Názory, nechat miminko chvíli řvát?

Anonymní
17.3.20 13:07

Názory, nechat miminko chvíli řvát

Ahoj. Jaký je váš názor nechat miminko chvíli ječet? Mám syna skoro 3.5 mesicniho a je to uplny zlaticko, porad se smeje, zbytecne neplace, ale umi se krasne vztekat, kdyz si dovolim ho odlozit do postylky nebo mu upadne hracka a nemuze si ji sebrat, to neni pláč, ale vztek. Jakmile mu hracku podám nebo ho zvednu plác je pryč a uz se smeje. Nechce mi dudlik a usne jen u prsa a tak kdyz neni uplne kaput u prsa se mi vzteka, ale zaroven ho chce, ale spat asi nechce, kdyz promluvim vyziva me zase usmevem :think: tak ho dam do postylky, spusti vztek a po chvili ho tedy zvednu, dam prso a spi jak nevinatko, ale je mi to neprijemny, mam rada, kdyz je porad spokojeny a usmevavy. Ted se i zacal vztekat u taty, staci kdyz si ho vezmu ja a je klid. No a kdyz ho odlozim behem dne do houpacky a chystam se odejit, spusti panický vyraz a zase vztek. Vsichni mi radi „nech ho se vztekat“ ale nevim proc, ale strasne mi vadi kdyz rve a tak si ho proste vezmu a mam ho porad. Obcas se stane, ze vydrzi chvili pod hrazdou nebo tak, ale spis chce, aby jsem ho chovala nebo na nej porad mluvila, to se jen hyhňá. Nevim proc, ale citim se jako nejhorsi matka, kdyz ho nechavam takhle ječet :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3267
17.3.20 13:13

No hele, přijde ještě chvíle, kdy se bude vztekat víc a déle. Měla by sis na to trošku zvyknout a nebýt tak úzkostná… Moje dcera prořvala prvního půl roku koliky atd. Rozhodně jsem se kvůli tomu necítila jako špatná matka a na řev jsem si zvykla, takže teď už mě to nerozhazí… Jinak bez řevu jsem si nezašla ani na záchod, takže jsem ji prostě musela nechat chvíli řvát, ale ne nechávala jsem ji zas jen tak bezdůvodně. Je třeba najít zdravou míru. Nicméně dnes, je jí rok a půl, prostě už jen zkouší, takže ji vyřvat nechám a když zjistí, že svého nedosáhne tak se sbalí a jde si hrát jako kdyby se nechumelilo. Takže ano chvíli ho řvát nechat můžeš, kvůli tomu nejsi špatná matka…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3226
17.3.20 13:14

Nejsem zastánce nechat miminko plakat, ale vztekat ho někdy klidně nechám, zvlášť když potřebuju na wc nebo tak. Ať si zvyká, že je chvilku sam, jinak se z toho za chvíli zcvoknes.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11968
17.3.20 13:27

3.5 mesicni mimino se nevzteka, potreba mit nekoho u sebe je naprosto instinktivni, lidske mlade se rodi naprosroto bezbranne a ma zakodovane, ze samo neprezije (ze ho v postylce v panelaku nesezere tygr samozrejme nevi). Place, protoze vola o pomoc. Programove jsem takhle male nikdy brecet nenechavala, i kdyz to nekdy bylo nutne, hlavne u druheho ditete. Vzdy jsem se snazila tomu co nejvic vyhnout. Na nejake vztekani a zvykani ma cas. Precti si Koncept kontinua, nerikam, ze mame vsechno delat jako amazonske kmeny, to tezko, ale podobne principy najdes u mnoha tradicnich kultur - a ty maji na rozdil od nas „chytrych civilizovanych“ desetitisice let odevzdavanych zkusenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1595
17.3.20 13:28

U prvního dítěte jsem byla ze všeho vyklepaná a řvát jsem nenechávala ani vteřinku. U druhého nebyl kolikrát čas se mu věnovat, když bylo nakrmené, suché a v pořádku, tak pokud jsem se musela věnovat druhému na nočníku nebo šla sama na wc či do sprchy, nedalo se svítit a musela jsem nechat plakat. Pragmaticky jsem k tomu přistupovala tak, že když pláče, tak ho slyším a vím, že žije. Jakmile zmlklo, tak jsem ze sprchy vystartovala kontrolovat, ale jinak se nedalo nic dělat a občas jsem musela nechat plakat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24997
17.3.20 13:32
@Anonymní píše:
Ahoj. Jaký je váš názor nechat miminko chvíli ječet? Mám syna skoro 3.5 mesicniho a je to uplny zlaticko, porad se smeje, zbytecne neplace, ale umi se krasne vztekat, kdyz si dovolim ho odlozit do postylky nebo mu upadne hracka a nemuze si ji sebrat, to neni pláč, ale vztek. Jakmile mu hracku podám nebo ho zvednu plác je pryč a uz se smeje. Nechce mi dudlik a usne jen u prsa a tak kdyz neni uplne kaput u prsa se mi vzteka, ale zaroven ho chce, ale spat asi nechce, kdyz promluvim vyziva me zase usmevem :think: tak ho dam do postylky, spusti vztek a po chvili ho tedy zvednu, dam prso a spi jak nevinatko, ale je mi to neprijemny, mam rada, kdyz je porad spokojeny a usmevavy. Ted se i zacal vztekat u taty, staci kdyz si ho vezmu ja a je klid. No a kdyz ho odlozim behem dne do houpacky a chystam se odejit, spusti panický vyraz a zase vztek. Vsichni mi radi „nech ho se vztekat“ ale nevim proc, ale strasne mi vadi kdyz rve a tak si ho proste vezmu a mam ho porad. Obcas se stane, ze vydrzi chvili pod hrazdou nebo tak, ale spis chce, aby jsem ho chovala nebo na nej porad mluvila, to se jen hyhňá. Nevim proc, ale citim se jako nejhorsi matka, kdyz ho nechavam takhle ječet :roll:

Mimino jsem nenechala brečet, ale když jsem zrovna držela horký hrnec, činnost jsem dokončila a šla ho pochovat. Dítě chováním nerozmazlíš. Jsi pro něj alfa omega, ten nejbližší člověk. Chce být s tebou. Je to přirozené.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
395
17.3.20 13:34

Mám syna starého skoro 4měsíce, také se vzteká jakmile ho polozim do postýlky atd. Ale chviličku ho se vztekat nechám, přece si alespoň dojdu na wc atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12361
17.3.20 13:38

Ne, nenechávám vyplakat, ale dokončím činnost, kterou dělám (dokrájím maso, sliju brambory, dosušim si vlasy, dočistím zuby atp…)…né, že vše hážu z ruk a běžím. Ale taky podle pláče poznám, co je špatně, jinak brečí když ho něco bolí, jinak když se vztekne, jinak, když je rozmrzelý a prostě nechce být sám, jinak když má hlad a chce spát, je to rozdílný prostě :nevim: jinak teda umí brečet krásně, z 0 na 100 během 3 vteřin, usedavě, i slzičky vypotí…je to strašná hérečka, chlap no…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.3.20 13:46
@Anonymní píše:
Ahoj. Jaký je váš názor nechat miminko chvíli ječet? Mám syna skoro 3.5 mesicniho a je to uplny zlaticko, porad se smeje, zbytecne neplace, ale umi se krasne vztekat, kdyz si dovolim ho odlozit do postylky nebo mu upadne hracka a nemuze si ji sebrat, to neni pláč, ale vztek. Jakmile mu hracku podám nebo ho zvednu plác je pryč a uz se smeje. Nechce mi dudlik a usne jen u prsa a tak kdyz neni uplne kaput u prsa se mi vzteka, ale zaroven ho chce, ale spat asi nechce, kdyz promluvim vyziva me zase usmevem :think: tak ho dam do postylky, spusti vztek a po chvili ho tedy zvednu, dam prso a spi jak nevinatko, ale je mi to neprijemny, mam rada, kdyz je porad spokojeny a usmevavy. Ted se i zacal vztekat u taty, staci kdyz si ho vezmu ja a je klid. No a kdyz ho odlozim behem dne do houpacky a chystam se odejit, spusti panický vyraz a zase vztek. Vsichni mi radi „nech ho se vztekat“ ale nevim proc, ale strasne mi vadi kdyz rve a tak si ho proste vezmu a mam ho porad. Obcas se stane, ze vydrzi chvili pod hrazdou nebo tak, ale spis chce, aby jsem ho chovala nebo na nej porad mluvila, to se jen hyhňá. Nevim proc, ale citim se jako nejhorsi matka, kdyz ho nechavam takhle ječet :roll:

Zdravím, já mám doma 4,5 měsíční dcerku a vyřvávat ji nenechávám :nevim: spousta lidí mi taky říkalo ať ji nechám vyřvat (včetně partnera), ale jsem názoru toho, že když dítě řve tak se prostě cítí nepohodlně :nevim: jsou to miminka a ty potřebují hlavně kontakt s mámou ;) na nosení není nic špatného ani na uspávání na ruce či u prsa :nevim: ty mimča potřebují cítit že jsou v bezpečí a navíc si to prostě musíš užívat jelikož za pár let nebudou chtít pomalu ani pusu :D hlavně se řiď svým instinktem ten tě v mateřství nikdy nezklame ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
119
17.3.20 13:48

Nenechávám ji brečet bůhví jak dlouho, ale když něco potřebuju udělat tak holt chvíli brečí… Teď taky, hysterak, přebalena, nakrmena, prohráli jsme si, pomazlili, ale nemůže usnout. Mne si očička, plyve dudlik, chce ho zpátky… Od rána nespala. Dala jsem ji do vajíčka a přes řev ji houpu… Za pár minut se uklidnila a uz houpu bez řevu… A během 5 minut spinká. Občas si připadám hrozne že ji nechci mít furt na rukou… Ale ruce mám jak vopice. Nosítko mám, ale nemůžu sním běhat ke kotli přikládat..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2165
17.3.20 13:56

@PenelopaW Tak to mám stejně. Když zrovna dělám nějakou činnost s batoletem, která nejde přerušit, ten pláč miminka mě sice stresuje, ale vím, že dýchá. A naše druhorozeně většinou poplace nebo pofnukne a než k němu stihnu dojít, tak spí. Ty druhé děti jsou takové přizpůsobivější :think: Když necháš mininko chvíli plakat, tak rozhodně nejsi špatná matka. Neříkám nechat ho delší dobu brečet nebo když je řev hysterický.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2021
17.3.20 14:06

@PenelopaW pod to se podepisuju. Teď čekám třetí a doufám ze to nějak zmaknem :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7522
17.3.20 14:08

Takhle male miminko jsem vyvztekavat nenechavala s vyjimkou neodkladnych akci jako toaleta, odskoceni pro balicek za postackou, neodkladne cinnosti pri vareni apod. Proste takove kratke cinnosti, ktere jsou s ditetem zbytecne komplikovane. Ale nenechavala jsem dite plakat pri usinani, nenechavala jsem ho vztekat, kdyz mu apadla hracka - vzdyt v tomhle veku si ji podat nemuze, tak jaky by to melo smysl? A mela jsem (a mam) druhe a treti dite hodne kontaktni, takze i pred dusledne varovani okoli, ze si na sebe siju bic, jsem hodne nosila, kojila jak casto chteli, uspavala a casto i spali s nami v posteli. Zadny bic se nekonal, deti jsou velmi samostatne, sikovne a vubec ne rozmazlene.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
114
17.3.20 14:10

To mě vždycky tak vytáčelo když mi v synovo prvním půl roce každej řikal ať ho nechám vybrečet, že se mnou manipuluje, že si mě ochočí… :zed: Jako samozřejmě sem si jako každá matka myslela že je malý génius, ale ne, takovejchhle vych*anejch myšlenkovejch pochodů schopnej neni.. No ale teď už mu táhne na dva roky a to už je jinej příběh :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7522
17.3.20 14:59

Jeste bych k tomu dodala toto: ja jsem se ridila hlavne intuici a ta mi rikala: ano, miminko kdyz breci, proziva nejakou frustraci. Jak velke frustraci ho chci vystavit? Je pro me ok, kdyz prozije frustraci behem meho odskoceni na zachod? Ano, je to ani ne minuta, to zvladne bez nasledku. Je pro me ok ho nechat usinat s placem? Ne, neni, myslim si, ze by mel usinat v pohode a spokojenosti a ne smutny a sam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama