Ne úplně legální brigáda.

Anonymní
6.11.19 07:49

Ne úplně legální brigáda.

Prosím o upřímný názor. Jsem na tom finančně velice špatně. Jsem ve 3. stupni invalidity. Stále po nemocnicích. No a teď se mi naskytla možnost psát za studenty bakalářské práce. Byla by to ohromná finanční injekce. Mohla bych psát i z nemocnice. Ale trochu se mi to příčí. Mému svědomí se to nelíbí. Na druhou stranu obhájit si to budou muset sami. Státnice za ně nikdo nesloží. Ale mám fakt dilema. Váš názor? Prosím jen upřímně. Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
6.11.19 07:54

Upřímně? Nenapíšeš ty, napíše někdo jiný. Tím, že ty je odmítneš, tak je nedonutíš, aby si to napsali sami. Jen půjdou jinam. Nelíbí se mi to, byla bych ráda, kdybyse to takhle nedělo. Ale nakonec, proč ne. Jdi do toho.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
6.11.19 07:58

Klidně a upřímně, až dodělám svoje státnice tak do toho jdu klidně taky, nápadů mám na dalších 10 a baví mě to:-)

• Citovat
  • Nahlásit
7636
6.11.19 08:00

Jak píšou holky, pokud ne Ty, někdo jiný.
Je to pak jejich boj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2140
6.11.19 08:03

Když už někdo na té škole setrval, zvládl všechny zkoušky…a státnice taky bude skládat sám. Já se naučila kde co, ale psaní jakýchkoliv podobných prací mi prostě nejde, takže to chápu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.11.19 08:07

Tak upřímně příčilo by se mi to taky. Ale jak tu píšou, když né ty, tak napíše někdo jiný. Svědomí by měli řešit ti studenti. Ale těm je to putna, hlavně že mají titul. Přesně pro to je mi jedno, kdo co má za školu. Nevěřím, že to o něčem vypovídá. A je mi pak líto lidí co si to opravdu vydřou. Ale v tvé situaci bych myslela hlavně na sebe. Pokud ti to finančně pomůže jdi do toho.

• Citovat
  • Nahlásit
20220
6.11.19 08:11

Jdi do toho, když je nouze a člověk potřebuje peníze, udělá i horší věci než napsat za někoho práci. Sice to není úplně super co se týče svědomí, ale zas nadruhou stranu neprodáváš jim drogy, jenom jim napíšeš práci, kterou si budou muset stejně sami uhájit :nevim: a když to nenapíšeš ty, tak to napíše někdo jiný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6591
6.11.19 08:14

A co zkusit místo psaní dělat korektury a větší konzultace? Upřímně nevím jestli, kdyby se na to přišlo, vás čekal nějaký postih. Asi ne. Ale na druhou stranu každý člověk má osobitý styl vyjadřování a když se objeví víc vašich prací může já to zareagovat program detekce plagiátorství. Taky asi záleží v jakém oboru by jste ty práce psala. Jestli něco na způsob historie, literatura, sociologie, ekonomie tak v tom problém nevidím. Ale v oborech jako je třeba statika, elektroinženýrství, lékařství, tam bych s tím asi měla veliký morální problém, protože jak se asi k práci staví člověk, který ještě před začátkem kariéry chce podvádět. A pak na něm budou záviset životy lidí a jeho nepečlivá práce se projeví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1675
6.11.19 08:20

Klidně bych to psala. Podle mě jsou tyhle práce úplně zbytečné, za mě by stačily zkoušky a státnice, ty mnohem více reflektují stupeň získaných vědomostí. Sama jsem vystudovala jeden z mála oborů, kde se diplomka nepíše a jsem ráda :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1675
6.11.19 08:22

@Heivka
Tak na medicíně se zrovna žádné závěrečné práce nepisou, tam už dávno odhalili, že je to zbytečné :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4122
6.11.19 08:24
@Anonymní píše:
Klidně a upřímně, až dodělám svoje státnice tak do toho jdu klidně taky, nápadů mám na dalších 10 a baví mě to:-)

Za mě ne, bakalářku i diplomku jsem psala sama i když to bylo velice velice těžké, studium kombinované, takže u toho i práce atd..a toto mě hodně štve. Je to hnusně nefér..To že to dělá někdo jiný mi neopravňuje mě to dělat taky když je to špatně..to budu krást, že jsou zloději atd?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10385
6.11.19 08:29

Já čekala kdovíco nelegálního to bude :mrgreen:. Klidně do toho jdi.
Ty bakalářské a různé jiné práce taky v mnoha oborech vš studia moc nechápu. Jsou prostě obory, kde každé téma zpracoval už někdo 3× před tebou, viz třeba moje diplomka z účetnictví na VŠE. A pak jde jen o to, aby si člověk dal tu práci a vycházel z více zdrojů, aby to nevypadalo jako opsané. Ale že by se dalo reálně něco nového vyzkoumat, tak to si fakt nemyslím :nevim:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10385
6.11.19 08:30
@lilith1 píše:
Za mě ne, bakalářku i diplomku jsem psala sama i když to bylo velice velice těžké, studium kombinované, takže u toho i práce atd..a toto mě hodně štve. Je to hnusně nefér..To že to dělá někdo jiný mi neopravňuje mě to dělat taky když je to špatně..to budu krást, že jsou zloději atd?

Já si taky bakalářku a diplomku psala sama, ale vůbec mě nepohoršuje, že to někdo „vyřeší“ jinak. S odstupem mnoha let jsem přesvědčená, že zrovna tyto práce nijak nedokládaly schopnosti a vědomosti studentů

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.11.19 08:32

Mě právě hryže svědomí. Hlavně kvůli tomu, že poctiví studenti, kteří běhají po brigádách si to napíší sami. Z VŠ vím, že ti, kterým bych to psala, mají plno věcí zadarmo. Ach to dilema. Ale svědomím syna nenakrmím.

• Citovat
  • Nahlásit
2254
6.11.19 08:38

Jdi do toho a nech svědomí spát. Je mi jasné, že asi jiné nabídky nemáš. Vzhledem k tvému zdravotnímu stavu. Přeju jen to dobré :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat