřím Pomejem: Bál se smrti, řešili jsme i Andreu!

Předtím než byl Jiří Pomeje hospitalizovaný s rakovinou kostí v Nemocnici Na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >