Názory na psychiatrickou nemocnici v Havlíčkově Brodě

27.1.16 11:16

Názory na psychiatrickou nemocnici v Havlíčkově Brodě

Jaké máte zkušenosti s psychiatrickou léčebnou v Havlíčkově Brodě?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
27.1.16 11:24

Taky me to zajímá :)

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
27.1.16 11:28

Záleží kterého oddělení se to týká

• Nahlásit
  • Citovat
27.1.16 11:30

No mě taky byla jsem tam hospitalizována 5 týdnů a jediný co se mnou řešila má ošetřující lékařka bylo to jestli hraju pexeso a mám kamarády. Takže léčba jak sviň. Absolutně žádný terapie, léky,… Po týdnů propuštění jsem zkoncila ještě v horším stavu v Bohnicích

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.1.16 11:31

Byla jsem na oddělení 7.a

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.1.16 13:16

@NahodnyKolemdouci to je příjmové oddělení pro ženy nebo už je to jinak??já mám zkušenost s oddělením 6.A a spokojená jsem nebyla.Kus hadru měl větší cenu a kdyby uměl mluvit i by se mu věřilo víc než nám…

• Nahlásit
  • Citovat
27.1.16 14:12

7.A je příjmové a 6.A je dolecovaci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.1.16 19:16

Hrůza a děs

Psychiatrická léčebna v Havlíčkově Brodě
28. leden 2016
Poměry v Psychiatrické léčebně Havlíčkův Brod, konkrétně na pavilon 7a - ženské oddělení.
Je zde porušována listina základních lidských práv a svobod (článek 7 (1) Nikdo nesmí být podroben…nelidskému nebo ponižujícímu zacházení nebo trestu, článek 10 (1) Každý má právo, aby byla zachována jeho lidská důstojnost,…)
Při přijetí na oddělení se zde musí pacientka svléknout do naha a odevzdat veškeré oblečení, včetně spodního prádla a obdrží „nemocniční košili“. Časem si smí zažádat o zapůjčení erárního oblečení, kterého je ovšem nedostatek a nikdo není o této možnosti informován. Pokud žena dostane menstruaci, je jí zapůjčeno erární spodní prádlo. Přesto, že má vlastní, nesmí ho použít. Dále je pacientce odebrán ručník a všichni se musí utírat do povlaku od polštáře. To opravdu nejsou podmínky vhodné pro léčbu. Dokonce se děje i to, že pokud se personálu zdá být něco z osobních věcí pacientky zbytečné, vyhodí to do koše. A to včetně věcí památečních, ke kterým má pacientka citovou vazbu.
Když pacientka projde tímto ponižujícím příjmem, dostane k podpisu papír, který ani nemá možnost si přečíst. Pravidla, se kterými má být seznámena, si má přečíst na nástěnce.
Pacientky celé dny jen leží nebo sedí na židlích a neděje se nic, pokud se sami nezabaví, i když každý den má personál povinost aktivizovat pacienty na 1 hodinu denně. Nekonají se zde žadné terapie, žádná aktivizace. Při vizitě k pacientce přijde lékařka (Mudr. Zajoncová) na pár minut a zajímá jí především to, zda hraje společenské hry (především Pexeso) a má kamarádky a kamarády. Pokud pacientka řekne, že je jí zle nezabývá se tím. Podle ní k tomu není důvod, je to jen pocit pacientky a může za to prý její blbá povaha.
Pokud pacientky personál příliš „otravují“ (např. se jdou víckrát na něco zeptat), jsou zavřeny do klecového lůžka, aniž by byly nebezpečné sobě či okolí. Personál používá klecové lůžko jako trest.
Byla jsem zde hospitalizována na 5 týdnů a vrátila jsem se ještě v mnohem horším stavu, než v kterém jsem byla přijata. Po návratu jsem musela být znova hospitalizována v psychiatrické nemocnici v Bohnicích. Lékaře zde velmi zarazilo, jak je možné, že za celých pět týdnů hospitalizace v Havlíčkově Brodě, jsem nedostala žádné léky a byla propuštěna se sebevražednými myšlenkami. Od přeložení na otevřené oddělení jsem byla lékařkou Mudr. Zajoncovou několikrát odrazována, přičemž mě pak lékařka do zprávy napsala, že překlad odmítám…po 5 týdnech hospitalizace na uzavřeném oddělení, jsem byla lékařkou propuštěna doslova "na blint” bez doprovodu.
Toto se děje a tak se léčí a pomáhá zoufalým lidem ve 21. století. :pocitac:
Stížnost byla podána na ředitelství léčebny v Havlíčkově Brodě i na lékařskou komoru

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
28.1.16 20:00
8o 8o 8o 8o 8o 8o
  • Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
28.1.16 20:06

Jak prosím vypadá ta Mudr Zajoncova?

• Nahlásit
  • Citovat
28.1.16 20:12
@Anonymní píše:
Jak prosím vypadá ta Mudr Zajoncova?

Hnedovlasa asi 165 cm vysoká víc nevím jak ji popsat. A dělá na odděleni 7a. Teď bude přemístěna na odděleni 14

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.1.16 20:25

@NahodnyKolemdouci ma dlouhé vlnite vlasy? :lol: Tak ta me tam lamala nedávno. Byla jsem na neurologii a takováto Mudr me lamala jestli nemam zájem se tam 6 tydnu léčit když mam rok problém se zadama :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
28.1.16 20:38
@Anonymní píše:
@NahodnyKolemdouci ma dlouhé vlnite vlasy? :lol: Tak ta me tam lamala nedávno. Byla jsem na neurologii a takováto Mudr me lamala jestli nemam zájem se tam 6 tydnu léčit když mam rok problém se zadama :roll:

No to mohla být ona ona já taka střelena. Ale dlouho už tam nebude je na ní podáno několik stížnosti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.1.16 20:44

@NahodnyKolemdouci no spis mi to přišlo jako " tah na branku". Jdete na neurologii, tam sedí mimo dr ještě jedna. ( ta co me tam zvala na tu léčbu). Celou dobu vás sleduje a pak spustí ze vám muze nabídnout lecbu.. Prijde mi to ze pak " chytá" nove pacose :?

• Nahlásit
  • Citovat
23.3.17 14:41

Dětské oddělení

Prosim o pomoc, v nejbližší době mam nastoupit na detske oddělení…mamka si precetla co pisou na jejich stránkách a rika ze je to super…jenze ja si tim nejsem jista, jelikoz jsem byla 6× v Oparanech a tam je to hruza…proto mam z toho trochu obavy…je tu nekdo, kdo ma zkušenosti s detskym oddělením???…predem dekuji :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama